Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ramazan Hatıraları

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Nerede O Eski Ramazanlar !
ramazanda-camiye-asilan-god-save-the-queen-mahyasi_1088529.jpg

resized_6c6c4-77f4045echpmahyalari.jpg

anap.jpg
Başlığı görünce büyük bir iç geçirdim. Hatırıma küçükken kalktığım sahurlar, annem ve babamın öğlene kadar tutmamı istemeleri, oruçlu oruçlu okula gidip sınıfta 'ben oruçluyum yanımda birşey yemeyin' diye haykırmalarım geldi. Kısacası eski ramazan anılarım geldi... İçeriği okuyunca bu başlık o başlık değilmiş onu anladım. O değilde aklına bunlar gelen bir ben miyim acaba?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Başlığı görünce büyük bir iç geçirdim. Hatırıma küçükken kalktığım sahurlar, annem ve babamın öğlene kadar tutmamı istemeleri, oruçlu oruçlu okula gidip sınıfta 'ben oruçluyum yanımda birşey yemeyin' diye haykırmalarım geldi. Kısacası eski ramazan anılarım geldi... İçeriği okuyunca bu başlık o başlık değilmiş onu anladım. O değilde aklına bunlar gelen bir ben miyim acaba?

akhi ümmet ne ramadanlar gördü...

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Benimde aklıma eski günler geldi... Bizimkiler iyi eğitimci değillerdi (yinede Allah onlardan razı olsun) o konuda acımasızlardı tam gün tuttururlardı bende apartmanda gıda takviyesi yapardım sonra hiç birşey olmamış gibi akşam iftar masasına oturdum. Ortaokulda ise akşam ezanı okulda iken okunurdu sırt çantamda sakladığım tam bir ekmeği canlı canlı mideye gömerdim.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bu ramazan duygusal olarak hatıralarda yerini aldı. Hiç unutmayacağım stres dolu, hüzün dolu, geçmişten dem vuran ilk on gün...