Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Said Nursi Tekfir Edilir mi?

F Çevrimdışı

fırat erişen

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamü aleyküm kardeşler

Başta belirteyim tekfir meraklısı değilim. Said nursi hakkında bazen yakınlarımdan bana soru soruluyor. Said nursi tekfir edilirmi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
aleykumselam forum kuralları gereği bu tarz başlık ve sorular yasak !

sana tavsiyem şüpheli gördüğün şeyi terket,tekfirle alakalı konular forumda zebil

bizim dememizle milleti kafir edeceksen,sonunun iyi bir yere varacağını zannetmiyorum

selametle...

Abdulmuizfida hocam da ayrıca cevap verecektir..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullahi we berakatuh;

el Muhacir kardeşimin dediği gibi bilhassa İslam tandanslı ve cahilde olsa bazı toplulukların tâkib ettiği kişilere has olarak şahsi tekfiri suallerden sakınalım. Evet bu ve benzeri kişilerin eserlerindeki ehl-i sunnete aykırı itikadler burada delilleriyle kişinin itikadi sapkınlığı ve bâtıllığı zaten ifşa edilmiş, sakınılması tavsiye edilmiştir. Fakat muayyen olarak tekfiri meselesi hakkında bize bir faydası da yoktur. Ayrıca devrindeki âlimlerden, ne kendisini ne de tasavvufcuların genelini muayyen olarak tekfir edeni de şahsen ben bilmiyorum, olsa da alimlerin cumhuru çeşitli sebeblerden dolayı muayyen olarak tekfir etmemiştir. Fakat eserlerindeki fiillerini tekfir edebilir, küfür deyip sakınmalıyız.
Ez cumle; fiile faili birbirinden ayırmalıyız.

İlgili Konular:

Risale-i Nur'larda Tezat ve Yanlışlıklar! (kitab)
İlmi Konu - Risale-i Nur'larda Tezat ve Yanlışlıklar! (Kitab)

Tasavvuf Büyüklerinin Kendi Eserlerinden Küfür Akideleri ! (kitab)
İlmi Konu - Tasavvuf Büyüklerinin Kendi Eserlerinden Küfür Akideleri ! (Kitab)

Said Nursi Gerçeği (vcd)
Said Nursi Gerçeği - 3 Bölümlük DEV Eser

Üst Ana Sayfa Alt