Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Oy Kullanmak Şirkmidir! Akidesiz Tasavvufculardan Selefilere Cevap

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dennab beş para etmezsin git kendine başka bi eğlence bul seni adam yerine koyan kardeşlerimin vaktini çalma

NoT:Admin akhilerimin mücahidlere laf söyleyen bu densiz hakkında gereğini yapmalarını rica ediyorum zira tartışmaktan başka bi şey yaptığı yok dennabın

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi bbak işte, soruya soruyla karşılık veriyor. Ben öğrenmek için sorduğunu düşünmüyorum. Bin yerde konu getirip kimilerinde vehhabi diyor, kimisinde amerika şunu bunun için yaptı diyor. Gerçekten öğrenmeye niyetli olsa bunu belli eder. Mesela vehhabi kimlerdir, kim diyor bunu, amerika neden afganistana girdi vs...

Soruya soruyla karşılık veren birisinin öğrenmeye niyetli olmadığını nereden biliyorsun? Yoksa senin kalbleri yarıp bakma gibi bir yeteneğin mi var? Sizler vehhabi değil misiniz yani Muhammed bin Abdulvehhab'ın izinde değil misiniz? Taliban, ABD tarafından, Sovyetlere karşı kurulmadı mı? Sürekli İslami çoğunluğun olduğu ülkelere saldıran El-Kaide neden İsrail'e saldırmaz? 11 Eylül dışında ABD'ye yapılan başka bir saldırı var mı? (11 Eylül Saldırıları da ayrı bir tartışma konusu) 11 Eylül saldırılarının islama ve müslümanlara ne gibi bir faydası olmuştur?

başa dönüp kendi yazdıklarını bir okurmusun.

burada sorudan çok yargı cümleleri var. Sen kararları vermişsin ve bunları ıspata girişiyorsun.

Ben yargılarda bulunurum ancak önyargılarda bulunmam. Bu yüzden, yargılarımın yanlış olduğu isbat edilirse o yargılarımdan dönerim. Bunun dışında, yargılarımla birlikte sorularım da bulunuyor. Bunların da cevablarını almak isterim.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
dennab beş para etmezsin git kendine başka bi eğlence bul seni adam yerine koyan kardeşlerimin vaktini çalma

NoT:Admin akhilerimin mücahidlere laf söyleyen bu densiz hakkında gereğini yapmalarını rica ediyorum zira tartışmaktan başka bi şey yaptığı yok dennabın

Ben eğlenmiyorum sadece bazı görüşlerimi ve sorularımı ifade ediyorum ancak kimseyi yazılarımı okumaya ve sorularımı cevablamaya zorlamıyorum. Yani kimsenin vaktini çaldığım yok. Mücahid dediğiniz kişiler sorgulanamazlar mı, eleştirilemezler mi? Bunlar kutsal varlıklar mıdırlar, peygamber midirler? Ben sizin gibi kimseye hakaret etmiyorum. Hakaret etmek serbest ancak sorgulamak ve eleştirmek suç mu?

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Söyledikleri yanlış sayılmaz. islama yakın bir partiye oy vermemek, islam düşmanı bir partiye oy vermek gibidir. Çünkü islama yakın bir partiye verilmeyen her oy, islam düşmanlarını iktidara bir adım daha yaklaştırır. Demokratik yollarla şeriat gelmeyebilir belki ancak islami partilere oy vererek şeriatçılara nefes aldırılabilir ve şeriata zemin hazırlanabilir. Bir partiye oy vermek için partinin müslüman olması da gerekmez. İslama ve müslümanlara zararı yoksa ve destek oluyorsa da o partiye oy verilebilir. Peygamber de kendisini destekleyen farklı inanç/din gruplarıyla anlaşmış ve ortaklık etmiştir. Bunun dışında, mekkedeki müşrik zulmünden kaçan peygamber arkadaşları da hristiyan bir devlete iltica etmişlerdir. Bu devletin başkanına karşı yapılan isyanda devlet başkanının kalması için dua etmişlerdir. Bir küfür devletinin gayrimüslim başkanını dua ile desteklemek suç değil ise, oy ile desteklemek neden suç olsun?

Bu tarz oy kullanmaktan meneden çevrelerin gerçekten de derin devletin kontrolünde olabileceğini düşünüyorum. Böyle bir şey en çok kime yarar? Elbetteki chp gibi partilere yarar. Bu bakımdan, "oy vermek şirktir" diyen birisi potansiyel chp'lidir. Sonuçta Taliban'ı da ABD'nin kurduğu biliniyor. Bunun gibi, Türkiye'deki bazı "islami" gruplar da derin devletin ürünü olabilir. Diyelim ki, hiçbir dindar/inançlı kişi oy vermedi. Ne olacak o zaman? Ben söyleyeyim; Chp iktidar olacak. Ondan sonra ne olacak peki? Dindar/inançlı insanlar (selefiler de dahil) daha mı rahat edecekler? Elbetteki hayır. Bu sefer akp'yi mumla arayacaklar. Chp'ye karşı ne yapacaklar peki? Kılıçlarını kınlarından çekip kafir avına mı çıkacaklar? İslami "gezi" olaylarıyla ya da başka yöntemlerle cehape'yi devirip şeriat mı ilan edecekler?
sen ne saçmalıyorsun yoksa bişe mi içtin

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Dennab, fitne çıkartma yollarından uzak dur. İçine sindiremediğin meseleleri soru cevab bölümüne sor, sonra iki tarafta (Kur'an ve Sunnetten) delillerini koysun. O konuda nihai sonucu görelim ve sonuca teslim olalım, bir daha da kafamızda soru işaretleri kalmadığından fitneye sebeb olmayalım.
Şimdi başta buradaki benimsediğin aykırı inançlarını / görüşlerini delilleriyle soru cevaba aktar.

Kadir Mısırlıoğlu uzmanlık alanı tarihtir. Bu (tasavvufcu) adama akaid ile ilgili soru sorulması veya onun verdiği cevabı otoriteymiş gibi sahiblenilmesi kişinin dininin ve aklının kısalığını gösterir.

Konu kilitlendi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt