Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Puşkin "Kur'an'a Öykünmeler" Şiir Dizisi

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
20220129_055446.jpg
20220129_055517.jpg
20220129_055520.jpg
20220129_055522.jpg

Sosyal medyada denk geldiğim birkaç alıntı, puşkin'in Kur'an hakimiyeti dikkat çekici.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Pek çoğunun hakimiyeti var aslında. Bir sure Erzurum'da yaşadığını düşünürsek mutlaka duyup araştırmıştır.
Misal Gothe'nin en sevdiği kıssanın Yusuf Peygamber'in kıssası olduğunu hatta keşke daha uzun olsaydı diye yorumladığı söylenir.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Pek çoğunun hakimiyeti var aslında. Bir sure Erzurum'da yaşadığını düşünürsek mutlaka duyup araştırmıştır.
Misal Gothe'nin en sevdiği kıssanın Yusuf Peygamber'in kıssası olduğunu hatta keşke daha uzun olsaydı diye yorumladığı söylenir.
Evet ben de baktım biraz Erzurum da kalmış bir süre, şaşırdım gerçekten. Etkilendiği de bariz ama işte hidayet nasip olmuyor herkese.

Goethe'yi de ilk kez duydum.. yazık. Bazen belki de kalpler öylesine kirleniyor ki, İslam'ın nuru ağır geliyor veya bazen inat, dünyayı terk edememe vs. Allah kalplerimizi dini üzere sabit kılsın.

Üst Ana Sayfa Alt