Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Şehid Fehmeddin Hoca : Yoldaki İşaretler (Seyyid Kutub) Semineri

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Şehid Seyyid Kutub

Anlatan : Şehid Fehmeddin Dindar (Rahimehullah)

Alternatif :
archivee.jpg

Yoldaki İşaretler 1. Bölüm
http://ia600404.us.archive.org/22/items/Yoldakiaretler/Yoldakiaretler1.mp3

Yoldaki İşaretler 2. Bölüm
http://ia600404.us.archive.org/22/items/Yoldakiaretler/Yoldakiaretler2.mp3

Yoldaki İşaretler 3. Bölüm
http://ia700404.us.archive.org/22/items/Yoldakiaretler/Yoldakiaretler3.mp3

Yoldaki İşaretler 4. Bölüm
http://ia700404.us.archive.org/22/items/Yoldakiaretler/Yoldakiaretler4.mp3

Full Dinle
[D]18577[/D]

Full İndir

http://www.ilahidinle.com/adata/18577.mp3

Alternatif Full İndir
http://ia700404.us.archive.org/22/items/Yoldakiaretler/Yoldakiaretler_vbr_mp3.zip
archivee.jpg

Mercan Çevrimdışı

Mercan

Eski nick : Salih Kul
İslam-TR Üyesi
kitabı bitirdikten hemen sonra, 1.bölümünü dinledim. geri kalanlar için sabırsızlanıyorum, konu nereye gidecek merak ediyorum açıkçası. Allah inşallah şehid seyyid kutuba rahmet eylesin, anlatan ve vesile olanlardan razı olsun inşAllah. selametle.

Mercan Çevrimdışı

Mercan

Eski nick : Salih Kul
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum kardeşlerim,

06/03/2013 günü dediğim gibi, Yoldaki işaretler kitabını bitirip, bu semineri dinlemeye başlamıştım. Dün bitirdim elhamdulillah.

Allah Seyyid Kutup'tan razı olsun. Anlatan Fehmeddin Dindar'dan razı olsun.

Sitenizde bir araştırma yaparak Seyyid Kutubun hayatı, davası, ipek gidiş gerçeği hakkında epey bilgi sahibi oldum. Fehmeddin Dindar kardeşimizin bu seminerde beni etkilediği; telafuzu, anlatımı, konuya hakimliğiyle bana geçen samimiyeti, beni onuda araştırmaya itti. Anladığım kadarıyla seminer 2009'da yapılmış, kardeşimiz Mart 2012'de şehid olmuş. Allah şehadetini kabul buyursun.

Şimdi akhiler, Allah öncelikle sizlerden gani gani razı olsun sözlerimle başlayayım. Ben 12 yıldır nur cemaatinin içinde, sohbet, geziler, seminler adı altında yapılan etkinlerde koşturup durdum. Allah hepsinden razı olsun.

Seminerde de geçiyor. Küçük cihat, büyük cihat diye bir hadisin uydurma hadis olduğu. Ben bu hadisi delil sanarak son 2 yıldır büyük cihatın nefisle olan cihat olduğundan, kendimi tasavvufa vermiştim. Ariflerin velilerin hallerini, menkıbeleri, doğru gerçek veya değil hikayeleri okuyageldim. Allaha şükür kendimi biliyorum, nefsimi birçok konuda dizginledim. Ama hala bir şeyler eksikti, bir arayış içindeydim.

Allah asker arkadaşım Fatih'ten razı olsun. Ona da içtenlikle dua etmenizi istiyorum kardeşler.
Askerden sonra 3-4 buluşmamızda bana tevhidi, akıdeyi anlatarak, iktibas dergisini ve yoldaki işaretleri önermişti. 3 yıldır kütüphanemde okunmayı bekleyen bu kitabı yeni başlayıp bitirebildikten sonra, kütüphanemde okunmayı bekleyen kitapların isimlerine ve yazarlarına bakarak hiçte okunmaya layık olmadıklarının, zaman kaybına uğrayacağımın farkına vardım.

Davayı anladım kardeşler, şükürler olsun. Bu seminerle iyice pekişti. 30 yaşımda aradığımı bulduğuma inanıyorum artık. Sahih hadis olan 73 fırka hadisinin, kurtuluşa erecek fırkai naciyenin ehli sünnet cemaati olacağı hakkında kuşkumuz yok.

Gazete aboneliğini bitirip, elimi ayağımı çektiğimden beri, kendimi Kur'an-ı Kerim'e verip, meali ile okumaya, anlamaya ve kendime sözüm hayatımda uygulamaya çalışıyorum.

Tağut ve belam kavramlarını sitenizden yeni duydum. Defalarca meal okudum ama bu deyimler dikkatimi çekmemiş demek ki. Beni benden aldınız. Allah tekrar tekrar sizlerden, yazan çizenlerden, araştırıp buraya koyanlardan razı olsun.

Canlar tatlı akhiler. Hepimiz klavyenin başında oturmuş sıcacık odalarımızda çay içerek yazıyoruz. Allah bu din üzerinde ayaklarımızı sabit kılsın inşallah. Şuurumuzu artırsın, yar ve yardımcınız olsun, sizlerinde ecrini artırsın inşallah.

Fehmeddin Dindar'ın ağzından:
Değerli kardeşler, kıymetli abiler. Allahu teala bu biraya gelişimizi hayırlara vesile kılsın inşallah. Allahu Teala kendi rızası için biraraya gelen ve kendi rızasını kazanıp ayrılan kullarından olmayı bizlere nasip etsin inşallah. Allahu Teala burda öğrendiklerimizle karşılıklı birbirimize hatırlattıklarımızla, müzakere ettiklerimizle, amel etmeyi ve bu amel neticesinde işlemiz olduğumuz günahlara kefaret olmasını, derecelerimizin yükselmesini, hem bana hemde sizlere nasip eylesin inşallah.

Esselamu aleykum ve rahmetullahu ve berekatu.

M Çevrimdışı

mücahid54

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Selamun Aleykum dün akşam bu semineri dinlıyordum 42:19 dikkatimi çekti seyyid kutub, muhammed kutub, abdulkadir udeh, abdullah azama borçluyuz diyor, onların ürünüyüz onlar olmasaydı biz olmazdık diyor bu kelimeyi duyduktan sonra kapattım videoyu, benmi yanlış anladım sizde bi bakın

İBNUZZEKİ Çevrimdışı

İBNUZZEKİ

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum dün akşam bu semineri dinlıyordum 42:19 dikkatimi çekti seyyid kutub, muhammed kutub, abdulkadir udeh, abdullah azama borçluyuz diyor, onların ürünüyüz onlar olmasaydı biz olmazdık diyor bu kelimeyi duyduktan sonra kapattım videoyu, benmi yanlış anladım sizde bi bakın

Selamun Aleykum ;
Tevhid bilinci, sağlam ve doğru bir akide ile bilinçlenmemize vesile olanların; ismini saydığı kişiler olduğunu vurgulamak için söylenmiş bir söz olduğunu anladım... Lafzı olduğu gibi okur zahirindeki manayı alırsak sizin yaptığınız gibi herkes videoyu kapatır ama benim anladığım onların bir vesile olduğunu vurgulamış... Onlar olmasaydı biz olmazdık kelimesi belki bu bilinçte olmazdık manasını içermektedir. Onlar var oldular öğrendiler amel ettiler yazdılar çizdiler aktardılar ve bu aktardıkları bize ulaştı ve bizlerde okuduk aklettik iman ettik tam manasıyla bilinçlendik...

ÖN YARGILI DAVRANMAYIP HÜSNÜ ZAN İLE KELİMELERİN NEYE ATF EDİLDİĞİNE BAKARSAK İNŞALLAH ANLAYACAĞIZ...

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah kardeşim

Şehid kardeşimi yâkinen tanıyan biri olarak yazıyorum ki, bahsettiğin dakikadan sonrasını dinlemiş olsaydın, yahut sakince anlamaya çalışsaydın kastını daha iyi anlayabilirdin:
"bunlar olmasaydı bizler ya partici musluman, ya ılımlı musluman vs. olurduk" diyerek zikrettiği şahıs ve şehidlerin "asrımızın muvahhidleri olub, Tevhidin anlaşılmasında küfür rejimlerine ve tağutlara kıyamın zaruratında öncü şahsiyetler olduğundan, son devirde bizlerin şuurlanmasının vesileleridir" mânasında demektedir.
Zaten seminer eseri "Yoldaki İşaretler" olması yeterlidir.

Üst Ana Sayfa Alt