Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şehadet

A Çevrimdışı

Anti-Siyonist

Üye
İslam-TR Üyesi
Sevdası Büyük Olmayanın Eylemide Büyük Olmaz...
SeVDaLıM
ehadet4ig.jpg

Yağmura benzeyen
Ama yağmur değil asla
Her geceden sabaha
Yüreğimde kalan tek sıcaklık...

yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif

ehadet37of.jpg

Sevgiliye varmak...
Evet bu sözü duymussunuzdur...Kiminin sevgilisi para kimin sevgilisi kadındır..
Parayı sevgili(ilah)edinen insanlar her türlü düzenbazlığı gösterebilmektedirler.Bunu tarihde çok rastlarız...Yakın zamanlarda belki akrabalarınızda da görmüssünüzdür..Derler ya babanın bile oğula güveni yok öyle bir dönemdeyiz.Halbuki bilmeyiz bu para bir gün bitecek ve yer'e gidicez.Yer herşey gibi bizide bir gün yiyecektir.
Kadını sevgili edinenler kadın için olmadık şeyler yaparlar onun dikkatini çekmek için kılıktan kılıga girerler ve asla üşenmezler...

Peki gerçek sevgi Olan Hakka Aşık olanlar ne yaparlar..?

Âl-i İmrân  Sûresinin 114 . Ayetinde

Onlar, ALLAH’a ve ahiret gününe inanırlar. İyiliği emrederler. Kötülükten men ederler, hayır işlerinde birbirleriyle yarışırlar. İşte onlar salihlerdendir. 

Enbiyâ Sûresinin 90 . Ayetinde 

Biz de onun duasını kabul ettik ve kendisine Yahya’yı bağışladık. Eşini de kendisi için, (doğurmaya) elverişli kıldık. Onlar gerçekten hayır işlerinde yarışırlar, (rahmetimizi) umarak ve (azabımızdan) korkarak bize dua ederlerdi. Onlar bize derin saygı duyan kimselerdi. 

Fark bizler hem Hak yoldan gitmek için çaba ederiz hemde birbirimizle yarışırız.Ve bu yolda herşeyin bir simgesi olduğu gibi bizimde sevgiliye varmadaki simgemiz güzelim At'lardır..

Ne Mutlu Sevgiliye Varmak İçin  aç kalanlara
Ne Mutlu Sevgiliye Varmak İçin ALLAH'ın hukmlerini gözetenlere
Ne Mutlu Sevgiliye Varmak İçin haramdan kaçanlara
Ne Mutlu Sevgiliye Varmak İçin mucahidleri sevenlere
Ne Mutlu Sevgiliye Varmak İçin müslümanlara yumuşak kafirlere karşı sert olanlara
Ne Mutlu Sevgiliye Varmak İçin Cihad edenlere
Ne Mutlu Sevgiliye Varmak İçin Geceleri namazlarında ağlayanlara
Ne Mutlu Sevgiliye Varmak İçin oruç tutanlara
Ne Mutlu Sevgiliye Varmak İçin çocuklarını islam ile terbiye eden annelerimize
Ne Mutlu Sevgiliye Varmak İçin ailesini ALLAH'ın hukmleri ile yöneten babalarımıza
Ne Mutlu Sevgiliye Varmak İçin İslam ile dertlenenlere

ALLAH'ım Candan İsteyen Müslümanlara İçindeki Şehadeti Ver..!

sehdoruk5zo.jpg

ŞEHADET

Seni sevdiler
Senin için yandılar
Sana kavuşmak icin çalıştılar..

Öyle bir sevda ki bu,
Ancak “SANA” aşık olanlar anlar,
Ancak “SENİ” samimi sevenler anlar,
Ancak sılaya hasret kalanlar anlar..
Yüreğim ateş misali alevleniyor,
Kalbim hergün ağrıyor,
Dualarimda hep sen varıin sevdalım,
Sana bir an önce kavuşmak Mevlâ’dan niyazım…
Kiminin gelinliği, kiminin nişanlısı oluveriyorsun,
Ama gülüm bana hala kucak açmıyorsun,
Ne zaman tutacaksın elimi nerden bileyim,
Ama ümidimi yitirmiyorum sevgilim
Sabırsızlanıyorum seni çok özlüyorum,
Elbet birgün vuslat bahçene bu hasret gülünü de
dikersin
Beni bu kadar bekletme
Seni çoooookkk seviyorum…
Bitanemsin.
Çiçeğimsin...
Hadi gel, hadi gel artik, durma aşığınım.

ehadet45ud.jpg

yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif
yolcu6zv.gif

“Şehadet yolundaki” tüm kardeşlerime kucak dolusu sevgilerle..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
hey maşAllah beni eskilere götürdü : ((

kim yapmıştı bu resimleri ve şiirleri: )

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Resimler ben ve mucahid yusuf kardese
siirler ben ve gulyarasi ortak calismaya ait :)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
evet insAllah telefi edelim daha sonra baska kardeslerde yeni yazarlarsa sende tasarlarsin artik

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
bunlar gönülden dökülen göz yaşları ile yazılmış :agliyorum :agliyorum :agliyorum :agliyorum :agliyorum :agliyorum
Allah c.c razı olsun.....
ALLAH'ım Candan İsteyen Müslümanlara İçindeki Şehadeti Ver..!

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:crycry :crycry SEVDASI BÜYÜK OLMAYANIN EYLEMİDE BÜYÜK OLMAZ
çok güzel emeklerinize yüreklerinize sağlık... selametle :crycry

Ş Çevrimdışı

şehadet81

Üye
İslam-TR Üyesi
şehadeti isteyenler şehid gibi yaşamaya başlasınlar.Gerçekten isteyen her hazırlığını tamam eder.şehid olmak için şehid gibi yaşamak şart.İnşallah Rabbim bize de nasip eder. :islam-tr

sehadet_aski Çevrimdışı

sehadet_aski

Üye
İslam-TR Üyesi
Şehide Sesleniş

Ey şehid, ey kanıyla kılıca galebe çalan mücahid, ey tarihin derinliklerinden, mahrumların, ezilmişlerin ve yalın ayaklıların bağrından kopup gelen feryad. Ey Bedir Ovası’nı, Uhud Dağı’nı, Kerbela Çölü’nü, Beheşti Zehra’yı ve Susa’yı, Susaları, mustazaf halklar için, özgürlük aşıkları için, birer mesaj yurdu, birer şehadet otağı yapan kahraman, sen bir destansın. Yenilgileri zaferlere çeviren bir destan. Zulüm saraylarını yerle bir eden bir destan. Sen bir ışıksın, Camaran Pirinin gözbebeklerinin ışığı. Karanlıkta kalmışları aydınlatan, onlara yol gösteren bir ışık...
Ey al kanlara bulanan beden, ey insanlığın feryadı, ey Muhammedi mesajın havarisi, Hizbullahi yolun parlak kandili, sen bir çağrısın lavlar gibi fışkıran kıpkızıl kanınla her günü Aşuraya, her yeri Kerbelaya çeviren, „Heyhat minezzille“, feryadınla, „İslam için öleceksem, ey kılıçlar alın canımı.“ çığlığınla uyuyanları uyandıran, mazlumları ayaklandıran, Hizbullahileri coşturan bir çağrısın sen...
Ey şehid sen bir Hamzasın, tarihin kaderini değiştiren bir Ali, bir Cafer, bir Mus’ab, bir Ammar, bir Hüseyinsin. Ey şehid, Ebu Zerin öfkesi ve ey Zeyneb-i Kübranın feryadı ve ey Hizbullah ordusunun keskin kılıcı. Ey adelet terazisinin, özgürlük kervanının yılmaz bekçisi, ve ey tarihin övgüsü kanın bir volkandır. Zalimlerin, tağutların, Kabillerin saltanatlarını yerle bir eden bir volkan...
Ey şehid seninle öğrendik kanın gücünü. Ölüme meydan okumayı senden öğrendik. Sen bizim için bir önder ve öğretmensin. Ve hep öyle kalacaksın, sonsuza kadar.

Üst Ana Sayfa Alt