Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru "Şam Alimler Birliği" Nedir ve Mücahitlerin Yanında mıdır?

talebe9303 Çevrimdışı

talebe9303

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ihsan şenocak suriye cihadının amarikanın oyunu olduğunu söylüyor. en azından ben öyle anladım 4:48

şam alimler birliği başkanı usame er rıfai suriye cihadına adam lazım değil diyormuş 7:56 sn

hatta haricilerin, işidci değilmiş gibi görünüp ama esasında harici olan işid kafasındaki adam çıkarıp gençleri suriye ye çağırdığını söylüyor. sanırım abdullah muhaysini yi kast ediyor. 9:05 sn

siz bence videonun tamamını izleyin. bu arada ben hiç bir şekilde bu söylenenlere katılmıyorum. bu konuyu açma sebebim şudur:
şimdi şam alimler birliği başkanı bunu söylüyorsa ki usame er rıfai nin bazı konuşmalarını dinledim hep haricilikten ve işidden bahsediyor ama kast ettiği sadece işid değil. benim anladığım genel olarak suriye ye çağıranların ajan olduğunu söylüyor. konu hakkındaki konuşmalarından sadece bir tanesi:

peki bu adam şam alimler birliği başkanıysa şeyh dr. eymen haruş ta şam alimler birliği üyesi ama görüşleri bambaşka hata muhaysini ile beraber burada cihad çağrısı yapıyorlar. Allah onlardan razı olsun.

benim asıl sormak isteğidiğim, şam alimler birliği mucahitlerin yanında mıdır? eğer öyle ise birlik içinde görüş ayrılığı mı var?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ihsan şenocak suriye cihadının amarikanın oyunu olduğunu söylüyor. en azından ben öyle anladım 4:48

şam alimler birliği başkanı usame er rıfai suriye cihadına adam lazım değil diyormuş 7:56 sn

hatta haricilerin, işidci değilmiş gibi görünüp ama esasında harici olan işid kafasındaki adam çıkarıp gençleri suriye ye çağırdığını söylüyor. sanırım abdullah muhaysini yi kast ediyor. 9:05 sn

siz bence videonun tamamını izleyin. bu arada ben hiç bir şekilde bu söylenenlere katılmıyorum. bu konuyu açma sebebim şudur:
şimdi şam alimler birliği başkanı bunu söylüyorsa ki usame er rıfai nin bazı konuşmalarını dinledim hep haricilikten ve işidden bahsediyor ama kast ettiği sadece işid değil. benim anladığım genel olarak suriye ye çağıranların ajan olduğunu söylüyor. konu hakkındaki konuşmalarından sadece bir tanesi:

peki bu adam şam alimler birliği başkanıysa şeyh dr. eymen haruş ta şam alimler birliği üyesi ama görüşleri bambaşka hata muhaysini ile beraber burada cihad çağrısı yapıyorlar. Allah onlardan razı olsun.

benim asıl sormak isteğidiğim, şam alimler birliği mucahitlerin yanında mıdır? eğer öyle ise birlik içinde görüş ayrılığı mı var?

O dedigin alimler icin konusuyorum
İnsanlar arasinda Gorus ayriligi olur ama iftira olmaz bir iste gonlun olmaz ama bu seni iftira etmeye goturmemeli...

Samin adamlari alimleri samda.

Oyle tuhaf konusanlar tr de

Akil var nizam var bin laden e sahit olanla kitabini okuyan bir olurmu

Olmaz.

Sam alimler birligi su an da tahrir samda
Digerlerine gelince saglam bir reddiye ile al asagi olmayi coktan hakettiler.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
rifai nusra ile savaşmak vaciptir demiş şeklinde bi haber okumuştum.. eğer böyle ise şimdi birleşmeden sonra ne diyecek bu adam..

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
rifai nusra ile savaşmak vaciptir demiş şeklinde bi haber okumuştum.. eğer böyle ise şimdi birleşmeden sonra ne diyecek bu adam..

Savaşmak vaciptende öte fitneler ilk çıktığı zaman Cepheyi ilk harici ilan edenlerden biride Rufaidir.Acaba bunca gelişmeden sonra,Allah'a milyonlarca kez hamd olsun ki böyle güzel bir birleşmeden sonra hiç yüzleri kızarırmı böyle ılımlı murcie'lerin.Allah azze ve celle bu gibi murcie'leri ıslah etsin.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dün akşam ismailağa tarikatından olan bacanağım evimde misafirdi
usame er rıfai denilen şahsiyetin haline bakarken yanımda bulunanlar bacanağın dikkatini çekti
ismailağanın hocalarıymış yanındakiler
karşılıklı paslaşıp duruyorlar
mahmut efendiye müctehid diyen kişilerin mücahidlere harici demesi normaldir
bu söylemlerinin pek bir kıymeti harbiyesi varmı?
dün akşamdan beridir gelen birleşme haberlerine bakılırsa bu laflar fazlasıyla havada kalmış
bütün halkı harici olarak görüyorsa dahili olan kimdir?
nusayrilermi?
acıklamalarına bakılırsa demokrasinin tek çıkar yol olduğunu savunan birinin esedi kınaması haksızlık olmuş.
kınama sözlerinden dönüp nusayriler aslında ehlisünnetdir dese, karşı taraftada birleşmelere öncülük edebilir diye düşünüyorum

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
1712396242_0.jpg

Usame er-Rifai'nin başkanı olduğu ''el-Meclisul İslami es-Suriyy''.

Dr. Eymen Harruş'un mensub olduğu oluşum ise ''Tecemmu' Ehli'l İlmi fi'ş Şaam''

1-13-1.jpg

Şam'daki İlim Ehli Birliği, Abdullah Muhaysini, Abdurrezzak el-Mehdi, Muslih el-Ulyani gibi Şeyhler üye olduğu yeni (2016) oluşum. Diğeri hakkında bilgim yok maalesef.

ahlal-ilm-sham.jpg

talebe9303 Çevrimdışı

talebe9303

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1712396242_0.jpg

Usame er-Rifai'nin başkanı olduğu ''el-Meclisul İslami es-Suriyy''.

Dr. Eymen Harruş'un mensub olduğu oluşum ise ''Tecemmu' Ehli'l İlmi fi'ş Şaam''

1-13-1.jpg

Şam'daki İlim Ehli Birliği, Abdullah Muhaysini, Abdurrezzak el-Mehdi, Muslih el-Ulyani gibi Şeyhler üye olduğu yeni (2016) oluşum. Diğeri hakkında bilgim yok maalesef.

Ekli dosyayı görüntüle 16712
Benimde ogrenmek istedigim buydu akhi sagol.

Üst Ana Sayfa Alt