Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Ronaldo Filistin'e 2 Milyon Dolar Bağışladı

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
119568_Ronaldo-Filistinli-Cocuklara-2-Milyon-Dolar-Bagisladi-.jpg

Ronaldo Filistin'e 2 Milyon Dolar Bağışladı
Real Madrid'in Portekizli ünlü futbolcusu Cristiano Ronaldo, İsrail'in Filistin'de uyguladığı zulme tepkisiz kalmadı. Ronaldo, Filistinli çocuklara 2 milyon dolar bağışladı

GAZZE- Futbolunun yanı sıra yaptığı yardımlarla gündeme gelen Ronaldo, Dünya Kupası dönüşü Filistinli çocuklara Ramazan Bayramı dolayısıyla 2 milyon dolar bağışta bulundu.

Bu, Ronaldo'nun Filistinli çocuklara ilk yardımı değil. Portekizli fubolcunun, 2012 yılında satışa çıkardığı Altın Ayakkabı ödülü 1.5 milyon avroya satılmıştı. Ronaldo, bu parayı da Filistinli çocuklara bağışlamıştı.

Gazze'deki çocuklara yardım eden vakıflara dönem dönem bağışta bulunan ünlü futbolcunun Ortadoğu’da büyük bir hayran kitlesi bulunuyor. (İLKHA)

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bazıları müslüman olduğunu söylüyor bilmiyoruz elbette, müslüman olursa eğer kendi yararına sonuçta

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

ben bana kendim için lazımım.
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun fakat bundan bana ne? Yardımların açığa çıkarılmasından hiç hoşnut değilim.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun fakat bundan bana ne? Yardımların açığa çıkarılmasından hiç hoşnut değilim.
Müslüman olmayan birisi 2 milyon dolar bağışlayacak ve bana ne demek..:acpsnr:hayret bişey,bananeci olmak iyi değil.Banane diyeceksen,sanane derim.
yardımlar eğer hayra teşvik olursa açığa çıkarılması iyidir,kim bilir trilyonluk müslümanlar bu haberi okurda infak ruhları canlanır...

Önemli olan bir meseleye bakıştır,olumlu bakan olumlu şeyleri görür,olumsuz bakan eksileri görür..

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

İslam-TR Üyesi
Müslüman olmayan birisi 2 milyon dolar bağışlayacak ve bana ne demek..:acpsnr:hayret bişey,bananeci olmak iyi değil.Banane diyeceksen,sanane derim.
yardımlar eğer hayra teşvik olursa açığa çıkarılması iyidir,kim bilir trilyonluk müslümanlar bu haberi okurda infak ruhları canlanır...

Önemli olan bir meseleye bakıştır,olumlu bakan olumlu şeyleri görür,olumsuz bakan eksileri görür..
Trilyonluk müslümanların bunca zulüm altında kafası çalışmıyorsa Ronaldo ile hiç çalışmaz. Ronaldo bunu millet duysun bilsin diye yaptıysa elbet açığa çıkacaktır lakin aksi bir durumsa kimsenin bunu bilmesine gerek yok. Ben öğrendiğim için Ronaldo adına üzüldüm. İyi günler.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mesut Özil'den Gazze jesti!
Alman Milli Takımı'nın Türk asıllı oyuncusu Mesut Özil, Alman Federasyonu'nun dünya şampiyonluğu için verdiği primi Gazze'ye bağışladı.
Arjantin'i 1-0 mağlup ederek Dünya Kupası'nı kazanan Almanya Milli Takımı'nın Türk asıllı Türk yıldızı Mesut Özil, Alman Futbol Federasyonu'nun dünya şampiyonluğu için verdiği 300 bin Euro'luk primi Gazze'ye bağışladı.

ŞAMPİYONLUK PRİMİNİ GAZZE'YE BAĞIŞLADI

Alman Milli Takımı'nın Türk asıllı oyuncu Mesut Özil, Alman Futbol Federasyonu'nun dünya şampiyonluğu için verdiği 300 bin Euro'luk primi İsrail'in bombaladığı Gazze'ye bağışladı.

150 BİN EURO DA CEBİNDEN EKLEDİ

Maçlara dua ederek çıkan ve Arsenal formasını başarıyla terleten oyuncu 300 bin Euro'ya cebinden 150 bin Euro daha ekledi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Trilyonluk müslümanların bunca zulüm altında kafası çalışmıyorsa Ronaldo ile hiç çalışmaz. Ronaldo bunu millet duysun bilsin diye yaptıysa elbet açığa çıkacaktır lakin aksi bir durumsa kimsenin bunu bilmesine gerek yok. Ben öğrendiğim için Ronaldo adına üzüldüm. İyi günler.

Kardesim elestirene kadar acaba bizler Allaha ve ahiret gününe inanan müslümanlar olarak ne kadar yardim edebiliyoruz.

Bir kafir kadar insanlik hassasiyetimiz dahi kalmadiysa imanimizi sorgulamamiz gerekir. Millet bilsin demene de ayrica katilmiyorum cünkü adamin buna ihtiyaci yok aksine böyle seyleri bilerek yapmasi onun filistindekilerin yaptigi mucadeleyi de dünya gündemine tasidigindan yahudi lobisinin bu adamla ugrasmasi kendi acisindan tehlikeli dahi sayilabilecek durumdur.

Adama üzülmek yerine, Allah bu yaptiklarindan ötürü ona imani nasip etsin diye dua etmemiz gerek zira yapilan yardimlarin makbul olmasi ve karsiligini tam olarak alabilmesi icin iman sahibi olmasi gerek.

Imansiz kafirlerin bu sekilde acikdan yardim ettigi yerlerde bizler müslümanlar olarak ancak elestiri yapabiliyoruz.

Bu da bizim inancimizin hala nerelerde oldugunu gösteriyor.

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

İslam-TR Üyesi
Kardesim elestirene kadar acaba bizler Allaha ve ahiret gününe inanan müslümanlar olarak ne kadar yardim edebiliyoruz.

Bir kafir kadar insanlik hassasiyetimiz dahi kalmadiysa imanimizi sorgulamamiz gerekir. Millet bilsin demene de ayrica katilmiyorum cünkü adamin buna ihtiyaci yok aksine böyle seyleri bilerek yapmasi onun filistindekilerin yaptigi mucadeleyi de dünya gündemine tasidigindan yahudi lobisinin bu adamla ugrasmasi kendi acisindan tehlikeli dahi sayilabilecek durumdur.

Adama üzülmek yerine, Allah bu yaptiklarindan ötürü ona imani nasip etsin diye dua etmemiz gerek zira yapilan yardimlarin makbul olmasi ve karsiligini tam olarak alabilmesi icin iman sahibi olmasi gerek.

Imansiz kafirlerin bu sekilde acikdan yardim ettigi yerlerde bizler müslümanlar olarak ancak elestiri yapabiliyoruz.

Bu da bizim inancimizin hala nerelerde oldugunu gösteriyor.
İnancımı sorgulamayın lütfen, ben sizinkini sorgulamıyorum. Ki aynı şeye inanıyoruz, ben sadece ezbere düşünmekten kaçınmaya çalışan biriyim hepsi bu. Burada kendimce yorum yapıyorum ve her yorumumun ardından ahkam veriliyor, çok sıkıcı. Yapmayın lütfen, Allah herkese hidayet versin.

İ Çevrimdışı

İbnu Harb

Üyeliği İptal Edildi
Banned
hakikaten tuhaf bir durum

ahlaksiz ve alenen zina eden bir kafirin yaptigi bagistan dolayi bazi kimseler dua ustune dua ediyor. utanin utanin..

izzetiniz nerde...

yok musluman yapmiyormus kafir yapiyormus. kiyasa bakin hele. sizin kafirlere yani Allahin dusmanlarina bu gözle (sevgi ve merhamet ile) bakmaniz bile ve onlarin hidayete gelmeleri icin dua etmeniz hakikaten tecdid-i iman gerektirir. onlarin Muhammed s.a.v. indirileni inkar etmelerinden dolayi onlardan ilelebet Allah rizasi icin bugz/nefret etmeniz gerekir.

ve kafirlerin bu tip davranislari veya bagislari sizin onlara karsi asla yumusatmamasi gerekir. yumusatirsa eger sizde sapitanlarin yolunu tutmus olursunuz

ALLAHU TEALA Kuran'da bir çok ayette "Allah kafirleri hidayete erdirmez" buyuruyor siz ise buna ragmen "Allahim bu kafire hidayet nasip et" diye dua ediyorsunuz.. yaziklar olsun..

ve siz nasil olurda Allahin yerdigini oversiniz 'güzel bir haber olarak aktarirsiniz" ve ayrica muslumana kiyaslayarsiniz. onlar ne iyilik yaparasa yapsin Allah onlarin amellerinin bosa gittigini bildiriyor.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mesut_7268.jpg

endi formasını giyen bir çocuğun bombayla öldüğünü öğrenen Mesut Özil Gazze'ye 450 Bin Euro bağışladığı haberleri medyada geniş yer buldu.
mesut_6173.jpg

Alman Milli Takımı’nın Türk kökenli futbolcusu Mesut Özil, basında çıkan şampiyonluk primini Gazze’ye bağışladı haberlerini yalanladı. Mesut Özil, Gazze'de değil Brezilya'da 23 çocuğun ameliyat masraflarını üstlendiğini söyledi.

''DOĞRU DEĞİL''
Çıkan haberde, Mesut Özil'in Gazze'ye 450 bin Euro bağış yaptığı iddia edilmişti ancak ünlü futbolcunun basın danışmanı, bilgisi olmadığını söyleyerek bu haberin doğru olmadığını söyledi.

"BREZİLYA'DA 23 ÇOCUĞUN AMELİYAT MASRAFLARINI KARŞILADIM"
Öte yandan Özil, resmi Facebook sayfasından yaptığı açıklamada "DK oncesi 11 hasta cocugun ameliyat masraflari icin destek olmustum. DK zaferimiz ile beraber bu sayiyi sadece 11 ile sinirlamayip tum takim oyuncu sayimiz olan 23e yukseltiyorum. bu benim turnuva suresince tum Brezilya halkindan gordugum misafirperverlige karsilik kisisel bir tesekkurumdur!" ifadelerini kullandı.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

ahlaksiz ve alenen zina eden bir kafirin yaptigi bagistan dolayi bazi kimseler dua ustune dua ediyor. utanin utanin..

izzetiniz nerde...

yok musluman yapmiyormus kafir yapiyormus. kiyasa bakin hele. sizin kafirlere yani Allahin dusmanlarina bu gözle (sevgi ve merhamet ile) bakmaniz bile ve onlarin hidayete gelmeleri icin dua etmeniz hakikaten tecdid-i iman gerektirir. onlarin Muhammed s.a.v. indirileni inkar etmelerinden dolayi onlardan ilelebet Allah rizasi icin bugz/nefret etmeniz gerekir.

ve kafirlerin bu tip davranislari veya bagislari sizin onlara karsi asla yumusatmamasi gerekir. yumusatirsa eger sizde sapitanlarin yolunu tutmus olursunuz

ALLAHU TEALA Kuran'da bir çok ayette "Allah kafirleri hidayete erdirmez" buyuruyor siz ise buna ragmen "Allahim bu kafire hidayet nasip et" diye dua ediyorsunuz.. yaziklar olsun..

ve siz nasil olurda Allahin yerdigini oversiniz 'güzel bir haber olarak aktarirsiniz" ve ayrica muslumana kiyaslayarsiniz. onlar ne iyilik yaparasa yapsin Allah onlarin amellerinin bosa gittigini bildiriyor.

senin gibi bir kas kafaya yanit yazmak nafile ancak yazmis oldugun komik kurguya yanit verecegim.

Kimse burada kafir biri yardim yapmis diye onun ne kisiligini, ne futbolculugunu ne de kafirligini hic bir sekilde övmedi , senin gibi sizofren kafalar olmayan seyleri olmus gibi sayip ona reddiye yazar bu da ahmaklikdir.

Gelelim ayete, Allahdan kork, icindeki pislik ne yaptiginida sasirtir olmus. Bir kafire hidayet vermesi icin Allahdan dua istemenin yasak oldugu nerede geciyor? Senin kinadigin durumu Allah rasulu sav kafir amcasina onlarca kez gidip imana davet ediyor.

Burada sanki bir kafire bugzetmeyen biri varmis gibi yazmanda sizofrenik vaka oldugunu ayrica gösteriyor.

Izzet nerde demissin ya, emin ol o izzet senin o pis ruhunda yok. Kafirler filistindeki müslümanlari öldürürken sizlerin tek yaptigi sey, hamasin küfrü, oraya yapilan yardimlarin durumu ile ilgilenmek. Allah icin ne yarariniz oluyor ki bu beldedeki müslümanlara.

Ancak kinama ve bos bos lakirti..

Def ol ve bir daha gelme.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

izzetiniz nerde...

Sen nefsi konuşuyorsun,söylermisin ALLAHın Resulü sav Bedir esirleri hakkında karar verirken Taif dönüşü büyük yardımını gördüğü Mutim b. Adiyy’i anmadan edemedi; ‘eğer Mütim b. Adiyy sağ olup, bu esirleri salıvermemi isteseydi, onun hatırına hepsini serbest bırakırdım’ dedi.
niçin bir müşrik adam için bunu dedi?Sen izzeti küfretmekmi sanıyorsun?Bu gün biz bu adama para verdi diye oleyyy sen cennetlikmisin dedik,ama bu güzelliği için ALLAHcc ona hidayet etsin dedik,hepsi bu,yok eğer küfrüne devam ederse,zaten bu durumu onu cennete koymaz..sapla samanı birbirinden ayırmak lazım,bak efendimiz bile tüm esirleri bir iyilik yüzünden bırakmayı dilemiştir..
nerde nebevi metod..
............................................

121829_Dunyanin-1-Numarasi-Musluman-Olacak.jpg

12254_dunyanin-1-numarasi-musluman-1.jpg

Dünyanın 1 Numaralı Raketi İslam'ı Seçti
Dünyanın 1 numaralı raketi Novak Djokoviç, İsaril’in Gazze'ye yaptığı saldırılarını protesto etmek ve Filistinlilere destek vermek amacıyla Müslüman olacağını açıkladı.

Bosna-Hersek medyasına açıklamada bulunan Djokoviç, Gazze'de ölen çocukların görüntülerini seyredemez hale geldiğini belirtirken, İsrail'in bu terörüne karşı, büyük devletlerin sesini çıkarmadıkları için hayal kırıklığına uğradığını ifade etti. Djokoviç, CNN, BCC ve buna benzer medyaların Gazze'deki katliama daha çok yer vermeleri ve dünya liderlerine baskı yapmaları için, Müslüman dini kabul etmeye karar verdiğini bildirdi. Djokoviç, bu karardan önce ailesi ile konuştuğunu ve Müslüman olmak için ailesinden olumlu yanıt aldığını da ifade etti.

Djokoviç, Müslümanlığa geçtiği zaman Filistinlilere daha çok yardımda bulunacağını söylerken, Gazze'deki çocuklar için 5oo bin dolar yardım yaptığını da açıkladı. Djokoviç, İsrail'in saldırısının sürmesi durumunda kortlara siyah eşofmanla çıkacağını da ifade etti.

Djokoviç, Ronaldo ile Gazze için yardım toplama konusunda devamlı irtibatta olduğunu da belirtti. (DHA)