Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Risalei Nur Timurtaş Hoca

F Çevrimdışı

fi_emrillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sizcede haklı mı Timurtaş hoca yoksa onada mı kafir diyenler var bu forumda?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardesim mesele sudur, bugün bir cok iyi bildigimiz hoca malesef bazi konularda talihsizlik yasamaktadirlar. Bununde sebebi her konuyu tam bilmeden tam hakim olmadan o konu hakkinda genelleme yapmaktadir. Kitaplardaki sirk mevzularini gördüklerini sanmiyorum.

Bununla alakali %90 derdi sofiler olan selefi hocalar bile bazen bu konuda hata yapiyorlar. Onlara soruyorum su meselede bunu kasitli mi dedin yoksa bilmeden mi? Ya ee uu buu.. Sonra bakiyorum bilmeden konusulmus.Risaleyi nurda en cok bilgi yanilgisinin oldugu konulardandir. Bu konuda konusan bir cok hoca bilip bilmeden konusmaktadir.

Timurtas hocanin vaazlarinin bir cogunu dinledim %90- 95 arasi mutedil güzel sohbeti bulunmaktadir. Arada sorunlu olan sohbette yok degil. Bu da onlardan biridir. Zira kitabin icerisindeki sirk ifadeleri görmedigini düsünmekteyim. Bununda cesitli nedenleri olabilir. Kendi zamaninda bi iki kitap okuyup bu konuyu demis olabilir ya da icerisinde sirk küfür ifadelerinin acik olarak görülebilecegi yerleri görememis olabilir.

Velev ki gördü de dedi, biz kisileri ilah edinmedik. Kuran ve sünnet aciktir, gerisi ......

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eski bir arkadaş vardı hem said nursi talebesi olduğunu söylerdi hem de timurtaş hocayı çok severdi. Bir keresinde ona bu iki adamın itikadı farklı bu ne tezatlık diye sorduğumda bana buna benzer bir video atmıştı ne diyeceğimi bilememiştim.

Allah hocaya da bize de mağfiret buyursun, affetsin.

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim yapmayın yahu. Şu son 150-200 yıldır kaç tane adam var bırakın bari bir iki tane "şöyle bir adam vardı Hakkı haykıran" diyelim. Şahısları biraz da yaşadıkları döneme göre değerlendirmek gerekiyor, bu adam nerede yetişti kaç tane sahih kaynağa ulaşabildi.

Benim gördüğüm yanlışlarıyla birlikte samimi bir adam. "necis belam" ibaresi ağır olmuş akhi.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
o bize ajan derken, bunları boğun derken nasıl konuşmuş oluyor? yunus emreyi inkar edenlere, kıbrısa kafirler hükmetsin diye ölenlere şehit demediğimiz için bize iftira eden bu adam kafirlere ne kadar sertse bize de o kadar sert. kafirlere ne kadar hiddetli haykırıyorsa bize de öyle hiddetli haykırıyor. zaten ismailağa cemaati ile de içli dışlıydı. akideside bozuk fikriyatıda bozuk. böyle adamlara ne diyeyim.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahadun Ahad kardesim, böyle adamlara bisey deme, internette tirmustas hoca deyince akla risale seven, demokrasi askerini öven bir adam gelmiyor aksine, bilincli (tevhidi kesimi kasdediyorum) kesim tarafindan bile videolarinin %90i tevhidi olarak aniliyor.

Ondan dolayi fazla sulandirmaya gerek yok diyelim, cok cok derin ince soru gelirse böyle sohbetleri de vardi der gecersin ama bizim burada gündeme almamiz gereken bu adamin demokrasi, laiklik gibi konulardaki güzel konusmalaridir.

Kisinin sonlarini bilemiyoruz ve umum görünene bakiyoruz, yapilan hata, günah, sirk, küfür vs durumlar bizi degil kisiyi baglar biz sadece bazi videolarinda su da vardi demekle mükellefiz.

Konuyuda uzatmamani rica ediyorum.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abicim önerin için saolasın. ben normalde timurtaş hocayı dinleyen biriydim. bu konuşmasına yeni denk geldim. ve bu konuşması beni çok kırdı. çok üzdü bi o kadarda sinirlendirdi. ortalıkta muvahhidlere saldıran ifitira eden ve zulm eden bir sürü insan var. bu insanların varlıgı beni çok üzüyor ve açıkcası sinirlerimi bozuyorlar. bu hocada bahsettiğim cahillerden farklı konuşmadı.

üstte girdiğim iki yorumu silmenin faydası olacaksa siliyim yada sizler silin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
malesef. Ben de buna benzer 3-4 sene evvel baska sohbetlerini görmüstüm cok sasirmistim, biri deseydi o hoca böyle dinlemeden inanmazdim yani acayip bir tezatlik söz konusu, en sonda tayyip icin sehrin bilmem neyi geldi vs demesi zaten bende olayi bitirdi ama yine de özellikle laiklik demokrasi gibi konularda faydalanacak sohbetleri mevcut.

Üst Ana Sayfa Alt