Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Recm Edilen Kadını Babası Affetmedi :'(

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün karşılaştım bizim için ibretler var zina eden evli kadını Rabbi effeder(allahu alem) ancak babası affetmiyor çok acı...

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hz. Ali (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Kim bir hadd cürmü işler de, cezası dünyada verilirse, Allah'ın adaleti kuluna âhirette ikinci sefer ceza vermeye müsaade etmez. Kim de bir hadd cürmü işlemiş, Allah da onun günahını örtmüş ve affetmiş ise, Allàh'ın keremi affettiği.şeyden dolayı ona dönüp ceza vermeye müsaade etmez."

Tirmizî, İmân 11, (2628).

~LãL~ Çevrimdışı

~LãL~

لاَ تَحْزَنْ إِنَّ اللّهَ مَعَنَا
İslam-TR Üyesi
İşid'e ne oluyorda recm cezasını uygulama hakkını kendinde bulabiliyor hiç anlamış değilim kaldı ki Efendimiz recm cezasını uygun görmemiş eğer ki samimi tövbe etmişse o kadın ona recm gerekmez...Ayetlerle de sabittir zaten zinanın cezası

~LãL~ Çevrimdışı

~LãL~

İslam-TR Üyesi
Bir ışidimiz eksikti...HasbinAllah...Müslümanın kanı müslümana haramdır buyurmuş Efendimiz veda hutbesinde.Peki bu insanlar müslümanları öldürmekten başka ne yapıyorlar bu işin mantığını biri bana açıklayabilir mi?Madem ki her iki tarafta Allah rızası için cihad ettiklerini söylüyorlar ve her iki tarafta Kur'andan ayetlerden Allah'ın koymuş olduğu hükümlerden söz ediyorlar o halde neden birbirlerini öldürüyorlar?

~LãL~ Çevrimdışı

~LãL~

İslam-TR Üyesi
Şehidlik diyoruz ne güzel makamdır diyoruz cennet kapısından ilk girecek olanlar şehidlerdir diyoruz peki bu iki gruptan hangisinin ölüleri şehit?

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşid'e ne oluyorda recm cezasını uygulama hakkını kendinde bulabiliyor hiç anlamış değilim kaldı ki Efendimiz recm cezasını uygun görmemiş eğer ki samimi tövbe etmişse o kadın ona recm gerekmez...Ayetlerle de sabittir zaten zinanın cezası
Peygamberimiz sallallahu aleyhi vesellemin rejm cezasını uygun görmediğini nereden biliyorsun? Maide suresinin nuzül sebebine bak istersen.Delilin yok bir şeyin yok mesnetsizce konuşuyorsun.Dikkatli olmak gerekiyor.

~LãL~ Çevrimdışı

~LãL~

İslam-TR Üyesi
Peygamberimiz sallallahu aleyhi vesellemin rejm cezasını uygun görmediğini nereden biliyorsun? Maide suresinin nuzül sebebine bak istersen.Delilin yok bir şeyin yok mesnetsizce konuşuyorsun.Dikkatli olmak gerekiyor.
Anlatın da öğrenelim diye söylüyorum işte buyrun anlatında biz de öğrenelim

~LãL~ Çevrimdışı

~LãL~

İslam-TR Üyesi
Efendimize zina etmiş bir kadının gelip recm edilmek istediği ama Efendimizin onu bir kaç kere geri çevirdiği kadının ısrarı üzerine Efendimizin ona recm cezası verdiğine dair hadisler var bu doğru değil midir?

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olmuyor siz islam ehli insanlar olarak beni ikna edemiyorsunuz... !
Hadisten hüküm çıkarma aşamasına geldiysen olmaz tabi. Hadisi Arapçasından okuduuz mu? İlim ehlinin şerhlerine baktınız mı? Peygamberimiz(sallallahu aleyhi vesellem) kadını yollamış diyorsunuz? Ama nedenini yazmamışsınız. Madem biliyorsunuz siz açıklayın. Öğrenmeye geldim diyorsanız yazıyor neden yolladığı okuyun inşaAllah.

~LãL~ Çevrimdışı

~LãL~

İslam-TR Üyesi
Hadisten hüküm çıkarma aşamasına geldiysen olmaz tabi. Hadisi Arapçasından okuduuz mu? İlim ehlinin şerhlerine baktınız mı? Peygamberimiz(sallallahu aleyhi vesellem) kadını yollamış diyorsunuz? Ama nedenini yazmamışsınız. Madem biliyorsunuz siz açıklayın. Öğrenmeye geldim diyorsanız yazıyor neden yolladığı okuyun inşaAllah.
Bilseydim size gelmezdim zaten cihad cihad diye ölüyorsunuz öyleyse bana da öğretin Alim Allah belki de bana öğreteceğiniz bir tek harf sizi cennete götürmeye vesile olacaktır...

~LãL~ Çevrimdışı

~LãL~

İslam-TR Üyesi
عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Efendimize zina etmiş bir kadının gelip recm edilmek istediği ama Efendimizin onu bir kaç kere geri çevirdiği kadının ısrarı üzerine Efendimizin ona recm cezası verdiğine dair hadisler var bu doğru değil midir?

Rasulullah Maizi (r.a.) üç kere geri çevirdi. Ama sonunda sizin dediğiniz gibi recm edildi. Zina yapmakla Allahın hakkına girilmiş olunuyor. Allahın hakkını ise kimse affedemez. Yani tövbe etmekle hadd cezası düşmez. Hadd cezalarının uygulanmasının sebeblerinden biride bu cezanın günaha keffaret olmasıdır zaten. Maiz'de (r.a.) recm edilmesini isterken ''Beni temizleyin'' diyordu. Ve ashab'dan bazıları onu recm ettikten sonra hakkında kötü konuşurlarken Rasulullah (s.a.v.) onun hakkında ''Bana sahip olan (Allah')a yemin ederim ki o şimdi Cennet nehirlerine dalmaktadır'' dedi.

~LãL~ Çevrimdışı

~LãL~

İslam-TR Üyesi
Ama benim bahsettiğim bir kadın sahabe...

~LãL~ Çevrimdışı

~LãL~

İslam-TR Üyesi
Neyse benim esas merak ettiğim bu değil zaten ayetler sabittir bu konuda benim merak ettiğim sorular vahabi konusunda lütfen bana yardımcı olunuz...

Muhammed Faruk Çevrimdışı

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir ışidimiz eksikti...HasbinAllah...Müslümanın kanı müslümana haramdır buyurmuş Efendimiz veda hutbesinde.Peki bu insanlar müslümanları öldürmekten başka ne yapıyorlar bu işin mantığını biri bana açıklayabilir mi?Madem ki her iki tarafta Allah rızası için cihad ettiklerini söylüyorlar ve her iki tarafta Kur'andan ayetlerden Allah'ın koymuş olduğu hükümlerden söz ediyorlar o halde neden birbirlerini öldürüyorlar?

İki taraftan bahsettiniz,kim bu iki taraf?Bir taraf IŞİD galiba,diğer taraf kim?

Üst Ana Sayfa Alt