Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Oylar Kime - Güme Gitti.

KavaFiL Çevrimdışı

KavaFiL

Bir kişiyi kurtarmak için çabalayınız..
İslam-TR Üyesi
Okuyunuz.

OYLAR KİME GİTTİ.

Türkiye seçim dönemine girdi gireli bir çok oy muhabbetine şahid oldum.

Bunlardan en çok dikkatimi çeken ise şu oldu.

"Kullanılmayan oy kime gidiyor biliyor musunuz?" sorusu!

Bu konuyla karşılaştığım 3 farklı ortamı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Birinci ortam:
Saadet partili birisi geldi ve partisi için oy istedi. Bulunduğum ortamdan birisi ben oy kullanmıyorum deyince adamın yüz şekli değişti ve kızarak"siz kullanmazsanız oyunuz kime gider biliyor musunuz?" diye sordu. Aldığı "banane" cevabı pek tatminkar değildi tabi.

İkinci ortam:
Ak partili birisi seçim kağıdı dağıtırken girdiği dükkanda sordu, "oylar kime?" diye. Tabi Tayyib'e diyenlerin yanında "çöpe" diyenlerde olunca yarı sevinç yarı şaşkınlıkla "çöpe gitmez CHP'ye gider" dedi.

Üçüncü ortam:
Yine seçim kağıdı dağıtan bir bayan esnafa Milletvekili adaylarının kağıdını dağıtırken girdiği dükkandaki insanların sakallı olduğunu görünce bir ihtimal oy koparırım ümidiyle "oyunuzu bekliyoruz" dedi. Cevap hazır"oy kullanmıyoruz", kadın "neden?" diye sorunca "Allah'ın indirdiğini bir kenara atmış kafalarından kanun çıkartıyorlar"cevabını aldı. Buna rağmen kadın "ama oy kullanmamak çözüm değil ki!" dedi ve "siz oy kullanmazsanız bile oyunuz kime gidiyor biliyor musunuz?" diye ekledi. Konuşmanın daha devamı oldu ama yazımı ilgilendiren kısmı "oylar kime gidiyor" olduğu için ayrıntıya girmeye gerek yok.

Daha başka partillerinde eminimki bu konuda farklı görüşleri vardır.

Kullanılmayan oy illa bir yerlere gidermiş! CHP'liye göre AKP'ye. AKP'liye göre CHP'ye.

Eğer bu gerçekse sizce bu sistemde bir sorun yok mu?

Gerçekler buysa zaten ortada ne İslami olarak nede insani olarak razı olunacak bir sistem yok demektir.

İşin inanç kısmına girince zaten durum ortada. Oy kullanmak hakkında onlarca makale, fikir akımları var. Ama yine de seçim olsun torba dolsun yönünden bakıncada işin iç yüzü vahim!

Sorun büyük. Çözüm zor.

Birde oy kullanmayanlara soralım!

Oylarınız kime gitti?

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evdekiler kahvaltı edip oy vermeye gittiler şimdi , bana da sen gelmiyormusun ? dediler. O kadar anlattım ama hala bana gitmediğim için gülüyorlar. Amcam şimdi bana pencereden el salladı. bende camdan dedim ki Rabbinizi seçmeye gidiyorsunuz haydi güle güle Yenilecek ve Cehenneme sürüleceksiniz.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evdekiler kahvaltı edip oy vermeye gittiler şimdi , bana da sen gelmiyormusun ? dediler. O kadar anlattım ama hala bana gitmediğim için gülüyorlar. Amcam şimdi bana pencereden el salladı. bende camdan dedim ki Rabbinizi seçmeye gidiyorsunuz haydi güle güle Yenilecek ve Cehenneme sürüleceksiniz.

mutaffifin suresi

29 - Doğrusu o suç işleyenler inananlara gülüyorlardı.

30 - Onlara uğradıkları vakit birbirlerine göz kırpıyorlardı.

31 - Evlerine döndükleri zaman zevklenerek dönüyorlardı.

32 - Müminleri gördükleri vakit; "işte bunlar sapıklar" diyorlardı.

33 - Oysa onlar müminler üzerine bekçi olarak gönderilmemişlerdi.

34 - İşte bugün de inananlar kâfirlere gülecek.

35 - Koltuklar üzerinde etrafa bakacaklar.

36 - Nasıl, kâfirler yaptıklarının cezasını buldular mı?

bu ayetler her ne kadar kafirlerden bahsediyorsada hüccete rağmen oy kullananlarda bu duruma düşerler.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sanki amcana cevabın sert olmuş...

keşke ben oy vermiyorum dediğim yakınlarımda sadece bana gülebilseler...

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahmed kardeşim, :( Şu Kuranı ölülerin arkasından ve kandil gecelerinde okumaktan başka bir şey bilmedikleri için bizimkiler dahil toplum bu halde.
kuranı baştan aşağıya anlatmak gerekiyor.
ben ahirette masalcı hocaların hepsinden davacı olacağım inşaAllah. bu toplum onların ürünü.:mad:

KavaFiL Çevrimdışı

KavaFiL

Bir kişiyi kurtarmak için çabalayınız..
İslam-TR Üyesi

kardeşim onlar laiklik ile şeriat geleceklerini akp'nin namaz kılan insanlardan olup onlardan zarar gelmeyeceğini düşünüyolar.. biz ALLAH'ın dinini tebliğ ederken rahmana ve rasulune dayalı tebliğ etmeliyiz. onlar tevhidi KURAN'ı ve sünneti düzgün hayatlarına geçirebilseydi. ALLAH'ın hükmünü getirmek için rabbine tevekkül edip raşidi hilafet sancağını yükseltip şeriat olan islami düzeni isteyecekler idi.. ve liderleri onlar güvenip saydıkları için bu şeytan düzenine hem kendileri hemde liderleri kapılmış bulunmaktatır.şimdi aileni musab bin ümeyr gibi nazikce tebliğ et ve onları cehennem çukurundan kurtar el uzat inşaALLAH... ayette olduğu gibi rabbimiz buyuruyor ki ;

وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ وَاذْكُرُواْ نِعْمَةَ اللّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ كُنتُمْ أَعْدَاء فَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَكُنتُمْ عَلَىَ شَفَا حُفْرَةٍ مِّنَ النَّارِ فَأَنقَذَكُم مِّنْهَا كَذَلِكَ يُبَيِّنُ اللّهُ لَكُمْ آيَاتِهِ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ

Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılınız sakın ayrılığa düşmeyiniz, Allah'ın size bağışladığı nimeti hatırlayınız. Hani bir zamanlar düşman olduğunuz halde O, kalplerinizi uzlaştırdı da O'nun bu nimeti sayesinde kardeş oldunuz. Hani siz bir ateş kuyusunun tam kenarındayken O sizi oraya düşmekten kurtardı. Allah size ayetlerini işte böyle açık açık anlatır ki, doğru yolu bulasınız.(Ali imran 103)

ALLAH en iyi bilendir. rabbimiz ayetinde olduğu gibi bizi birisinin eli vesilesi ile cehennem çukurundan kurtarmış iken bizde ailemizden çevremizden başlayıp birinin elinden tutup cehennem çukurundan kurtaralım inşaALLAH.. Senin ve benim ailelerimizin rabbim cehennem çukurundan kurtarıp cennetine alsın temennimiz budur inşaALLAH.. Ümmeti tevhid sancağı altında buluştursun. Rabbim Hilafetin güzelliği ile daha iyi bir kul olmayı bizlere göstersin ve yaşatsın.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aslında bilmece çok basit. tağutlar daha kendi sistemlerini bilmiyor.

şimdi sandığa gitmezsek oyumuz kimsye gitmiyor. biz kendimizi şirkten teberri etmiş oluyoruz inş.

ama oldu ki sandığa gidip boş oy attın veya geçersiz oy attın. bide barajın altında kalan oylarda aynı şekilde. o attığın oy d'hont sistemine göre yüzde 10 barajın üstündeki partilere bölüştürülüyor.

yani attığınız boş veya geçersiz oylar akp chp mhp barajı geçerse hdp'ye bölüştürülecek.

tabi bu sandığa gidip boş geçersiz veya barajın altında kalan partilere atılan oylar içindir

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
11390102_811116372329533_4058694888470475368_n.jpg

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Bende Twitter da oy kullanmayın şirke girmeyin yazdım, orda bana demedikleri kalmadı. Oy vermiyorsan belediye otobüsüne binme, sokak lambalarını kullanmaya kadar gitti tartışma. Bende dedimki; sen Allah'a tâğutları şirk koşarak Allah'ın arzında Allah'ın bütün nimetlerini kullanabiliyorsan, benim de sokak lambalarını kullanmaya hakkım olmalı dedim:) İşin garibi tesettürlü ve dindarlar bunlarla geliyor, kafirlere bile laf anlatmakta bu kadar zorlanmıyoruz valla....

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
artık iş işten geçildi kullanılıyor malesef kullanılıyorsa bari akp kazansın

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi biri de dalga geçerek " abdestimizi aldık oy kullanmaya gidiyoruz" yazmış. Yazıkkkk

ibadetin makbulü abdest ile olanıdır demek lazımda, tekfir olarak anlaşılır.en güzeli bildiğini sakince anlatıp sabretmektir.

Sabrettiğinize karşılık size selam olsun! Dünya yurdunun sonu (cennet) ne güzeldir! Rad.24

M Çevrimdışı

Mavisakal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bende anne babama her ne kadar durumu anlatip tartissamda gosterdigim videolara goz bile atmadilar zaten turkceyi tam bilmiyolar arapcada ben izah edemiyorum ne dersem diyim gecmisten bahsedip suan dinimizi rahat yaşıyoruz diyorlar kardesim ilk kez bu yil kullanicakti yaş geregi ikna ettim kullanmadi annemle tartistim annem uzulunce alttan aldim ozur diledim genede bu sabah erkenden oy kullanmis babamda kullanmayacakti annemi goturunce oda annem icin kullanmis Allah bu insanlara hidayet versin doğru yola iletsin bizden belkide daha inancli olmalarina ragmen dogru sandiklari seylerden geri donmuyorlar.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
ibadetin makbulü abdest ile olanıdır demek lazımda, tekfir olarak anlaşılır.en güzeli bildiğini sakince anlatıp sabretmektir.

Sabrettiğinize karşılık size selam olsun! Dünya yurdunun sonu (cennet) ne güzeldir! Rad.24
Evet aslında cevap " senin dinin sana benimki de bana" demekte, tekfire gidiyor sonu, o yüzden cevap olarak " ben tebliğ görevimi yaptım uyardım gerisi size kalmış" dedim elimden başka şey gelmiyor:(

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bazen kafir CHP'nin başa gelmesinin daha hayırlı olabilceğini düşünüyorum.
Belki bir toplu uyanış ve direniş olur ..

ve hatta münafık ve mürtedler kafirlerden(asli kafirlerden de denilebilir) daha aşağılık ve daha şerlidirler.Yani bu sözüne kesinlikle katılıyorum.
muhafazakar görünümlü alçak münafık ve mürtedler bana göre küfrünü açıkça haykıran kafirden daha şerlidir.Çünkü küfrünü İslami motiflerle gizliyor.Yeminlerini kalkan yapıyorlar.

khadija bint huveylid Çevrimdışı

khadija bint huveylid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende Twitter da oy kullanmayın şirke girmeyin yazdım, orda bana demedikleri kalmadı. Oy vermiyorsan belediye otobüsüne binme, sokak lambalarını kullanmaya kadar gitti tartışma. Bende dedimki; sen Allah'a tâğutları şirk koşarak Allah'ın arzında Allah'ın bütün nimetlerini kullanabiliyorsan, benim de sokak lambalarını kullanmaya hakkım olmalı dedim:) İşin garibi tesettürlü ve dindarlar bunlarla geliyor, kafirlere bile laf anlatmakta bu kadar zorlanmıyoruz valla....
Çok güzel cevap vermişsin ablacım, helal olsun sana:harika::cool::)

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bazen kafir CHP'nin başa gelmesinin daha hayırlı olabilceğini düşünüyorum.
Belki bir toplu uyanış ve direniş olur ..

dün sofi olan abimle trafiğe takıldığımızdan uzun uzun bu konuyu konuştuk
akp'ye oy vermeyelimde chp'mi gelsin :) veya hdp
mekke'nin müşrikleri iktidardaydılar ve bugünki chp'den daha beterdiler... sonuç islam hakim oldu
suriyede esed iktidarda ve chpden daha beterler... sonuç islamın orayada hakim olduğunu ve zaferin Allah'a ait olduğunu göreceğimiz günler yakındır
aksine bakıcak olursakda mursi seçimle geldi ortada hiçbirşey yok. cezayirde %80 oy alındı, şeriat geldimi?
akp yerine, halkın çoğunluğu tarafından kafir bilinen bir iktidar gelse milletin uyanışına vesile olması bakımından belkide daha hayırlı olur.

Üst Ana Sayfa Alt