Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Ramadan Bayramında Nasıl Selamlaşılır ?

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm. bayramlaşılırken iyi bayramlar hayırlı bayramlar bayramınız mübarek olsun demek caizmi ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we Rahmetullah
Bir kısıtlama yok

تقبّل الله منّا و منكم صالح الأعمال و كل عام و أنتم بخير

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sormamın nedeni zaten bayram mubarek, hayırlı olduğu için böyle demek caiz olmayabilir diye takıntı yapmıştım cezakallahu hayran

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
sormamın nedeni zaten bayram mubarek, hayırlı olduğu için böyle demek caiz olmayabilir diye takıntı yapmıştım cezakallahu hayran
Anladım kardeşim, evet bayram mubârak, hayırlı da, kişiler farklı olduğu için o hayırdan nasibleri farklılık arzedebilir. Bundan dolayı bayramlaştığımız kişinin de şahsında bayramın hayırlara vesile olmasını dileyebiliriz.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bugün bayramlaşırken Hasan Karakaya hoca (Allah onu korusun) bayramınız mübarek olsun yerine 'اللهم اغفر لنا' diye söylememizi buyurdu.

(Söylediği arapça lafız tam olarak böyle değildi. Anlamı aynıydı (Allahualem). Çünkü Hasan hoca türkçe olarak şöyle buyurdu; 'Allah'ım beni ve bizi affet' . Bana yukarıdaki dua kolay geldiği için ben bunu kullandım (Anlamı; Allah'ım bizi affet). )

Üst Ana Sayfa Alt