Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sahur Programlarinda Edilen Dualar.

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum ve rahmetullah.
Ramazanin basindan beri sahur ve iftara yakin programlari izliyorum. Genel olarak 20 kanal takip etmisimdir.
Butun hoca musveddeleri herkese dua ediyorlar. Soyle olsun boyle olsun tabiri caizdir ayakkabi baglarina kadar istiyorlar.
Ama ben birinden duymadim ki mucahidler icin bir dua eden olsun. Su ramazan geciyor turkmenleri dahi soz konusu eden olmadi.
Kopek kedi ve kuslar icin bile dua ediyorlar. Bende dayanamayip birazcik agzimi bozdum. Salladim bunlara.
Eger benim dedigimin aksine bir hoca var ise , sizde biliyorsaniz soyleyinde helallik alalim. Tv dekilerden.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Enes (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Sizden herkes, ihtiyaçlarının tamamını Rabbinden istesin, hatta kopan ayakkabı bağına varıncaya kadar istesin." [Tirmizî, Daavât 149, (3607, 3608).]

İbnu Mes'ud (ra) anlatıyor: "Resulullah (asm) buyurdular ki:
"Mü'min ne ta'n edici, ne lanet edici, ne kaba ve çirkin sözlü, ne de hayasızdır."
(Tirmizî, Birr 48, (1978)