Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Pdf Kitap İsteği Olanlar ve Herhangi Bir Dökümanı Pdf'ye Çevirmek İsteyenler?

A Çevrimdışı

Abdulvahid Selam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Biz bu kitapları indiriyoruz paylaşıyoruz. Her ne kadar bu kitaplar ümmete mal olmuş kitaplar ise de özellikle tevhidi çizgiye dikkat eden yayın evlerinin çıkartmış olduğu kitapları imkanlarımız nispetinde para vererek almamız gerektiğini düşünüyorum. Örneğin Makdisi kitapları ele alalım. birileri emek ve zaman harcayarak bunların çevirisini yapıyor. baskıya gönderiyor vs. bunlarda sonuçta bir maliyet. Fiyatları ise zaten son derece makul kitaplar. Dolayısı ile para vererek almamız bu şekilde emek harcayan kardeşlere bir destek olacaktır ve yeni kitapların yayınlanmasına katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Bende hem pdf hemde normal baskısı olan kitaplar mevcut. Kağıttan okumanın zevkide hiç birinde yok. sayfaları çevirdikçe bittiğini görüyorsun tablette o zevk yok.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ahi pcde kitap okunmayacagini diyenlerdenim,kitabi kitapdan okumak gerekir ama alacak durumu olmayanlar icin birebirdir. Ayrica tevhidi kitapevleri ile diger yayinevlerinin herhangibi farkliligi olmadigini düsünmekteyim zira bana göre her ikiside ticaret yapan tüccar konumunda olan kimselerdir. Zaten bir cogu telifi ödemeden bu is üzerinden zengin oldular.

Yani meseleyi duygusallastirmayalim cünkü hepsi istisnasiz tüccardir ( cok az piyasada olmayan kesim haric).

A Çevrimdışı

Abdulvahid Selam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ahi pcde kitap okunmayacagini diyenlerdenim,kitabi kitapdan okumak gerekir ama alacak durumu olmayanlar icin birebirdir. Ayrica tevhidi kitapevleri ile diger yayinevlerinin herhangibi farkliligi olmadigini düsünmekteyim zira bana göre her ikiside ticaret yapan tüccar konumunda olan kimselerdir. Zaten bir cogu telifi ödemeden bu is üzerinden zengin oldular.

Yani meseleyi duygusallastirmayalim cünkü hepsi istisnasiz tüccardir ( cok az piyasada olmayan kesim haric).

Ahi Ben de zaten durumu olmayanları ayrı değerlendiriyorum. Tabiiki bunların hepsi tüccar. Zarar etseler zaten yapamazlar. Örn. Feyzullah Birışık Mecmu'ul fetavayı çevirttiryor. Şimdi bir çok insan bunları pdf ten okusa ve satın almasa ciltlerin hepsi tamamlamak mümkün olmaz veya zarar etmesi para kazanamaması durumunda bu tarzda yeni projelere girişmeyebilir. demek istediğim imkan varsa para verip almak ileride bana yeni kitap olarak döner. diğer yandan gördüğüm şey ahilerin bilgisayarında yüzlerce kitap var ama kaç tanesi okunmuştur? unutmayalım ki kitaplığımızda veya bilgisayarımızda duran kitabın bize hiç bir faydası yok. Amel etmek için okuduğumuz ancak fayda sağlayacaktır.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahi Ben de zaten durumu olmayanları ayrı değerlendiriyorum. Tabiiki bunların hepsi tüccar. Zarar etseler zaten yapamazlar. Örn. Feyzullah Birışık Mecmu'ul fetavayı çevirttiryor. Şimdi bir çok insan bunları pdf ten okusa ve satın almasa ciltlerin hepsi tamamlamak mümkün olmaz veya zarar etmesi para kazanamaması durumunda bu tarzda yeni projelere girişmeyebilir. demek istediğim imkan varsa para verip almak ileride bana yeni kitap olarak döner. diğer yandan gördüğüm şey ahilerin bilgisayarında yüzlerce kitap var ama kaç tanesi okunmuştur? unutmayalım ki kitaplığımızda veya bilgisayarımızda duran kitabın bize hiç bir faydası yok. Amel etmek için okuduğumuz ancak fayda sağlayacaktır.

ahi emin ol polen yayinlari yaptigi masrafin kat ve katindan daha fazlalarini aliyor, olayi acitasyona cevirmeyelim kitap 5 bin adet satilsa yaninda 5 kisi ücretsiz alsa yinede kazanclari kat ve kat. Bir buhari gibi külliyatin gelirinden olan kazanc ile bir insanin 7 sülalesinin kazanci cikiyor ve polende bir cok külliyat bulunmakta. Bu konuda cok derin bilgiler bildigimden konusuyorum ve daha fazla olayi desmekde istemiyorum. Ondan dolayi olayi bazi yayinevleri ile kiyas etmeyelim, bunlarin alayi aynidir istisnasiz.

A Çevrimdışı

Abdulvahid Selam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ahi emin ol polen yayinlari yaptigi masrafin kat ve katindan daha fazlalarini aliyor, olayi acitasyona cevirmeyelim kitap 5 bin adet satilsa yaninda 5 kisi ücretsiz alsa yinede kazanclari kat ve kat. Bir buhari gibi külliyatin gelirinden olan kazanc ile bir insanin 7 sülalesinin kazanci cikiyor ve polende bir cok külliyat bulunmakta. Bu konuda cok derin bilgiler bildigimden konusuyorum ve daha fazla olayi desmekde istemiyorum. Ondan dolayi olayi bazi yayinevleri ile kiyas etmeyelim, bunlarin alayi aynidir istisnasiz.
tabii ben yayınevi konularına hakim olmadığım için iyi niyetle böyle bir şey söylemiştim. Herkes kendi bilgisi ölçüsünde meselelere yaklaşım sergiler.

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum
Ebu Muhammed Makdisinin "Cihadin Kazanimlari Uzerine" baslikli kitabi pdf olarak varmi?

I Çevrimdışı

isbatnefy

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillah
İnşaAllah Muvafakat adlı kitabın orijinalinin pdf formatlı halini bulabilir miyiz? internet ortamındaki halinde sayfa eksikliği vesair problemler var.

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Darul harp fıkhı mustafa celik bulabilirmisin

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Moderatör tarafında düzenlendi: