Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ruhlarının beden değiştirdiklerini iddia edenler!

• Konbuyu başlatan şeriatkılıcı
  • Başlangıç tarihi
Ş Çevrimdışı

şeriatkılıcı

Guest
fasıklığın bu kadarıda pes. Allah akıl fikir ve hidayet versin...

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhi ona yeniden dirilemeyecegine inan kisiler inaniyor....yasadigimiz mal yigma,bencillik,amelsizlik,imansizlik bunlarin en onemli nedeni bu iste dirilise bir turlu inanamamak..

Ş Çevrimdışı

şeriatkılıcı

Guest
8:20 de spikerin dediği gibi bunlar acılarını hafifletmek için böyle diyolar... mesela bir aileden bi kişi ölüyo acılarını hafifletmek için birisi geliyor ve 'ben senin ölen kardeşinim' diyor o da acısını hafifletmek için inanıyo... prof dr. ilhan yalgıç ın dediğinede katılıyorum çocuklarına çok küçük yaşlarda ' bu senin önceki hayatında annendi, babandı' gibi sözlerle beyinlerini yıkıyolar. daha sonrada çocuk büyüyünce reenkarnasyona inanıyo. ACILARINI HAFİFLETMEK UĞRUNDA KAFİR OLUYOLAR..

Acem Çevrimdışı

Acem

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İslama tamamiyle ters olan ve dinimizde yeri olmayan bir şeye inananlar; öldüğünü ve Ruhlarının başka bir bedene girdiğini iddia ediyor.. budizmi yaylama çalışıyolar ALLAHU ALEM... bunlara kim inanır yaa!

İZLEMEK İÇİN LİNKE TIKLAYIN:
Yeniden Dünyaya Gelmek... Kanal 7 Video - 15 Nisan 2010 Per?embe

Töbe töbee izlemek bile ürpertiyor insanı.:kafaçakmane beyinsiz insanlar.bazen bir yerden geçersiniz dersinizki ben daha önce buraya gelmiştim :cihad:ama ruhen rüyada vs bu fikir ise tamamen saçmalık hatta dedlilik alameti.ayrıca buna da ancak kadir inanır:D

S Çevrimdışı

sahabe1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in şu hadisi bunun en açık örneğidir.
Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem, Cabir b. Abdullah Radıyallahu Anhu ile karşılaştı. Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem ona dedi ki:
"Ey Cabir! Allah yolunda ölen babanın haberini anlatayım mı?"
Cabir Radıyallahu Anhu; "Evet, ya Rasûlallah!" dedi.
Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem şöyle dedi:
" Allah-u Teâlâ hiç kimseyle karşılıklı olarak konuşmadığı halde babanla karşılıklı olarak konuştu ve ona şöyle dedi:
"Ey kulum! İstediğin şeyi dile."
Baban dedi ki: "Ey Rabbim! Dünyaya tekrar dönmemi ve tekrar senin yolunda ölmeyi istiyorum. Tek arzum budur."
Bunun üzerine Allah-u Teâlâ:
"Bu mümkün değildir. çünkü ben daha önce, ölen kişinin tekrar dünyaya dönmeyeceğine dair hüküm verdim. Bundan başka bir şey iste." buyurdu.
Baban; "Ey Rabbim! O zaman dünyadaki kardeşlerimize, bizim ölü olmadığımızı, cennette sağ olup yiyip içtiğimizi ve cennetin nimetlerinden istifade ettiğimizi haber ver de o kardeşlerimiz de cihaddan ve Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem'e yardım etmekten geri kalmasınlar." dedi.
Bunun üzerine Allah-u Teâlâ, Al-i İmran: 169 -171 ayetlerini indirdi. (Ahmed - Müsned)

E Çevrimdışı

ehl_i sünnet

Üye
İslam-TR Üyesi
onların hepsi aynı yerde yasayan ınsanlar degıl mı ben oyle anladım.. demek kı o yorenın ınsanlarında bı sorun var=)=)

R Çevrimdışı

ramazanusta

Üye
İslam-TR Üyesi
Ekip. grup fikir saldırı çetesi anlaşmalı

isra 64
«Onlardan gücünün yettiğini yerinden oynat. Atlıların ve yayalarınla onların üzerine yaygarayı bas! Mallarda ve çocuklarda onlara ortak ol! Ve onlara vaadlerde bulun.» Fakat şeytan onlara aldatmadan başka bir şey vaad etmez.

Üst Ana Sayfa Alt