Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Oyuna Gelmeyelim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ö Çevrimdışı

önce iman

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum kardeslerim ,

Aci ama gercek bundan yilar önce ben bir ülkücüyken kendilerinden Tevhid dersleri aldigim kisiler su anda ihvan ,tayip , mursi gibi sahislari müslüman kabul ediyorlar ve bende inanain Allah cc korusun "acaba bendemi siradayim " diye korkuyorum ayni Hz.Ömerin "o münafik listesinde bende varmiyim." diye söyledigi gibi .Su Mürciye dört nala ilerliyor .Teker teker dava adami bildiklerin sonradan mürdet oluyor .Birde isin kötü yani bagzi camilerin kontrati birde zamaninda bunlarin üzerinde buda tabi baska bir dert . neyse kisa ama öz su asardaki tabloya sizleri sunuyorum

oyuna gelmeylelim kardeslerim
la sisi ,la mursi, la ihvan , la demokrasi, la tagut ,"la ilehe diyelim"

" ilallallah diyerek " Ehli sünnet yoluna istikamet edinmek ,selefi ruhuna bir durus sergilimek, Asri sadet modeli bir hilafet. seriat devletiyle hayati hakimiyet ilkelerine saib olmak gerek

selamlarimla

Ö Çevrimdışı

önce iman

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum ,
selamun aleykum rüveyda eyer siz ihvan teskilatinin yani cemaatin hasan elbena ve seyyit kutup gibi mücahidlerin kurdugu ve o günkü ilke ve degeryargilarinda halla saib olduguna saniyorsaniz gercekten cok böyük bir yanilgi icindsiniz tabiki icinde hala tevhidi bir durus segiliyenler haric zaten isnisnalar kaydeyi bozmaz siz ya bilicsiz veya bana zarf atmak icin bilincli bir sekilde yaziyorsunuz hem sonra sizin gibi forum yöneticilerin böyle bir gaflette düsmesi üzücü siz biraz hem ihvanin hemde mursinin kim oldugna iyi arastirin hem sonra size forumda bu konuya izleyen kardesler kaynak .delil ve video lari buraya yükler

selamlarimla

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir topluma olan kinimiz bizi adaletten alıkoymasın. Bu zor günde ihvanın yanında olmak ihvanın düşüncelerini ve fikriyatını benimsemek değildir. Bu zor günde onun yanında olmak islamın mazlumlara yardım etmesinin bir gereğidir. Hele ki böyle bir günde, ince ve hassas dengelerin değiştiği bugünde, ihvanı demokrasiden koparıp cihadçı yapmak çok önemli bir olaydır, Allah bizi muvaffak kılsın.

Yarın kardeşlerimiz Allah'ın huzuruna çıktıkları zaman, o din gününde, Allah'ım bu insanlar baştayken bize zulmettiler ama düştükleri zaman biz yardımlarına koştuk ve ellerinden tuttuk diyebileceklerdir inşallah.

Bu zor günde yangına körükle gitmek yerine, Allah'ın bizden razı olabileceği bir davranış sergilememiz hayırlı olacaktır inşaaallah. Dikkat edin kardeşim nefsimiz bizden değil Allah bizden razı olsun.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bizler mursi bağımlıları veya bağlıları değiliz..zalimin karşısında zulume uğrayanların yanındayız ....kundaktaki bebekler yaşlılar kadınlar katledilirken sizin bu çıkışınız sadece şeytanın sağdan size yaklaşmasıdır.zulmü otamatikmen değersiz önemsiz göstermesi çabasıdır bence bu oyuna siz gelmeyin.......yukarıda yazdığınız tüm akideyi destekliyoruz...yanlız şuan ki zulumü islamla vurma önemsiz gösterme çabanızı kınıyorum.....zerrelerim adedince kınıyorum.......mursi mürted ise velevki ahiretteki hükümde Allahındır cezasını vercektir.....abdest suyunu bulandırmayın

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam ihvan hata yapmış olabilir.Ama orada katledilen Müslümanlar varken destek vermemek olmaz.Belki bu durumda ihvan cihada döner ve tövbe edip hatasını anlar.O yüzden sert çıkışlar yapmamak lazım.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ihvani, Mursiyi bugun elestirenlere sunu diyorum.

Ben o meydanlardan yukselen la ilahe illallah seslerini, adeviye nin basildiginda HA MIM LA YUNSARUN diye meydanin inledigini duydum.
Onlarin musluman olmalarini umit ederek onlara merhamet hissettim. Onlarin sehadet istediklerini izledim.
Kalpdekileri yargilamayi bana merhamet duygusunu veren ALLAH cc ye birakiyorum .

Ben Bu zulmu isleyen Sisi nin tarafinda degilim.
Bu konuyu kurcalamak da yersiz . Bugun yakilan camileri , kurani kerimleri, yanan bedenleri, sehadet parmagini kaldirarak oldurulen ( sehitleri ins) gorup de , onlarin imanini teraziye koyma gunu degil.

ALLAHIM MUSLUMANLARA ZULMEDEN
SIS VE KOPEKLERINI
ESED VE ONUN GIBILERI KAHRET.

Muslumanlara birlik olmayi nasib et.
Merhametine siginan muslumanlardan olmayi nasib et.
Firdevs cennetinin sahibi,
Bizleri korkakliktan cikar.
Kalplerimizi , nefsimizi elinde tutan rabbim,
Ummetin kalplerini birbirlerine yumusat.

Kaleme yazmayi emreden rabbim.
Bizlere yanlis bildiklerimizin dogrularini ogret.

Duamizi nasil yapacagimizi bizlere ogreten rabbim,
Sana dua ederken , bilmeden yanlis soz soylemkten sans siginirim.
Sen dualari ogreten ve onlari kabul edensin.
Bizlere razi oldugun imanive muslumanligi nasib et.
Amin

Ö Çevrimdışı

önce iman

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum kardeslerim önce suna hatirlatalim mazlumun yaninda yer alacagizda ama mazluma zülm yapan sistem icersinde degil önce buna bilelim yani hastayi tedavi edrken baska bir mikrop kaptirip oldürmeyelim yani misir halki tabiki yardim olacak birlesilecek ama nedede hangi safta demokrasi safindami? yoksa tevhidi bir saftami halk la ilehe illallah diyecek hemde careyi demokraside ariyacak bu müslümanlikla bagdasiyormu sizce duygusal degil ilmi bakalim herseyi hakki söyleyeni degil hakkin icinde olani bakacaksin yoksa keremat saibiyle istictidraci arasindaki farki anlayamasin simdi gelelim birazda misirin durumuna

Olaylari iyi deyerlendirmek icin söyle bir bakalim Misir,in eski Anaya,sasinin ilkeleri ve yeni Anayasada ne gibi ilkeler olacak ? birde mursi denilen sahis hangi Anayasaya göre secildi?

Oyuna getirilmek istenen halk Anayasa hem Demokrat hemde bagzi cüzi islami maddeler
Soru ? nasil demokrasiyle islam bagdasacak ? hedef asil bu degilmi ?

Kurani kerim hakk la batilin arasinda bir yol tutmak isteyenleri kafirlerin ta kendisi demiyormu ?
Kuranin bir kismina alip bir kismina terk edenler kafirlerin ta kendileri degilmi? Kuranin ifadesiyle. İhvan olsun mursi olsun ilimli islam yani demokrasiyle islam karistirilmis tam bir Tagut anayasa yapisina saib böyle bir anayasaya mursi ve ihvan temsil ediyor.

Neyse aslinda yazilacak cok seyler var ama kalsin bu kadarlik yeter . Ne demisler “anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az.

Selamlarimla

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yahu kardeşim zaten mısır anayasasında şeriat var ama bu kahpeler bu anayasayı çalıştırtmıyorlar......türkiye gibi laik bir devlet değil mısır....ne olur bu yüzden diyorum fikir sahibi olmadan zikir sahibi olmayın diye.....mısılılar ihvanın yakınları zaten diyorlar bizzat kulaklarımla duydum biz amerika ve israilin demokrasisini istemiyoruz diye ....Allah aşkına

zaten mursi videolarda var bu mekanizmayı(islam şeriatını) çalıştırmak için geldi ama adamın iki elini bağladılar (mecazi olarak)yaptırtmadılar derin devlet her an başında bekliyordu elinde tokmakla tehlikeli olduğunu bunu ilerde daha durduramıyacağız diye darbe yaptılar önünü kesmek için mesele bu

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şeytanın dolduruşuna gelip yakinen bilmedikleri sadece kulaktan dolma bilgilerle İhvan'a ve Hamas'a saldıran ahmaklara kulak asmayın. Onlarla polemiğe girip enerjinizi harcamayın. Bunlar şeytanın taşeronları bunlara dikkat edin!

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
önce iman nickli ve forumun diger sakinleri, bundan sonra acacaginiz konu ve yorumlara dikkat edin.

Herhangibi cephenin komutani ya da cihad meydanlarindaki alimler bile acikdan cikip, mursi kafirdir, hamas toptan kafirdir demezken siz bireysel anlamda cikip gündemi degistirircesine konu aciyorsunuz, buna bir son verin ya da bu forumda paylasim yapmayin, ücüncü ihtimalde toplu sekilde forumda bu tür paylasim yapanin nickini toptan yazilariyla beraber silecegim.

Kafirler, onlar müslüman diye bakin altini ciziyorum onlar islami (müslüman ) diye onlari öldürürken sizlerde onlar zaten kafirdi diye zil takip oynayacaksiniz. Bu mesajlarinizdan ben bunu anliyorum. Ben yanlis anliyorsam mesajlariniza bir ceki düzen verin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...