Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Peçeli Cumhurbaşkanı Adayı !

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yeni-cumhurbaskani-adayi-peceli-bir-kadin_m.jpg

Kenza Drider isimli kadın, Fransız basınına verdiği demeçte, ''bütün Fransız kadınların haklarını savunmak'' için adaylığını koyacağını söyledi.

yeni-cumhurbaskani-adayi-peceli-bir-kadin.jpg

Peçe yasağının temel insan hak ve özgürlüklerine aykırı olduğunu savunan bir grup kadınla birlikte hareket eden Drider, yine peçe taktıkları için yargılanan iki kadının bugün duruşmasının yapılacağı Paris'in Meaux banliyösünde, adaylığını resmen ilan edeceğini açıkladı.

Nisan ayında yürürlüğe giren yasa, kamuya açık yerlerde "güvenlik gerekçesiyle" yüzü kapatan giysiyi yasaklıyor. Yasağı ihlal edenlere 150 avro para cezası veya zorunlu vatandaşlık stajı alma şartı uygulanacak.

Kadınları bu türden giysiye zorlayanlara ise bir yıl hapis veya 30 bin avroya kadar para cezası verilebilecek. Baskıya maruz kalan kadın 18 yaşından küçükse bu ceza 60 bin avroya kadar çıkabilecek.

Fransa'da yaklaşık 2 bin kadının peçe taktığı tahmin ediliyor.Yasa, ülkede sivil toplum örgütleri ve Müslüman derneklerinin tepkisine yol açmıştı.

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
28588.jpg

Paris mahkemesi, sokakta peçe taktıkları gerekçesiyle 32 yaşındaki Hind Ahmas'ı 120 avro, 36 yaşındaki Najate Nait Ali isimli kadını ise 80 avro para cezasına çarptırdı.

Kadınlarının avukatı basına yaptığı açkılamada, karara itiraz için temyiz mahkemesine gideceklerini buradan bir sonuç alamamaları halinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuracaklarını söyledi.

Kadınlardan birisi, 5 Mayıs'taki duruşmaya yine peçeli girmek istemiş, ancak duruşma salonuna alınmamıştı.

Fransa'da yasa çıktıktan sonra, bazı kadınlar sokakta peçe taktıkları için polis tarafından çeşitli para cezalarına çarptırılmıştı. Ancak, bugünkü duruşma sonunda, ilk defa bu tür bir dava mahkemede hükme bağlandı.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
"Peçeli kadın, evini bırakmış; Demokrasinin beşiğinde Küfür parlamentosunun yasalarını onaylayacak!"

Kızını başıboş bırakırsan ya konsere gider ya kufur makamına

K Çevrimdışı

kurtuba

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kadının cumhurbaşkanı olmak istemesi vs. ne oldugu belli zaten oraya degınmıcem ama benim merak ettigim, yani bu kadın sokakta boyle yurumek yasak, kadının carsaf yerıne pece giymesi daha efdaldir lakin, boyle bı durumda yani yabancı bir erkegin sana dokunması daha kotu bir şeydir, gecenler de gordum bı polıs surukluyor resmen kadını benim aklıma şu takıldı, bu insanın basına boyle bır sey gelecegı belli bu ulkede, peki bu durumda o bacıların onun yerıne carsaf giymeleri daha mantıklı olmaz mı ?

S Çevrimdışı

soru işareti

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Nisan ayında yürürlüğe giren yasa, kamuya açık yerlerde "güvenlik gerekçesiyle" yüzü kapatan giysiyi yasaklıyor.

İslam devletinde de öyle olması gerekmez mi? Güvenlik gerekçesiyle yasaklanmalı değil mi? Peçe takarak suç işlemek çok daha kolay olmaz mı?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Şimdi bu kadına sorsan dünyanın en büyük cihadını yaptığını sanır ve birçok feminist tevhidi takılan kadın kesimde var bunlar gibi.

Evet kadın erkek eşit, kadın neden toplumda arkada, kadınında hakkı var diye yaklaşarak toplumu böyle soysuzlaştırdılar. Allah geride kalan kadınlarımıza ince anlayış versin!

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
amin...amin inşa..ASLINDA BİR YANDAN BÖYLE BİR YERE GİRMESİDE FİTNEYE SEBEP OLMAZ MI?SIRF FİTNEYE SEBEP OLACAĞINDAN DOLAYI GİRMESİ GEREKMİYORDU ANCAK ANLAŞILAN KADININ UMURUNDA DEĞİL FİTNE...SONUÇTA TAKTIĞI PEÇE BUNU GEREKTİRİR.FİTNENİN OLMAMASI.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Cümle vurguların eksik ya da hatalı kardeş ne dediğin tam anlaşılmadı. fitne ile alakalı biraz açar mısın?

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Demek istediğim şu...Kuran fitnenin olması halinde kadının yüzünü bile kapatmasını istiyor.bunu alimlerden öğreniyoruz.o insanın taktığı peçe gereği allahın bir emri.konuyu a.i.m başvurması bu doğru değildir bence.buda fitneye sebep olur diye öyle yazdım.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
kadının cumhurbaşkanı olmak istemesi vs. ne oldugu belli zaten oraya degınmıcem ama benim merak ettigim, yani bu kadın sokakta boyle yurumek yasak, kadının carsaf yerıne pece giymesi daha efdaldir lakin, boyle bı durumda yani yabancı bir erkegin sana dokunması daha kotu bir şeydir, gecenler de gordum bı polıs surukluyor resmen kadını benim aklıma şu takıldı, bu insanın basına boyle bır sey gelecegı belli bu ulkede, peki bu durumda o bacıların onun yerıne carsaf giymeleri daha mantıklı olmaz mı ?

Çarşaf giyilsin diyene kadar, yüzünü aç diyebilirsin. Polis dokunduktan sonra, yüzü açık çarşaf olunca daha mı az risksiz olacaktır?

Çarşaf, rüzgarda kadının vucuduna/bedenine yapışarak olumsuz bir durumu meydana getirmektedir. Üstelik çarşafın İran kültürünün bir icadıdır. Çarşaftan çok daha kalın ve takvalı (afgan, pakistan) tesetturleri mevcuddur. Üstelik yüzleri de, kendilerine açık, dışarıya kapalıdır.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Peçeli bacım, :( bi türlü orta yolu tutturamıyoruz,illa bir yerlerden fire vericez.

Şeytan nasılda yaklaşıyor

RABBİM,hatasını anlayıp tevbe edenlerden eylesin amin

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Çarşaf, rüzgarda kadının vucuduna/bedenine yapışarak olumsuz bir durumu meydana getirmektedir. Üstelik çarşafın İran kültürünün bir icadıdır. Çarşaftan çok daha kalın ve takvalı (afgan, pakistan) tesetturleri mevcuttur. Üstelik yüzleri de, kendilerine açık, dışarıya kapalıdır.

Bu Iran icaadi carsafi bugun Tr'de en cok tarikatcilar giyiyor, ruzgarda cok kotu durumlar yapiyor.
Garib bir sekilde sarktigi icin tarikatcilarin giydigine '' Firfirli '' diyoruz biz :)

Allah razi olsun Fida akhi.
Dediginiz gibi, bugun Mu'mine bacilari giyebilecegi en guzel tesettur Afgan Burqa'sidir.
Cok guzel kapatiyor, gozleri de gizliyor.
MasaAllah.
O guzel elbiseyi hakki ile tasiyan bacilarin yardimcisi olsun Allah azze ve celle, amin.

14547.jpg

14566.jpg

14585.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
acaba ben mi konuyu anlayamadım... bu kişiler sokakta yürürken polis tarafından tutuklanıp para cezasına çarptırılıyorlar değil mi? ve istemedikleri halde mahkemelik oluyorlar... peki bu yorumun amacı nedir?

konuyu doğru anladın kardeşim

sana başka bi yönden örnek vereyim Rehberimizden,Mekke döneminde müşriklere ait darun nedve adında bir meclisları vardı ''ALLAH Resulu ve sahabeler o kadar işkence görmesine rağmen''bu meclise adaylığını koymayıp aksine Güneşi sağıma ay'ı soluma koysanızda yinede bu davadan vazgeçmem dedi

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
acaba ben mi konuyu anlayamadım... bu kişiler sokakta yürürken polis tarafından tutuklanıp para cezasına çarptırılıyorlar değil mi? ve istemedikleri halde mahkemelik oluyorlar... peki bu yorumun amacı nedir?

sözüm isteyerek gidenlere kardeşim yanlış anlaşılmasın

dua sadık Çevrimdışı

dua sadık

Üye
İslam-TR Üyesi
konuyu doğru anladın kardeşim

sana başka bi yönden örnek vereyim Rehberimizden,Mekke döneminde müşriklere ait darun nedve adında bir meclisları vardı ''ALLAH Resulu ve sahabeler o kadar işkence görmesine rağmen''bu meclise adaylığını koymayıp aksine Güneşi sağıma ay'ı soluma koysanızda yinede bu davadan vazgeçmem dedi

haklısın kardeş bende zaten küfür meclislerine üyeliği kast etmemiştim... sadece ortada bir mağduriyet varsa ve buda tesettürden dolayı ise biraz sahip çıkılmalı en azından...

M Çevrimdışı

melek ebrar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
???? kdının konumu nere hayatta ,dedeiklerinizden anladığmm kadnn fitne sebebi hayatta illa tamamen kapnmak mı gerek islmm bunu mu emrediyoo hadi peçeli kadnn kendini savnma seklini böyle seçmss tmm o yapmasnn onun yerne onları szz savnn
bu arada saknn bana bi feministe cevap verr gbi cvpp vermeynn bi bayn kardesinizmm diede küçümser gibi cevaplamayn ricmmdrr

dua sadık Çevrimdışı

dua sadık

Üye
İslam-TR Üyesi
???? kdının konumu nere hayatta ,dedeiklerinizden anladığmm kadnn fitne sebebi hayatta illa tamamen kapnmak mı gerek islmm bunu mu emrediyoo hadi peçeli kadnn kendini savnma seklini böyle seçmss tmm o yapmasnn onun yerne onları szz savnn
bu arada saknn bana bi feministe cevap verr gbi cvpp vermeynn bi bayn kardesinizmm diede küçümser gibi cevaplamayn ricmmdrr

evet Allah subhanehu ve Teala kapanmayı emreder buna itiraz maksadıyla "illa tamamen kapanmak mı gerek?" diye sorulamaz.. ama öğrenmek maksadıyla yada bilgi eksikliğinden dolayı soruluyorsa durum daha başkadır... tesettürün hükümlerini dikkatli bir şekilde araştırmanızı tavsiye ederim. o zaman peçenin yerini de kadının yerini de daha iyi anlayabilirsiniz çünkü bunları Allahuteala belirler... önce araştırıp öğrenmek gerekir daha sonra da kalbin bu hükümlere razı olması ve memnun olması gerekir... işte o zaman tesettür veya diğer ayetleri yaşayabilmek kişiyi gocundurmaz tam aksine mutlu eder...

"bu arada sakın bana bir feministe cevap verir gibi cevap vermeyin bir bayan kardesinizim diye de küçümser gibi cevaplamayın" demişsiniz evet birkaç tane olsa da bende fark ettim bu konular ile ilgili soru soran bayanlara niyetleri düşünülmeden hemen genel bir yargı ile bu tonda bir cevap veriliyor... lütfen daha dikkatli olalım...

Üst Ana Sayfa Alt