Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Seccadelere dikkat!

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1395207_717402148288826_816791859_n.jpg

1384384_600509216675489_1073782753_n.jpg

CCm5utga.gif

25354446.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
inanin akhiler aynisini ben dusundum .. bir cok seccadede dikili tas figuru var hani seytan taslamadaki dikili tas varya aynisi uzun ucu kubbeli seytanin sembolu, en buyuk dikilitasta beyaz sarayin bahcesinde var, vatikan roma katolik kilisesinin bahcesindede var, istanbulda var, ve bir cok yerde ... ben eski ortagimla arastirikyorduk luks otellin birinde dus cesmeleri bile dikili tasti, tc de sehitliklerede bu dikilitastan koyuyorlar,

Ekli dosyayı görüntüle 4447
vatikan kocaman seytan sembolu ,

Obelisk%20Washington%20DC.jpg

buda beyaz sarayin bahcesi kocaman bir dikilitas, resimdeki insanlara bakin bu dikilitasin buyuklugunu anlarsiniz, yaninda karinca gibi kalirsiniz inanin cok buyuk

seytan ve dostlari sembollerini gizliyorlar .. ve ben arastirmalarima binaen buna inaniyorum ... ilgincbir sey daha var, hangi atolye kucuk dukkana gitseniz ahsaptan bir seccade bulursunuz ama nedense hepsinin basi ucgen kesik kible yonu belli olsun diye her namaz kilan ayaklari ve bas bolgesini ayni kullansin diye lakin goruntu yine ayni dikilitas ..

Ekli dosyayı görüntüle 4449 Ekli dosyayı görüntüle 4450 Ekli dosyayı görüntüle 4451

Ekli dosyayı görüntüle 4452 Ekli dosyayı görüntüle 4453 Ekli dosyayı görüntüle 4454

Ekli dosyayı görüntüle 4455 Ekli dosyayı görüntüle 4456 Ekli dosyayı görüntüle 4457

TASLAMA DUVARI ..

seytan-taslama.jpg
boyleydi
hac_rehber03_clip_image006.jpg
boyle oldu

yukaridaki resimde muslumanlarin seytan taslarken tasladiklari dikili tas .. simdi suud hukumeti bu tasin seklini yani dikili tas formunu bozup duvar ormusler (2. resim) maslahat icabi insanlar rahat taslasin diye hep dusundum madem oyle neden 10 tane dikilitas yapmadilarda duz duvar yaptilar,

iranli bir arastirmaciya gore bu duvari dunya uzerinde 200 e yakin dikilitas yapan ama kabe'deki dikilitasi kaldiran norman foster denen bir seytan tapicisi yaptirmis, yani sunu demeye getirmis siz seytani taslayamazsiniz, biz bunu kaldiriyor ve dunya uzerine 200 den fazla seytanin sembolunu yerlestiriyoruz en gorkemli sekliyle ...

Allah swt en dogrusunu bilir, lakin bizim edindigimiz bilgiler bunlar ..

RAHMAN BASIRETIMIZI ARTIRSIN .. bizi seytana ve nefsimize birakmasin ..

NOT: Akhiler sizlerde bu seccadelerin neden bu sekilde oldugu hakinda bilgi edinir yada bir bilgiye sahipseniz bizimle paylasin.. bu durum paranoyami gercekmi yani ne bileyim bu sekilleri seccadelere islemek nasil olustu herangi bir bilgi .. Allah swt ya emanet olun

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah. Kardeşler ben evdeki seccadeyi inceledim. Adamlar resmen washingtondaki kongre binasını çizmişler mescid diye. Kongre binasından tek farkı 4 tane minare ve kubbenin üzerine yarım ay eklemişler.

sakami yaptin akhi .. benide guldurdun ..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razi olsun konuyu gündeme getiren kardeslerimize.
Ben bu konuya bir ara cok dalmistim.
Konu iluminati nin konusu. Bu tarz sembolleri kullanarak hem iletisim saglamak hem de kendi putlarina diger insanları ibadet ettirdikleri paranoyak bir durum.
Cok ama cok genis bir konu.
Biz sembollere onem vermedigimizden farkinda degiliz .etrafimizda cok ama cok fazla sembol var.
Ancak suna da dikkat etmeliyiz.
Iluminati hertarafimizi sarmis hissi de kasitli olarak yayiliyor.
Şöyle ki; son zamanlarda, korku yaymak, biz güçlüyüz, biz heryeri kontrol ediyoruz duygusunu yaymak, icin gündeme getirilip duyuruluyor diye düşünüyorum.
Iluminati nin gecmisini hz suleyman a kadar dayandiriyorlar.

Boyle bir akim ya da grubun varligini bilmek ve sembollerinin bir kismi ni bilmek yeterli bence.

Tapınak şövalyeleri, masonlar, , iluminati sanirim hepsi ayniydi.

Bazı yaygın işaretleri;
666 , www, cift hac, damali desenler, ikiz kule ve sutunlar, tek goz , piramit, tipcilarin sembolu olan yilan, turuncu rengi, kirmizi renk,siyah, siyon yildizi, boynuzlu seytan sembolu, google windows un kullandigi yesil sari kirmizi renklerinin birlikte kullanılması ( pkk ve pyd de kullanıyor bu renkleri. Tesaduf mu sizce) Aklima ilk gelenler bunlar.

Pesinde olduklari sey hz suleymanin sandigi. Bircok islami grupta yahudilerin izlerini yakaladigim gibi bunlarin da izlerini bazen hissediyorum.
Yahudiler mi bunlari kullanıyor bunlar mi yahudileri orasi karisik. Ben acıkçası Tam anlayamadım.

Bu grup 11 eylulu kirilma noktasi olarak goruyor. Ve o gunden itibaren son savasin icindeler.
Uydurmamidir bunlar onu bilmiyorum. İnternet te dolasan bilgiler boyle.

Mescidi aksanin altini oymak, kabenin yeni hali vs gibi konular da bunlarla iliskilendiriliyor.
GOP, Yeni dunya duzeni, sex sehvet ve eşcinselligi yaymak gibi yaptiklari var. Emperyalizm, büyük birçok banka bunların himyesinde. her taraf ve ulkeden ust duzey yoneticilerden üye veya yandaşları var. Bilderberg toplantilari bu grubun yıllık toplantıları. Vatikanda dahi bu grubun semboller var
Bunlarin paralarinin dini olmuyor.
Son donemde sosyal cokuntu ve kaoslar ve buyuk bir savasin cikmasi icin cabalari var.
25. kare, bilinçaltına mesaj yolllama (subliminal mesaj), koşullu şartlandırma( psikolojide pablonun köpeği diye geçer sanırım), kullandıkları metodlar.
Ve Bunlar Seytana taparlar

helen-2 Çevrimdışı

helen-2

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razi olsun konuyu gündeme getiren kardeslerimize.
Ben bu konuya bir ara cok dalmistim.
Konu iluminati nin konusu. Bu tarz sembolleri kullanarak hem iletisim saglamak hem de kendi putlarina diger insanları 8badet ettirdikleri paranoyak bir durum.
Cok ama cok genis bir konu.
Biz sembollere onem vermedigimizden farkinda d3giliz .eyrafimizda cok ma cok fazla sembol var.
Ancak sina da dikkat etmeliyiz.
Iluminati hertarafimizi sarmis hissi de kasitli olarak yayiliyor.
Bu da son zamanlarda korku yaymak, gucluyuz biz heryeri kontrol ediyoruz duygusunu yaymak, icim diye hissediyorum.
Iluminati nin gecmisini hz suleyman a kadar dayandiriyorlar.
Genis bir konu.
Boyle bir akim ya da grubun varligini bilmek ve sembollerinin bir kismi ni bilmek yeterli bence.

Tapınak şövalyeleri, masonlar, , iluminati sanirim hepsi ayniydi.
Seytana taparlar

666 , www, cift hac, damali desenler, ikiz kule ve sutunlar, tek goz , piramit, tipcilarin sembolu olan yilan, turuncu rengi, kirmizi renk,siyah, siyon yildizi boynuzlu seytan sembolu, google windows un kullandigi yesil sari kirmizi renkleti. ( pkk ve pyd de kullanıyor
Tesaduf mu sizce)
Aklima ilk gelenler bunlar.

Pesinde olduklari sey hz suleymanin sandigi. Bircok islami grupta yahudilerin izlerini yakaladigim gibi bunlaarin da izlerini baxen hissediyorum.
Yahudilet mi bunlari kullanıyor bunlar mi yahudileri orasi karisik.
Tam anlayamadım.
Bu grup 11 eylulu kirilma noktasi olarak goruyor. Ve o gunden itibaren son savasin icindeler.
Uydurmamidir bunlar onu bilmiyorum. İnternet te dolasan bilgiler boyle.

Mescidi aksanin altini oymak, kabenin yeni hali vs gibi konular da bunlarla iliskilendiriliyor.
GOP, Yeni dunya duzeni, sex sehvet ve eşcinsel lligi yaymak gibi yaptiklari var. Emperyalizm bankalar her taraf ve ulkeden ust duzey yonetociler bu gruptan. Bildetberg toplantilari bu grubun. Vatikanda bu grubun semboller var
Bunlarin paralarinin dini olmuyor.
Son donemde sosyal cokuntu ve kaoslar ve buyuk bir savasin cikmasi icim cabalari var.

.

Buna bende katılıyorum. Biz tüm dünyaya hakimiz korkun bizden bize birşey yapaazsınız sizin evinize bile gireriz demek maksatları. Yoksa istemeseler bunları insanlara göstermezlerdi

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
25354446.jpg

Batmanda bazı camilerde bulunan halıların üzerindeki motifllerin Hıristiyan papazlara benzediğini öne süren cemaat bunların üzerinde namaz kılmak istemediklerini belirterek tepki gösterdi. İl Müftüsü Hasan Çağlar, figürlü halıların kaldırılacağını söyledi.

Batman’da bazı camilerde serili halı üzerine farklı simgelerin bulunması, cemaat arasında tartışmaya yol açtı. Ramazan ayında teravih namazlarında bazı camilerdeki halılarda simgelerin Hıristiyan

25354439.jpg

papazlara benzediğini belirten cemaat şikayette bulundu. Batman İl Müftüsü Hasan Çağlar, kent merkezinde 10’a yakın camide bulunan simgeli halıların kaldırılabileceğini söyledi. Kentteki 140 cami arasında Bayram, Kudret, Aygün, Bahçelievler ve bazı camilerde halılar üzerindeki figürlerin kaldırılması için yapılan şikayetleri değerlendirdiklerini belirten Çağlar; şöyle dedi:

"Cami halıları üzerinde ilk bakışta anlaşılmayan bazı figürlerin yakından iyi incelendiğinde farklı simgelerle donatıldığı ortaya çıkıyor. Bu figürlerin kaldırılması için her yolu denedik. Kaldıramayınca halıların tamamını değiştirmekten başka alternatifimiz yok."

Papaz simgelerinin yansıdığı halılardan cemaatten şikayet aldıklarını söyleyen bazı cami imamları, namazkılarken bu simgelerin dikkat çektiğini ve bazı kişilerin bu halıları görünce namaz kılmadan camiyi terk ettiğini ifade etti.

http://www.habervaktim.com/haber/380197/bu-haliyi-goren-camide-namaz-kilmiyor.html

feto Çevrimdışı

feto

Üye
İslam-TR Üyesi
evet ne yazıkki diyalog çerçevesi dahilinde diyanetin pek çok camiisinde bu figirlü halılar seccadeler dolmuş..

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Seccadeyi bile Çin'den alıyoruz daha ne bekliyorsunuz ki ?
Geçen evimde bulunan üzerinde şeytan tasvir edilmiş gibi garip garip şekiller bulunan seccadenin arka kısmına baktığımda Made in China yazısını gördüm.Şaşırmamak lazım aslında...

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Her isin altinda da illuminati aramamak lazim. illuminati (varsa sayet böyle bir örgüt) daha büyük islerle ugrasiyordur..:)

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Her isin altinda da illuminati aramamak lazim. illuminati (varsa sayet böyle bir örgüt) daha büyük islerle ugrasiyordur..:)

Onların gelişmiş bir 28. kare tekniği diye etkin bir yöntemleri var. Elbette Allah müsade etmedikçe birşey olmaz ama bugün olanlar da ortadadır.
Seccadedeki bir figür o an namazda iken huşuyu bozabilir çünkü semboller akla bir başka şeyi getirtir ve bu da zincirleme olarak gider. Yani bu sembolün illa bir hayvan vs gibi bişey olmasını gerektirmiyor en basit bir çiçek bile yeterli olmaktadır.
İllüminatiyi bu kadar ciddi yapan bulaştıkları her işi büyük olarak görmeleridir.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Seccadede ki figürlerin namazda husuyu bozdugu konusunda hemfikirim. Ancak bu seccadelerin kabe figürlüsü mescid figürlüsü de var (kendi insanimizin ürettigi) ve bunlar da ayni sekilde namazda insanin dikkatini dagitiyor. Benim demek istedigim illa bu resimleri büyük bir projenin bir parcasi olarak görmemek lazim:)

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bo2oAp.jpg

Mahallemizdeki Camii den bir görüntü.
Firuz Bey Camii
Diğer ad(lar)ı: Kurşunlu Cami
İnşa tarihi:
H. 26 Safer 797 / M. 21 Aralık 1394
Dönem / Hanedan:
Erken Osmanlı Dönemi
Caminin orijinal minberi 1292 / 1875 yılında İstanbul'a götürülmüş ve yerine bugünkü minber konulmuştur.