Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Samsung Telefonlarındaki Gizli Dinleme Çipi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yok böyle bir şey kardeş o dinleme çipi falan değilmiş

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yok böyle bir şey kardeş o dinleme çipi falan değilmiş
akhi vallaha yok diyenleri bende gördüm lakin bir kaç kardeş facede paylaşmıştı, tevhid ehli müslümanlara duyurulur diye bir video hazırlamışlardır şimdi arıyorum o videoyu bulamadım...

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
20150526_154736-jpg.11966

şarjın üzerinde böyle yapışıkdı.

20150526_154712-jpg.11967

buda arka tarafı.

Ekli dosyalar

• 20150526_154736.jpg
    20150526_154736.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 304
  • 20150526_154712.jpg
    20150526_154712.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 286
Moderatör tarafında düzenlendi:
Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çernobilin yan etkileri diyenler de var ... bluetooth cihazı gibi bi şeyi sökmüş oldunuz kısaca ... telefonun kendi ana mekanizması zaten o izleme işini rahatlıkla görür yakın menzil iletişimi sökmek niye :D ?

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar videodaki arkadaşların samimiyetini sorgulamıyorum dinlenmezde demiyorum ancak dinleme cihazı konulacak olsa neden en sık değişen parça olan bataryaya takıyorlarda telefonun içine takmıyorlar dinleme çipi denilen şey muhtemelen arkadaşların dediği gibi kablosuz şarj için takılan bir çip

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar videodaki arkadaşların samimiyetini sorgulamıyorum dinlenmezde demiyorum ancak dinleme cihazı konulacak olsa neden en sık değişen parça olan bataryaya takıyorlarda telefonun içine takmıyorlar dinleme çipi denilen şey muhtemelen arkadaşların dediği gibi kablosuz şarj için takılan bir çip

Ahim denedim çıkarttım değişen bişey yok şuan :) eğer sorun çıkarsa şarjı değiştiririm xD

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahim denedim çıkarttım değişen bişey yok şuan :) eğer sorun çıkarsa şarjı değiştiririm xD

Telefona bişi olacağını sanmam bluetooth gibi bir işlevi var , bir de cepte cüzdan mı ne dedikler i şeye yarıyor olabilir . Şarj içinde kullanılıyormuş . USB çıkışlarınin kablosuzu gibi bi şe işte .

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Size Enfal Medyadan bir haber yapacam :D

samsung_bataryalarinda_dinleme_cihazi_h3226_e1d0f.jpg

İçlerinde selefilerin, sufilerin, cemaatçilerin, Saadet partililerin ve AKP sempatizanlarının olduğu bazı çevreler, sosyal medyada ilginç bir iddia ortaya attı. İddiaya göre; Samsung'un tüm akıllı (Android) telefonlarının bataryalarında bir 'dinleme cihazı' vardı. Selefiler polislerin, cemaatçiler AKP'lilerin, AKP'liler cemaatçilerin, sufiler rakip tarikatların, Saadet Partililer ise İsrail (Mossad) ajanlarının kendilerini dinlediğini iddia etti. Böylece, 1 dakika 8 saniyelik bahse konu video kısa sürede milyonlarca izlenme sayısına ulaştı. GERÇEK NEYDİ? Yaklaşık bir haftadır sosyal medya gündemini meşgul eden çipin aslında bir dinleme cihazı olmadığı ortaya çıktı. Uzmanlar, NFC çipinin istihbarat ile alakalı bir dinleme cihazı olmadığını aktardı. NFC CİHAZI NEDİR? NFC, üst model akıllı cihazların içine konulan küçük bir veri işleme mekanizmasıdır. NFC'li cihazlar (örneğin bataryalar) hem veri gönderebilir hem de veriyi alıp işleyebililer. Ayrıca kendi aralarında ya da pasif NFC cihazlarıyla da çalışabilirler. Cep telefonları, aktif NFC cihazlarına verilen örneklerden birisidir. Tabi toplu taşıma kartları ve “temazsız ödeme” özelliğine sahip banka kartları da bu teknolojinin kullanıldığı bazı örneklerdir. NFC CİHAZI NASIL ÇALIŞIR? Tıpkı Bluetooth, WiFi ve diğer kablosuz bağlantılarda olduğu gibi NFC teknolojisi de radyo dalgaları üzerinden veri gönderme yöntemiyle çalışıyor. NFC’de kullanılan teknoloji eski RFID “Radio-frequency identification” (radyo frekansı tanımlama) fikrine dayanıyor. Yani; veri transferi elektromanyetik indüklemeyle yapılıyor. Manyetik alan altına giren kapalı devrelerde bir akım oluşuyor ve oluşan bu akımla radyo dalgaları yayılabiliyor. Manyetik alan yardımıyla kapalı devreden akım geçirme işlemine indükleme deniliyor.

TDlQcM2OdFoNZ6JE.huge.jpg
g5ObR2.jpg

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler bu dinleme çipi değil diye haber falan yayınladılar şimdi işin aslı ne yani ?

H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahilerim dinlemek istedikten sonra her şekilde akilli telefon dinlenebilir bunun için cip takmaya gerek yok. Şuan elimizdeki bütün akilli telefonlar potansiyel ortam dinleme aygıtı sadece blackbery telefonlar dinlenmiyor onları da piyasada bulmak zor artik hatta imkânsız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt