Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Peygamberimizin Sav. Şifa İçin Okuduğu Duayı Bilen Var mı?

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Acil bu duaya ihtiyacı olan varmış bilenler yazabilir mi?

ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
peygamber efendimiz s.a.s den şifa ile ilgili ettiği duaları bilmiyorum . Kur anı kerimde bir kaç ayet var Rukye ayeti onları yazayım inşaallah belki istifade edilir ;

şuara 80 ;'Hastalandığım zaman bana şifa veren O'dur'
isra 82;'Kuranda müminler için şifa ve rahmet olan şeyleri indiriyoruz. Oysa o, zalimlere kayıplardan başkasını artırmaz'
Peygamber efendimiz s.a.s fatiha yı okuyup ağrıyan yere sürülmesini öermiştir rukye olarak.

Allah şifa versin

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
peygamber efendimiz s.a.s den şifa ile ilgili ettiği duaları bilmiyorum . Kur anı kerimde bir kaç ayet var Rukye ayeti onları yazayım inşaallah belki istifade edilir ;

şuara 80 ;'Hastalandığım zaman bana şifa veren O'dur'
isra 82;'Kuranda müminler için şifa ve rahmet olan şeyleri indiriyoruz. Oysa o, zalimlere kayıplardan başkasını artırmaz'
Peygamber efendimiz s.a.s fatiha yı okuyup ağrıyan yere sürülmesini öermiştir rukye olarak.

Allah şifa versin
Rukye tam olarak nedir bilmiyorum ama cinlerle filan ilgili bişey mi??

ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rukye tam olarak nedir bilmiyorum ama cinlerle filan ilgili bişey mi??

Rukye hasta olan kişilere Peygamber efendimizin gösterdiği şekilde ayet ve hadislerle tedavi edilmesidir.
sadece cinler ile ilgili konularda yapılmıyor , ağrıyan yerler içinde uygulanıyor Peygamber efendimiz s.a.s ve sahabenin uygulamasında vardır .

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Rukye hasta olan kişilere Peygamber efendimizin gösterdiği şekilde ayet ve hadislerle tedavi edilmesidir.
sadece cinler ile ilgili konularda yapılmıyor , ağrıyan yerler içinde uygulanıyor Peygamber efendimiz s.a.s ve sahabenin uygulamasında vardır .
Allah Razı olsun ben rukyeyi daha başka bişey zannediyordum. Bu şifa duasını da biraz önce arkadaşım acil gönder dediği için sordum bi yakını için Lazım dedi. Yardımınız için tekrar Sağolun

Üst Ana Sayfa Alt