Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şehid Gibi Yaşadı Ve Şehid Oldu ( Emir Yasir-video )

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde 9 mücahit ile birlikte şehit olan komutan Yasir'in şehadetinin nasıl gerçekleştiği mücahitler tarafından kesin bir ifade ile anlaşılmış, Komutan Yasir in ve beraberindeki mücahitlerin şehadetlerin de rol oynayanların hesabı dünya ve ahirette er ya da geç şüphesiz ki görülecektir.

Komutan Yasir ve beraberindeki gurup yemeklerine katılan zehir ile zehirlenmişler ve ardı ardına mücahitler şehit olmuşlardır. Kardeşlerin şehadeti ile sıranın kendisine geldiğinin farkında olan Komutan Yasir ağır zehirin etkisinde olmasına rağmen kendisini zorlayarak Müslümanlara ve mücahitlere bir vasiyet bırakmak istemiştir.

Ailesine ve Müslümanlara yönelik farklı kasetler dolduran Komutan Yasir, şehit olmaktan korkmadıklarını belirterek yıllarca ağır yara almış olmasına rağmen cihad meydanlarında böyle bir zehirle şehit olmanın Allah ın takdiri olduğuna vurgu yapıyor.

Özellikle ailesi için doldurduğu kasette anne ve babasına seslenirken şunları ifade etmektedir.

Sizden uzun yıllar Allah için ayrı kaldım sizleri hep sevdim ama kardeşlerim zulüm altında iken sizlerle beraber evimizde oturamazdım. Yıllarca değişik cihad meydanlarında bulundum 10 yıldır ise Kafkas dağlarında idim. Defalarca ağır yara almama rağmen Allah beni bugünlere sakladı. Ölüm bize er ya da geç gelecek cihadda olmamız bize ölümü erken getirmiyor. Bakın ben o kadar yara ile şehit olmaz iken şimdi bir zehir parçası ile şehit oluyorum Allah bana böyle takdir etmiş üzülmeyin.. şehadetime sevinin. Allah a emanet olun ve O nun yolundan ayrılmayın. İnşallah Allah ın bana vereceği şehadet ve şefaat hakkı ile sizlerle cennette buluşacağız..

Gözleri önünde beraberindeki kardeşlerinin şehadetine şahit olmak ve birazdan sıranın kendisine geleceğini bilmek ve buna Allah ın kaderi diyebilmek.. doğrusu sadece güzel iman sahibi olanların, mücahitlerin yapabileceği bir şey olsa gerek..

Rabbimiz, Yasir kardeşimizin ve beraberindekilerin ve öncesinden şehadete ulaşmış kardeşlerimizin şehadetlerini kabul etsin ÂMİN. Onların yolundan yürüyen tüm İzzet erlerine ve sıralarını bekleyenlere selam olsun..

Şehit Komutan Yasir konuşmasının genelinde şunları söylemektedir.

Bugün siz kardeşlerime ve Çeçenistan ve Kafkasya daki mücahit kardeşlerim için bir şeyler söyleyeceğim. Vallahi billahi tallahi dünya hayatı küçük bir damla gibi.. Peygamberimizin dediği gibi dünya hayatının değeri bir sivrisineğin kanadı kadar bile değildir.

Bugün belki de ben sizlere son kez konuşuyorum, bugün bazı kardeşlerimiz aşırı kusma ile birlikte şehit oldular herhalde gurubumuz zehirlendi. Veya bir hastalığa yakalandı. İki kardeşimiz şehit oldu. İki kardeşimizin durumu da ağır.. herhalde onlarda şehit olacaklar. Şu anda birçok kardeşimizde de aynı rahatsızlık var..

Evet, kardeşlerimiz sizlere söylemek istiyorum eğer biz bir olmaz isek beraber olmaz isek, tek cemaat, tek vücut tek kalp olmaz isek, bizler gecikmiş oluruz. Gerçekten çok gecikiriz. Şu 5 şeyi iyi bilmemiz gerekir. Birincisi zafer Allah tandır. Allah bizlere zafer verirse o na kimse engel olamaz. Allah bize zafer verirse tüm dünya bir araya gelse engel olamaz. İkinci olarak Allah ın bizlere verdiği iman.. bunu anlıyor olmamız bizim galibiyetimizdir. O yüzden bizler Allah ın biz iman edenlere vaadinin hak olduğunu tam olarak anlamalı ve buna iman etmeliyiz. Üçüncü olarak ise, eğer ki zaferimiz gecikmiş ise bu bizim kabahatimiz olabilir. Belki bizim zafere olan inancımızda bir eksiklik vardır kendimize bakıp inancımızı bütünlemeliyiz. Dünya da bugün bakarsınız sağlıklısınız bir gün bakarsınız sağlığınız gitmiş kötüleşmişsiniz. Ben sizlere söylemek istiyorum bu 5 şartı taşımamız gerekiyor bunlar kitaplarda var.

Eğer biz kendimizi değiştirmez isek Allah bizlerin durumunu değiştirmez. Bizler arasında mücahitler arasında belkide var olan bir hata bizlere zaferi geciktiriyor.
Ama bizlere Allah ın yardım ettiğine bizim imanımız var. Ve bu yardım ile kâfirler yıllarca yok etmek istemelerine tüm silah ve güçlerini kullanmalarına rağmen mücahitleri yok edip bitiremediler. Bizler Allah ın bizler ile beraber olduğunu biliyoruz. Bu bizim zaferimizdir. Ancak daha güçlü, daha güçlü olmamız lazım.

Kardeşler geçtiğimiz Cuma günü Abdulmetin şehit oldu. Bu Cuma ise aynı rahatsızlıktan Cundullah şehit ve 2 kardeşimizde ağır hasta durumdalar Allah u alem onlarda şehit olacaklar.
Sizlere bizlerin durumunu anlatmak istedim. birgün gelecek ve toprağın altına gireceğiz. Bizler yıllarca cihad meydanındayız. Defalarca ağır yara aldık zehirlendik. Burada olmak sizin ömrünüzden eksiltmez. Sizler evlerinizde otururken ölümün size gelmeyeceğini sanmayın. Ölüm size yazılmıştır ama burada ama evinizde ancak vakti geldiğinde öleceksiniz.

Kardeşler sizlere söylemek isterim ki vallahi bizler ölümden korkmuyoruz. Ama üzgün olduğum şey var. Şurada minderde (uyku tulumu üzerinde) oturan kardeşleriniz birazdan öleceğini biliyor. Biz düşmanlarımızı kâfirleri münafıkları Allah ın sözüne karşı savaşanları şu anda öldüremediğimiz için üzgünüz onlar bizimle böyle korkakça savaşıyorlar. Bizimle böyle savaşmayı arzuluyorlar.

Burada Hastane de evlerinde olan kardeşlerimiz hiçbir zaman niyetlerini değiştirmediler. Her kardeşimiz ölmeden şehit olmadan niyet ve arzularında değişiklik yapmasınlar. Kardeşlerimiz burada Sonuna kadar, ruh bedenden çıkana kadar, Allah için şehit olma arzusu ile niyetlerini tutuyorlar. Ağlıyorlar bizlere bir yol verin.. bizler, son anımızda bile kafirlere kayıp verdirerek şehit olalım onların üzerinde patlayalım, yatağımızda ve evimizde böyle ölmeyelim.. bize de elhamdülillah inşallah iki ecir olacak kardeşlerim..(şehit olma ve son nefese kadar kafirlere karşı şiddetli olma arzu ve niyetinin ecri)..

Tüm mücahit kardeşlerim, emirlerimiz Aslambek, Tarhan, Hüseyin Dokko beni ve kardeşlerimi bağışlayın.

Bizler her türlü bahaneyi denedik Allah ın dini sözü üstün olsun diye çalıştık. Allah kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez. Bizler Tüm bedenimizle gayret gösterdik. İnşallah bizlerin bedenleri burada inşa etmekte olduğumuz eve bir kerpiç tuğla olacaktır.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
zehirle öldürmek korkakların işi hz.hasan r.a zehirle şehid ettiler RABBİM firdevsi ala ile ödüllendirsin amin
RABBİM kafirleri helak eyle amin

A Çevrimdışı

ahmed_aftirhanov

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
şehitlik alametlerinden olan gülümseme var yüzünde! kimseyi Allah katında temize çıkarmayız! Allah (swt) şehadetini kabul etsin

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH shadetini kabul etsin ve nice bu yolda savasanlari arirsin islami yuceltsin ve kardeslrimize firdewsi nasib etsin Amin

Üst Ana Sayfa Alt