Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Rafızi Şiilerinin Muta fantezileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
2.) MÜSLİM'İN DELİLLERİNİN ORİJİNAL OLDUĞUNU SEN İDDİA EDİYORSUN ; BEN DEĞİL. BU SENİN İDDİAN ; BENİM DEĞİL. BEN HZ.RASUL-ZİYŞAAN ALEYHİSSALAATUWESSELAMIN İCAZET VERDİĞİ KAYNAK OLAN EHLİ BEYT KAYNAĞI HARİÇ HİÇ BİR KAYNAĞI SAHİH OLARAK KABUL ETMİYORUM. AMA SEN ISRARLA BANA EHLİ BEYT KAYNAKLI OLMAYAN BİR KAYNAKTAN DELİLLER GETİRMEYE DEVAM EDİYORSUN.

3.) BU ARADA BENİM SENDEN HÜCCETİ ALDIĞIMI İDDİA EDİYORSUN. BEN HÜCCETİ SENDEN DEĞİL HZ.RASUL-ZİYŞAAN ALEYHİSSALAATUWESSELAMIN HÜCCET İCAZETİNİ VERDİĞİ HZ. ALİ VE ONUN PAK SOYUNDAN ALIRIM. HZ. HÜSEYİNİN KATİLİ OLAN AYYAŞ YEZİD BİN MUAVİYE (L.A)NİN FİNANSÖRLÜĞÜNÜ ETTİĞİ BİR GÜRUHTAN DEĞİL.

Sadece "Ehl-i sünnet'im" demekle ehl-i sünnet olunmadığı gibi sadece ehl-i beyt olmakla da cennetlik olunmuyor olsa gerek. Ben senin bahsettiğin icazetten haberdar değilim. Peygamber soyu kusursuzdur, bidatçı, sapık, hatta kafir olamaz diye birşey bilmiyorum. Peygamber bile kızına peygamber kızı olduğu için ihmalkarlık etmemesi için öğüt vermişken artık ondan sonra gelenlere ne demeli? Nuh da peygamberdi ama ne oldu oğlu kafir oldu. Lut'un karısı kafir oldu. En başta Adem'in çocuklarıu küfre düştü. Eğer senin dediğin gibi peygamber böyle bir icazet vermişse göster de biz de bilelim ama değilse bu sizin yaptığınız ehl-i beyt sevgisi değil ehl-i kavim, ehl-i ırk yani ırkçılıktan başka birşey olmaz. Bir yezid ile de tüm ehl-i sünneti karalamaya çalışmak da ancak böyle ırkçı bir zihniyetin işi olabilir. Allah ıslah etsin, hidayet versin.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt