Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Resuller...

G Çevrimdışı

gayb3

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Akideyi bozan unsurlar yazıldığından yazınız silinmiştir.

yönetici notu

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
gayb3 adlı nick sitede akideyi bozan konular eklediğinden ötürü sitemizden uzaklaştırılmıştır. Zira googleden sitemizi ziyaret edip pis akideyi okuyanların vebaline katlanamayız.

Yazıya gelince,

Rasul sav'in ölümü ile rasul ve nebiler'in gelişi kesilmiştir. Kıyamete kadar artık ne nebi ne rasul gelmeyecektir. Bunda sorunu olanlar imanını sorgulasınlar.

Cinlerin peygamberleri adlı yazıya gelince, konu açan bu yazımı okursa gidip Rasulullah sav döneminde Rasulullah sav'i dinleyip biz bunu geçmişteki peygamberden de duymuştuk sözlerini açsın okusun. Meleklerin peygamberi adlı konuya gelince böyle birşey yoktur sadece meleklerin başı vardır. Tutup bunu tevil edip melekleride insan gibi lanse edip onlarında peygamberi var demek sapıklıktır. Unutma ki Allah cc insanlara uyarmak onları şirkten korumak için peygamberler göndermiştir, sizin tevile göre meleklerde insanlar gibi isyan eden kan döken çıkmaktadır. Böyle birşey ise hayalcilikten sapıklıktan öteye gitmez.

Cinlerle alakalı kısımda nice peygamberlere iman eden cinler vardır ve bunlarla alakalı kıssaslar var buradan sizin görüşün hiç bir zemini olmadığıda anlaşılmaktadır.

Bu gibi insanları forumda tutmuyoruz, özel yollar ile msn vs bulursanız münazara edebiliriz ama bunun yeri burası değildir ve ne yazıkki sizlere harcayacak önemsiz vaktim bile yok.

Selametle.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Can çıkar huy çıkmaz,yine bir yerlerden damlar.

RABBİM hidayet versin

İnsanlar,tamamlanmış olan bir dini tevil yaparak bazı şeyleri açıklaması ilimdenmiş gibi havaya girmeleri işte kimse bilmiyo,ben buldum ayağı yapmaları acı verici.

Nitekim ilim ALLAH Resulu (s.a.v) sahabe,tabin ve ondan sonra gelenler nasıl anlamış ise,aynı şekilde olduğu gibi aktarmaktır ilim.

Üst Ana Sayfa Alt