Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Peygamberlik Mührünü Kağıda veya Kola Yazma? Taliban ve El-kaide, Muhalif ve Tağut Hakkında?

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar peygamberlik mührünü deftere veya bir kalemle kola yazmak caiz midir ?
El-Kaide ve Taliban hakkında bilgi verirmisiniz bunlar kessin İslam için mi savaşıyor?
Arkadaşlar malum suriyedekiler şunu sormak istiorum Muhaliflerin amacı ne ? eğer onlarda Mücahidlerse neden en büyük Tağut devletlerden destek alıoyor ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in kürek kemikleri arasında bulunan bu işarete "nubuvvet muhru" ismi verilir.
Peygamberlik işaretlerinin diğer peygamberlerde de olduğu, ancak Peygamberimiz (s.a.v.)'inkinin daha farklı olduğu el-Mustedrak tarafından Vehb b. Munebbih (r.anh)'den şöyle nakletmiştir:
"... Allah hiçbir peygamber göndermemiştir ki, onun sağ elinde Peygamberlik beni (şamet'un-nubuvve) olmamış olsun. Ancak bizim Peygamberimiz Muhammed Aleyhisselam bunun istisnasını teşkil etmektedir. Zira Onun peygamberlik beni, (sağ elinde değil) kürek kemikleri arasındadır. Peygamberimiz (s.a.v) bu durum sorulunca: "Kürek kemiklerim arasında bulunan bu ben, benden önceki Peygamberlerin beni gibidir" demiştir."

(Tirmizı'nin Şemail isimli kitabının tercümesinden, Prof. Dr. Ali Yardım, Peygamberimiz (s.a.v.)'in Şemaili, Damla Yayınevi, 3 Baskı, İstanbul, 1998, s. 73)

Cabir b. Semura (r.anh) anlatıyor:
"Ben Rasulullah Efendimizin kürek kemikleri arasında bulunan nubuvvet muhrunu gördüm. O, güvercin yumurtası büyüklüğünde kırmızımtırak bir yumru idi"
(Et-Tirmizi İmam Ebu İ'sa Muhammed, Şemail-i Şerife, 1. cilt, Hilal Yayınları, Ankara,1976, s. 36) ."

Ali (r.anh)'nin torunlarından İbrahim b. Muhammed (r.anh) naklediyor:
"Dedem Ali, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in vasıflarını anlatırken, Rasulullah'ın Hilyesi (güzel sıfatlar, süs, zinet, cevher, güzel yüz, suret, görünüş) hakkındaki hadisi bütün uzunluğu ile zikreder ve:
"Kürek kemikleri arasında nubuvvet muhru vardı. Ve O, peygamberlerin sonuncusudur" derdi.

(Et-Tirmizi İmam Ebu İ'sa Muhammed, Şemail-i Şerife, 1. cilt, Hilal Yayınları, Ankara,1976, s. 38)

Ebu Nadre (r.anh) anlatıyor:
"Ashabdan Ebu Said el-Hudri'ye Rasulullah Efendimizin peygamberlik muhrunun nasıl bir şey olduğunu sordum. Muberak sırtlarında gül tomurcuğu gibi bir et parçası olduğunu söyledi"
(Et-Tirmizi İmam Ebu İ'sa Muhammed, Şemail-i Şerife, 1. cilt, Hilal Yayınları, Ankara,1976,, s. 42)"

Muhammed b. Musenna, Muhammed b. Hazm, Şu'be Simak (r.anh)'dan:
"Cabir İbn-i Semura'nin şöyle dediğini duydum: Rasulullah (s.a.v.)'in sırtında muhur gördüm; güvercin yumurtası gibi idi
(Et-Tirmizi İmam Ebu İ'sa Muhammed, Şemail-i Şerife, 1. cilt, Hilal Yayınları, Ankara,1976, s. 36)"

Gözü açık mutedeyyin Türk muteşebbislerin takvaya dayanan yoğun çalışmaları(!) sonucunda her birinin hayal dünyalarından tasavvur ederek farklı şekillerde bastırarak, -tamamen duygusal(!)- piyasada çeşitli risale ve kitapçıklarda, insanların maddi ve dini duygularını istismara sunulmuştur.
Cahil halkın bid'at ve şirke düşmelerine sebeb olan uydurma resimlerden bazıları :

seyyahin_img_0067-1.jpg

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
El-Kaide ve Taliban hakkında bilgi verirmisiniz bunlar kessin İslam için mi savaşıyor?
Arkadaşlar malum suriyedekiler şunu sormak istiorum Muhaliflerin amacı ne ? eğer onlarda Mücahidlerse neden en büyük Tağut devletlerden destek alıoyor ?

El Kaide ve Taliban , mu'minlerin bir araya geldiği Cihad guruplardır. Allahın (c.c.) dininin ikamesi için kafirlerle cihad etmektedirler.

Suriye'de şeriat için cihad eden mu'minler olduğu gibi, amacı ırkı/kavmi, sistemi veya başka bir menfaati için savaşanlar da bulunmaktadır. Bunların hepsi Fesad rejimine karşı oldukları için medya tarafından muhalif diye isimlendirilmektedir.
Şer'iat gibi bir niyeti olmayan çapulculara, tağutların destek vermesi, mucahid guruplara destek verdiğini göstermemektedir.
Mucahidlerin (el Kaide) guruplarından birinin adı Nusred Cebhesi'dir. Bildiğim bundan başka iki İslami gurub daha var. Rabbim muslumanların yardımcısı olsun.

Üst Ana Sayfa Alt