Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selahaddin Eyyubi Ve Fatımiler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Es selamu aleykum akhiler,
Pek çok tarih kitabında Selahaddin Eyyubi'nin Fatımi devleti veziri olarak görev aldığı yazıyor. Bu iddianın aslı var mıdır? Amacım tekfir değil, haşa tekfir benim haddim de değil ancak aklımı kurcalayan şey, bu iddia doğruysa akidevi anlamda Selahaddin'in bu durumunu nasıl değerlendirmeliyiz?

ALLAH(swt) razı olsun.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
pr_01_506_max.jpg

akhi bu kitabı okumanı tavsiye ederim oncelikle

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Es selamu aleykum akhiler,
Pek çok tarih kitabında Selahaddin Eyyubi'nin Fatımi devleti veziri olarak görev aldığı yazıyor. Bu iddianın aslı var mıdır? Amacım tekfir değil, haşa tekfir benim haddim de değil ancak aklımı kurcalayan şey, bu iddia doğruysa akidevi anlamda Selahaddin'in bu durumunu nasıl değerlendirmeliyiz?

ALLAH(swt) razı olsun.
Evet vezirlik ediyor.Ama akhi ozaman ki fatimi idaresinin kanunlarını uygulamıyor.Zaten fatimiler ozamanlar yıkılıs suresını yasadıklarından cok gucsuzler.Meşbur kalıyorlar selahaddinin vezirlik etmesine.

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet vezirlik ediyor.Ama akhi ozaman ki fatimi idaresinin kanunlarını uygulamıyor.Zaten fatimiler ozamanlar yıkılıs suresını yasadıklarından cok gucsuzler.Meşbur kalıyorlar selahaddinin vezirlik etmesine.
Bir nevi Yusuf(as) kıssasına benziyor durum diyebilir miyiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...