Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Rabia Ile Demokrasi

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
~~~ Rabia'yı destekleyip Allah için bir şeyler yaptıklarını zannedenler acaba bu yaptıklarını apaçık bir delil ile mi yapıyor yoksa "zaten bir şey yaptığım yok bari bunları destekleyeyim" şeklinde duyguları ile hareket eden kara bahtlı insanlar mı?
Kur'an çok mu kapalı yoksa tevhid çok mu laçka ya da bu din ilkesiz mi? (Haşa ve kella!)
Yok de...ğilse bu İhvan'ın ve destekçilerinin 'İslam' adı altında verdiği bu onursuz cahili mücadele neyin nesi ?!
Egemenliğin 'Allah'ın mı yoksa insanın mı olsun? ' durumu bizim seçimimize mi bırakıldı yoksa İslam'da kesin ve net olarak Allah'ın olması gerekir diye ayetlerle sabitlendi mi ?
Allah buyuruyor ki:Hüküm-egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır!(Yusuf 40)
Bu ayetten sonra bize bir söz kaldı mı ? Peki bu ayetten sonra halen aksi konuşan ve çeşitli teviller getirene ne demeli?Biz susalım Allah hükmü versin;Allah ve Rasulü bir konu hakkında hüküm verdikten sonra mu'min erkek ve mu'min kadın için o işte seçme hakkı yoktur. Kim Allah'a ve Rasulü'ne karşı gelirse apaçık bir sapıklık ile sapmış olur! (Ahzab 36)
O halde Allah'ın rızasını arzulayanlar İhvan'ın yaptığı tağuti (sevimli tağutluk) mücadelesini desteklemekten vazgeçip Allah'ın ipine sarılıp tevhidi mücadele versin.Allah kalplerimizi kaydırmasın ve ayaklarımızı sabit kılsın. Amin.
Bir de Muhammed Mursi Avrupa'nın icadı olan "demokrasi dini" hakkında sarfettiği övücü sözlerine bakın:"Ben, tüm dünyanın ve Avrupa Birliği'nin takip ettiği şeffaf seçimler aracılığıyla halkım tarafından seçildim. Görevden uzaklaştırılmam da ancak demokratik yollarla ve halkın oyladığı anayasa uyarınca olabilir. Eylül ya da ekim ayında genel seçimler sonrası görev sürem ile ilgili ülkede anayasal boşluk doğmasın diye referandum düşünüyordum. Mesele koltuğa bağlılık değildir. Mesele 2011 Ocak Devrimi'nin demokratik kazanımlarını korumaktır.''
Demokrasi: Allah'ın egemenliğini 'herhangi bir sebepten ötürü' görmezden gelip egemenlik yetkisini halka verip onları hevasını hakem-egemen tayin etmektir.Bir de Allah'ın buyurduğuna bakın:
Eğer (bu konuda) sana cevap veremezlerse, bil ki onlar sadece kendi nefislerinin arzularına-hevalarına uymaktadırlar. Allah’tan bir yol gösterici-klavuz olmaksızın kendi nefsinin arzusuna uyandan daha sapık kim olabilir? Şüphesiz Allah, zalimler toplumunu doğruya iletmez. (Kasas 50)
Rabia'da Olanların Mazlum Olması Onların Akidelerini Onaylamamız İçin Yeterli Sebeb Olamaz!
Mazlumlara acımak ve yardım etmek farklı, onların şirk inancına onay verip akide ve metodlarına onay vermek tamamen farklı bir durumdur. Birinci durum İslam'da meşru görülüp hatta Allah'ın bir emri.. İkincisi ise küfür.
Her şeyi Kur'an'a göre düşünmek ve uygulamak zorundadır müslüman. Aksi taktirde İslam iddiası beyhudedir!
Kur'an, mazlumu korur fakat itikadı bozuk mazlumu; zalim, diktatör tağutlardan ayırdetmez.Allah buyuruyor ki:İbrahim Suresi | 21
(İnsanların) hepsi Allah’ın huzuruna çıkacaklar; güçsüzler tâifesi, büyüklük taslayan (yönetici ve önder)lere: “Doğrusu biz (dünyada dine aykırı işlerde) size uymuştuk, şimdi siz, Allah’ın azabından (herhangi) bir şeyi bizden giderebilir misiniz?” diyecekler. Onlar da: “Eğer Allah bizi doğru yola eriştirseydi, biz de sizi doğru yola götürürdük. Artık sızlansak da sabretsek de bizim için birdir; kaç(ıp sığınıl)acak bir yerimiz yoktur.” derler.
Yine buyuruyor ki;Sebe’ Suresi | 33
(Halktan) zayıf sayılanlar da, büyüklük taslayanlara: “Hayır! Gece gündüz hile (yapıp bizi imandan soğutarak), bize Allah’ı inkâr etmemizi ve O’na ‘denk tutulanları’ tanımamızı (Allah’a ve
emirlerine bağlanmak yerine onlara bağlanmamızı) emrediyordunuz.” derler. Azabı gördükleri zaman, pişmanlıklarını (içlerine atıp) gizlerler. Biz de o inkâr edenlerin boyunlarına(ateşten) demir halkalar takarız. Onlar ancak yapmakta olduklarıyla cezalandırılmazlar mı hiç?
Yukarda verilen her iki ayette de anlaşılıyor ki; kişi güçsüz ve mazlum olsa bile tağutların yoluna girer onların yöntemlerini benimserse artık onların Allah ile ilişiği kalmaz. İhvan'ın durumubundan farksızdır. Lakin Allah İslam'ı hakim kılma yöntemini Rasulullah(s.a.s)'in örneklik ve önderliği ile bize göstermiştir. Buna rağmen İhvan bunu bırakıp izzet ve şerefi Avrupalı kafirlerden aramış haliyle onların yöntemini ve dinini-demokrasiyi benimsemiştir. Böylece biraz İslam biraz da demokrasi diyerek iki dini harmanlayarak şirk dini sentezlemiştir.
İslamın bir parçasını alıp öteki parçasını inkâr etmiştir.Bakara Suresi | 85... Yoksa siz, Kitab’ın bir kısmına inanıp geri kalanını inkâr mı ediyorsunuz? İşte içinizden bunu yapanların cezası, dünya hayatında aşağılık (ve rezil olmak)tan başka bir şey değildir.Kıyamet gününde de azabın en şiddetlisine çarptırılacaklardır. Allah yaptıklarınızdan habersiz değildir.
Şehid Seyyid Kutub diyor ki:"Ya bütünüyle üstünlük, şeref ve özgürlük olan yüce Allah'a kulluk... Ya da tamamıyle alçaklık ve mahkumiyet olan Allah'ın kullarına kulluk. Dileyen dilediğini seçsin. İman ettiği halde, Allah'tan başkasından şeref beklentisi içinde olması düşünülemez müminin. Allah'a inandığı halde Allah'ın düşmanlarından şeref, yardım ve güç isteyemez. Yeryüzünde Allah'ın en büyük düşmanlarından yardım istedikleri halde, müslümanlık iddiasında bulunan ve müslüman ismini alanlar bu Kur'an'ı anlamaya ne kadar muhtaçtırlar! Şayet henüz müslüman olmayı istiyorlarsa.. Yoksa yüce Allah'ın alemlere ihtiyacı yoktur.
"Acaba bunda kapalı bir durum kaldı mı? Akidesi bozuk olduktan sonra zalim ile mazlum ahirette dereceleri farklı olsa da nihayetinde aynı akıbeti-cehennemi paylaşırlar..
Yusuf |108De ki: "İşte bu, benim yolumdur. Ben Allah'a çağırıyorum, ben ve bana uyanlar aydınlık bir yol üzerindeyiz. Allah'ı (ortaklardan) tenzih ederim! Ve ben ortak koşan müşriklerden değilim.
"Selam duygularının esaretinden kurtulup aklı selim ile apaçık delil ile Allah'a teslim olanlaradır.~~~
.(Muhammed Lokman Çelik)
10153303_617003528385468_5714233623187586280_n.jpg

Üst Ana Sayfa Alt