Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Said Nursi'nin Amerikayı Övdüğünü Biliyor musunuz?

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Isra suresi
71- Kıyamet günü bütün insanları önderleriyle çağıracağız. O gün, kimin amel defteri sağ eline verilirse, işte onlar kitaplarını okuyacaklar ve en küçük bir haksızlığa uğratılmayacaklar.
72- Her kim bu dünyada (manen) kör ise ahirette de kördür. Ve gidişçe daha şaşkındır.

• Dua et
Tepkiler: Qan
K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
o günün abd'si için konuşmuş olan birisini bugünkü abd'yi baz alıp yargılamak ne kadar doğrudur ? o günkü abd ile şimdiki abd bir midir?

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
KÜFÜR TEK MİLLETTİR:
ALLAH-u Teâlâ bir Âyet-i kerime'sinde buyurur ki:
"Eğer onlar ALLAH'a, Peygamber'e ve ona indirilene (Kur'an'a) inanmış olsalardı, onları dost edinmezlerdi. Fakat onların çoğu yoldan çıkmış fâsıklardır."
(Mâide: 81)
Bu Âyet-i kerime'ler İslâm'a ve müslümanlara karşı küfrün tek millet olduğuna delildir.
Zira Resulullah -sallALLAHu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadis-i şerif'lerinde:
"Küfrün tek millet olduğunu"
haber vermişlerdir.
Nitekim diğer bir Âyet-i kerime'de şöyle buyurulmaktadır:
"Kâfir olanlar birbirlerinin dostlarıdır."
(Enfâl: 73)
Onlar küfür ve sapıklık hususunda bir tek millettir.
Gerek ehl-i kitap olan yahudi ve hıristiyanlar, gerek müşrikler ve gerekse müslüman gibi görünerek müslümanlar arasında fitne çıkaran içteki düşman münafıklar hep aynı tıynette ve vasıftadırlar.
İslâm dininin ezelî ve ebedî düşmanıdırlar.
ALLAH-u Teâlâ Âyet-i kerime'sinde buyurur ki:
"Şüphesiz ki kâfirler sizin apaçık düşmanınızdır."
(Nisâ: 104)
Ehl-i küfür hiçbir zaman müsülanlara olan düşmanlıklarından vazgeçmezler.
Nitekim ALLAH-u Teâlâ Âyet-i kerime'sinde şöyle buyurmaktadır:
"Eğer onların güçleri yetse, sizi dininizden döndürünceye kadar size karşı savaşa devam ederler."
(Bakara: 217)
Bu ilâhi buyruk, kâfirlerin müslümanlara düşmanlıkta ne kadar ileri gittiklerini, bâtıl inançlarında ne derece katı davrandıklarını, düşmanlıklarının sürekliliğini bildirmekte, müslümanları dinlerinden çeviremedikleri sürece bu savaşlara ara vermeyeceklerini beyan etmektedir.
Güçleri yetse, bundan hiç de geri kalmazlar.
ALLAH-u Teâlâ Âyet-i kerime'sinde buyurur ki:
"Sen onların dinine uymadıkça ne yahudiler ne de hıristiyanlar senden aslâ hoşnut olmazlar."
(Bakara: 120)
Yahudi ve hıristiyanlar hiçbir yerde, hiçbir tarihte müslümanlara dost olmamışlardır.
Müslümanlarla savaşmakta her zaman için birbirine dost olmuşlardır.
İnkâr ve sapıklıkta birleştikleri için, müslümanlara karşı bir el gibidirler.
Yahudi, hıristiyan ve putperest kâfirler sizi kıskandıkları ve kin kustukları için Rabb'iniz tarafından size bir iyilik dokunmasını, öne geçmenizi, yükselmenizi istemezler.
"Size bir iyilik dokunursa bu onları üzer.
Başınıza bir musibet gelse buna da sevinirler."
(Âl-i imrân: 120)
Müslümanlar ALLAH-u Teâlâ'nın yardımıyla güçlenirler, zaferler kazanırlarsa onlar bundan hoşlanmazlar.
Bir bozgun ile karşılaşırlarsa, bundan dolayı da son derece sevinç duyarlar.
Bu ise düşmanlığın en ileri derecesidir.
"Eğer sabreder ALLAH'tan korkarsanız, onların hilesi size hiçbir zaman zarar veremez.
Şüphesiz ki ALLAH onların yaptıklarını çepeçevre kuşatmıştır."
(Âl-i imrân: 120)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
o günün abd'si için konuşmuş olan birisini bugünkü abd'yi baz alıp yargılamak ne kadar doğrudur ? o günkü abd ile şimdiki abd bir midir?

O günün abd'si övülmeyi mi hak ediyordu?

Sanki abd eskiden merhametli müslüman, şimdi zalim kafir.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

Amerika her zaman müslüman düşmanıydı.

• Dua et
Tepkiler: Qan
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Abd'nin suç kronolojisi ile ilgili bizimde çalışma vardı ama bulamadım. Googleden alıntı yapıyorum.

Masum insanlari Öldürmenin hiç bir hakli yani yok.. Kimler yaparsa yapsın yeterki, tek tarafli düşünmeyelim.. "Baris karsilikli insan haklarina saygidan geçer". Iste bu da ABD'nin kisa suç kronolojisi (son 10 yil dahil degil):
+ 1898'de Meksika'yi isgal etti.

+ Ayni yil Küba'ya girdi.

+ 1921 yilinda Nikaragua'yi işgal etti. Ulusal Muhafizlar adlı ve başini Somoza'nin çektigi terör örgütünü kurdu. Anti-emperyalist direnişin başını çeken Sandino ve 300 kisiyi katletti. 40 yildan fazla sürecek bir terör devrini baslatti. Sabotaj ve suikastlar düzenledi.

+ 1945'te Japonya'nin Hirosima ve Nagazaki kentlerine atom bombasi atarak bir anda 250 bin kisiyi vahsice öldürdü.

+ 1950-53 yillari arasinda yüzbinlerce yurtsever Koreliyi katletti.

+ 1954'te binlerce Guetamalaliyi öldürdü.

+ 1955'te Endonezya, Laos ve Kamboçya'da çok sayida CIA operasyonu düzenledi.

+ 1956-59 yillari arasinda Kübada 60.000 kisiyi, ABD'li danismanlarin ve Batista'nin birlikte yürüttüğü operasyonlarda katletti.

+ 1961'de Küba'ya karsi Domuzlar Körfezi çıkartmasini örgütledi.

+ 1965'te isbirlikçi Suharto, 1 milyon komünist ve ilerici Endonezyaliyi katletti.

+ Ayni yil Dominik'e paraşütçülerini indirdi ve 10 bin Dominikliyi katletti.

+ 1975'te Vietnam'dan kovuldugunda arkasında milyonlarca kişiyi ölü ve sakat birakti. ABD'nin Vietnam'da halkin üzerine attigi 638 bin ton bomba, II. Dünya Savasi sirasinda Avrupa ve Afrika'ya atilan toplam bombalarin yarisidir. Kisi başına aşaği yukari 5 bomba atildigi söylenmektedir. Milyonlarca insan stratejik köylere sürülmüş, onbinlerce kadinin irzina geçilmis, yüzbinlerce insan sakat birakilmistir, Milyonlarca insan iskenceden geçirilmistir.

+ 1970-75 yillari arasinda Kamboçya ve Laos'ta 1 milyon insani katlettiler.

+ 1973'te Sili'de CIA'nin düzenledigi darbe ile 30 bin kisi katledildi.

+ Arjantin'de faşist generallerle yaptiği işbirligi sonucu 30 bin kisi kaybedildi.

+ 1983'te Lübnan'a müdahale etti. 14 bin Deniz Piyadesinin katildiği operasyonda binlerce ilerici yurtsever Lübnanlı katledildi.

+ Ayni yil Lübnan'a ikinci bir müdahalede bulundu. Akdenizde eskiyalik yapan Amerikan 6, Filosuna ait savas gemileri Lübnan'a günlerce bomba yagdirdi.

+ Yine ayni yil Grenada'yi isgal etti. Yüzlerce ilerici ve yurtsever katledildi.

+ 1986'da uluslararasi haydutluk örnegi sergileyerek Libya'yi bombaladi, bine yakin sivili katletti. Ülkeye ambargo uygulayarak deniz ablukasina basvurdu.

+ 1989'da Panama'ya asker çikartti ve 5 bin Panamaliyi öldürdü.

+ 1991'de Irak'in Kuveyt'e girisini bahane ederek diger emperyalist güçleri de ardina takarak Irak halkina karsi bomba yagdirdi. 100 binin üzerinde insani katlettigi bu vahseti iletisim kanallariyla tüm dünyaya resmen izlettirdi. ABD uçaklari Irak halkinin üzerinde 12 bin sorti yaptilar.

+ Somali'deki durumu bahane ederek yine diger emperyalist güçleri de pesine takarak ülkeyi isgale giristi. + Iran'a karsi baslattigi ambargoyu yillardir sürdürüyor.

+ Latin Amerika'da ABD'nin bulasmadigi savas, katliam, insan haklari ihlali yok gibidir. Nikaragua'dan kaçan iskenceci, halk düsmani kontralari özgürlük Savasçilari adi altinda Honduras'ta üslendirdi ve silahlandirarak Nikaragua halkinin üstüne saldirtti. Birçok Latin Amerika ülkesinde de Ulusal Muhafizlar adi altinda ölüm Mangalari'ni örgütledi, eğitti, finanse etti, silahlandirdi ve halkin üzerine saldirtti.

+ ABD, sadece 1946-1975 yillari arasinda amaçlarina ulasmak için tam 215 kez askeri gücüne basvurmustur. Ayni yillarda insanliga 19 kez nükleer silah kullanma tehdidini savurmuştur.

Said nursi şimdi hangi dönemde bu sözü demiş hüsnü zan ediyorsun ya bakalım hangi dönemi kastediyorsun...

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
adamın söylediği iddia edilen o sözler hangi yıla ait bilmek lazım. ancak adam 1960 da ölmüş. bildiğim kadarıyla 1960 yılına kadar abd'nin herhangi bir islam devletine saldırdığını bilmiyorum. senin verdiğin kronolojide de herhangi bir islam ülkesi bulunmuyor. zaten videoda da adamın abd taraftarı olmasının sebebi açıklanmış. iddialara göre adam müşrik komünist sovyetlere karşı ehli kitap abd taraftarı olmuş.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
adamın o sözleri söylediği yılı bilmek lazım. ancak adam 1960 da ölmüş. bildiğim kadarıyla 1960 yılına kadar abd'nin herhangi bir islam devletine saldırdığını bilmiyorum. senin verdiğin kronolojide de herhangi bir islam ülkesi bulunmuyor. zaten videoda da adamın abd taraftarı olmasının sebebi açıklanmış. adam müşrik komünist sovyetlere karşı ehli kitap abd taraftarı olmuş.

query böyle devam et, yazından islamdan nasip almamış bir tavrın var, abd kurulduğundan beri islama düşmandır. Tarihsel bilgilerimizi ortaya dökelim ama boş kalbin körelmiş gibi. Allah hidayet versin.

Git biraz araştır osmanlı nasıl yıkıldı, 1 dünya savaşında abd'nin savaşa girmesiyle ibre kime döndü ardından 2. dünya ve son yarım yüzyılda islam ülkeri üzerindeki oyunlarına bak. Said nursi bu dönemlere geliyor.

Hoş said nursi'ye mekan ne hacet adam abdulkadir geylani olsun hz ebu bekir r.a olsun hz ali r.a olsun hepsini kendi pis emellerine alet etmiş.

Said nursinin bu yaptığı 1 değil 10 değil cd'den diğer islama tezat olan yanlarına bakabilirsin hala savunursan bu şekilde imanınızdan şüphe bile edecek durumda olmadığınızı belirtirim.

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bugünkü abd'yi sorarsanız islam düşmanıdır diyebilirim. ırak ve afganistan'a saldırmıştır. ancak bunun dışında tarihte herhangi bir islam ülkesine saldırdığını bilmiyorum. dün islam'a saldırmamış bir ülkeyi destekleyen birisini aynı ülke bugün islam'a saldırıyor diye eskiden desteklemiş kişiyi eleştirmeyi doğru bulmuyorum. siz bu mantıkla hz.hamza yı şehid etmiş hz.vahşi yi sevene de aynı muameleyi mi yapıyorsunuz ya da müslümanken desteklediğiniz kişi mürted olunca o günkü sözlerinize bakılıp kendinize de "mürtedi destekliyor" denmesini doğru bulur musunuz ?

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bugünkü abd'yi sorarsanız islam düşmanıdır diyebilirim. ırak ve afganistan'a saldırmıştır. ancak bunun dışında tarihte herhangi bir islam ülkesine saldırdığını bilmiyorum. dün islam'a saldırmamış bir ülkeyi destekleyen birisini aynı ülke bugün islam'a saldırıyor diye eskiden desteklemiş kişiyi eleştirmeyi doğru bulmuyorum. siz bu mantıkla hz.hamza yı şehid etmiş hz.vahşi yi sevene de aynı muameleyi mi yapıyorsunuz ya da müslümanken desteklediğiniz kişi mürted olunca o günkü sözlerinize bakılıp kendinize de "mürtedi destekliyor" denmesini doğru bulur musunuz ?

şimdi sana iki örnek vereyim abd afganistan da mücahidleri komunistlere karşı destekledi peki biz hiç mücahidlerin amerika islamın kıymetini anladı o yüzden bizimle ittifak kuruyor ve islamın inşaası için çalışıyor dediklerini duyduk mu böyle uçuk bir fikri mantıklı bir müslüman savunabilir mi onlar şeriatın izin verdiği ölçülerde amerika ile işbirliği yaptılar amerikanın da kafir ve düşman olduklarını biliyorlardı nitekim rus savaşı bitince silahlarını amerikaya doğrulttular peki said i nursi amerikanın islamla dost olduğunu hangi akılla söyleyebiliyor kafasında büyüttüğü komunizm korkusuyla haddini ve mahiyetini aşan bir ittifakın planlarını kurmuş ittifakın diğer ayağındaki islam devletleri dediği ülkelerin rejimlerinin desteklenmesini de marifet olarak görmesi ayrı bir konu ikinci örneği de gelecekle ilgili vereyim şimdi mücahidler abd ile savaşıyor bu sırada çin de sudan gibi pakistan gibi müslüman ülkelerle menfaati için ilişki geliştiriyor bunun üzerine şimdi ben çin islamın değerini anladı islamla ittifak olmaya çalışıyor biz de komunist çinle birlikte islamı kuracağız desem çini bu nedenle övsem bana ne dersin aklımdan şüphe edersin herhalde işte biz de saidi nursinin aklından şüphe ediyoruz olayı daha vahim kılan şey ise bu uçuk iddianın Allah ın ilhamı olduğu iddiasıdır

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Cahil kardeşim cahaletin zirvede hem diyorsun bilmiyorum hem de bilmediğin birşeyi baz alıp gelip eleştiriyorsun. Bu açık bir küstahlıktır. Ya biliyorsan net yaz ya da sus ki adam sanalım.

Abd osmanlının yıkılmasında temel etkenlerdendir, avrupdaki yayılmacı siyasetin haçlıların devamını yapmaktadır. Said nurside o zaman da yaşadı. Bilmiyorsan ilk okul çocuğuna sor onlar bile bunu bilir.

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ben abd'nin tarihte herhangi bir islam devletine saldırdığını, osmanlı'yı yıktığını bilmiyorum. böyle birşeyi bilsem bu adamı savunmam. şimdi sen bana geçmişte abd'nin herhangi bir islam devletine saldırdığını, osmanlı'yı yıktığını belgele ki şu cahil dediğin kardeşin de gerçekleri delilleriyle öğrenip sussun.

Abdulmuizz Fida

Admin
Amerikanın tazminat verdiği tek devlet osmanlı devletidir.

Tarih 25 Temmuz 1785. ABD sancağı taşıyan Maria isimli gemi, Atlantik Okyanusu’nda Cezayir sahillerinde Cadiz açıklarında Osmanlı gemileri tarafından ele geçiriliyor. Ancak ABD, bu olaydan ders almıyor. Aynı sancağı taşıyan ikinci bir gemi daha Osmanlı’nın eline düşüyor. 1793 yılının Ekim ve Kasım aylarında, 11 Amerikan gemisi daha Osmanlı donanmasına teslim oluyor.

Bunun üzerine ABD Başkanı George Washington, Osmanlı ile bir antlaşma yapmayı kabul ediyor. Washington, Cezayir Beylerbeyi Dayı Hasan Paşa ile masaya oturuyor. Anlaşma uyarınca Hasan Paşa, yılda 642 bin altın dolar ve 12 bin Türk altını karşılığı ABD gemilerini Akdeniz’de korumayı kabul ediyor. Kısacası Osmanlı ABD’den cizye alıyor.

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu olaylardan ne anlıyoruz? abd'nin osmanlı'yı yıktığını ya da herhangi bir islam devletine saldırdığını mı? nasıl? adamlar gemiyle denizde seyir halindeyken osmanlı abd'ye saldırıyor. şimdi abd osmanlı'ya, islam devletine saldırmış mı oluyor? burada abd'nin suçu ne? şimdi kalkıp bugün abd iki islam devletine saldırdı diye kinimiz bizi adaletsizliğe sevk etmesin. duygularınızla değil Allah'ın emriyle, aklınızla hareket edin .

Abdulmuizz Fida

Admin
Senin aklını kim almış bilmiyoruz. Biraz sonra Ebu Cehili de masum yapacaksın diye korkuyorum.

İslam devletinin karasularını ihlal edecek bunda ne günah var diyorsun! Gemileri yakalayıp cizyeye bağlayan Osmanlıya yanlış yapmış dediğini de anlamıyorsun!

Amerikanın Kızılderili Katliamı
7911

A Çevrimdışı

abdullah11

Guest
1600 lü yılların sonunda moro da cihad baslamıstır sebebı portekizlerin işgal etmesidir . saha sonra yaklasık 50-60 sene sonra portekizler çekilmiş ispanyollar ve hollandalılar işgal etmiş ve cihad devam etmiştir . 1800 lü yılların sonuda doğruda AMERİKA işgal etmiştir o İSLAM beldesini 40 küsür sene işgal etmiş ve uşaklarına devretmiştir ve moro da 300 küsür senedir cihad vardır..

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kızılderililer müslüman mıydı? yaşadıkları yer de islam toprakları mı? o yaptığı zulme karşıyız ama o konu ayrıdır. ben burada abd'yi de savunmuyorum. sadece bir kavme olan kinimizin bizleri duygusallaştırıp adaletsizliğe sevk etmemesi gerektiğini savunuyorum .

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kızılderililer müslüman mıydı? yaşadıkları yer de islam toprakları mı? o yaptığı zulme karşıyız ama o konu ayrıdır. ben burada abd'yi de savunmuyorum. sadece bir kavme olan kinimizin bizleri duygusallaştırıp adaletsizliğe sevk etmemesi gerektiğini savunuyorum .

lütfen bilgi sahibi olmadığınız konularda konuşmayın biraz okuyun şöyleki bırakın kızılı mızılı sadece son yüzyılı okuyun yeter usa nerelere kuduz köpek gibi saldırmış nekadar insan öldürmüş .......anlatabiliyormuyum.....lütfen okuyun...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

query kardeş çok merak ediyorum ''kırmızı ile belirttiğim yeri '' daha ayrıntılı bir şekilde açıklarmısın sana zahmet,Şuana kadar müslümanlar nasıl bir adaletsizlik yapmış kafirlere karşı açıklarmısın

Üst Ana Sayfa Alt