Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Sakalın Serbest Olduğu Meslekler Nelerdir, Nerededir?

S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum kardeşler. biliyorsunuz çoģu işyerinde sakal yasak.Sakalın serbest olduğu işyerleri meslekler nelerdir.internetten birçok iş başvurusunda bulundum ama sonunda sakal sorun oluyor.Bu konuda bilginiz varsa tavsiyelerinizi bekliyorum

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi üni mezunuyum.ama hiç çalışmadım.İş tecrübesi istiyor çoğu sakalada karışıyorlar kimi askerliği sorun ediyor öte yandan işlerin helal olmasını istiyorum.Samsun bölgesini istiyorum

Son düzenleme:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selamunaleykum kardeşler. biliyorsunuz çoģu işyerinde sakal yasak.Sakalın serbest olduğu işyerleri meslekler nelerdir.internetten birçok iş başvurusunda bulundum ama sonunda sakal sorun oluyor.Bu konuda bilginiz varsa tavsiyelerinizi bekliyorum

aleykumselam kardeşim küpe taksan kimse bişey demez sakalına

birebir başvuru da bulun kardeşim sakalı gündeme etme,zaten sakala garezi varsa istemediğini söyler,ama ses yoksa sıkıntı yok :)

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne yazık ki ülkemizde sakal,sgk,müzik,pos cihazı vs. gibi konularda ciddi sıkıntılar var. Almanya'da güvenlik görevlisi sakal bırakırken ülkemizde güvenlik görevlisi her gün traş olmak zorunda. Kimi yer sakala izin veriyor 12 saat çalıştırıyor, kimi yer sakala izin veriyor tatil günü yok. Allah yardımcın olsun.

S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleykumselam kardeşim küpe taksan kimse bişey demez sakalına

birebir başvuru da bulun kardeşim sakalı gündeme etme,zaten sakala garezi varsa istemediğini söyler,ama ses yoksa sıkıntı yok :)
Dünyada sakala bu kadar düşman olan bir ülke varmıdır acaba hiçbir ülkede sakalın bu kadar alay konusu olduģunu bu kadar nefret edildiğini görmedim.Dediğin gibi küpe takinca yada takim elbise üstüne papyon takinca o zaman nefretleri geçiyor.Cunku musluman gorunumu kalkiyor. Mesele sakalı kendilerine tehdit olarak görmeleri.Bıyığa bayılırlar. Tagutun en büyük destekcileri bıyığı ağızlarının içine dolacak şekilde bırakıyorlar.Ama onları tehdit olarak görmedikleri hatta en yakin destekçileri olarak gördukleri için biyigida destekler.Taguta en yakin desteği veren diyanet imamlarina bakin çoğunda sakalsız bıyık var.Genç sakal bıraksa anasi babasi kedi kesiyor gibi tepki veriyorlar hocası bile sakalsız olan toplumda sakal bırakmak çok anormal karsilaniyor.Türkiyede diyanetin anlattığı dinle diyanete tabi olanların dininde sakal dinden sayılmıyor.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne yazık ki ülkemizde sakal,sgk,müzik,pos cihazı vs. gibi konularda ciddi sıkıntılar var. Almanya'da güvenlik görevlisi sakal bırakırken ülkemizde güvenlik görevlisi her gün traş olmak zorunda. Kimi yer sakala izin veriyor 12 saat çalıştırıyor, kimi yer sakala izin veriyor tatil günü yok. Allah yardımcın olsun.
Allah razi olsun zaten bir markete gitsen yada bir dolmuşa binsen bile pis pis müzikler calabiliyor.Faiz yada sozleşmelerdeki küfur maddeleri bazı işyerlerinde namaz bile sorun oluyor.Bu ülkede muslumanca yaşamak belki fransada ve ingilterede yasamaktan daha zordur.Bakıyorum avrupada tevhidle ilgili konuşan hocalar var.Bu ülkede kafirin cenazesi kılmam diyemiyor imam.

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt