Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selamun Aleykum Ve Rahmetullahı Ve Berakat

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim

Degerli kardeslerım malum olaylardan dolayı uyelıgım bır ay askıya alındı ve bugun nıhayetınde açılmış bulunmaktadır.Ummetın gectıgı bu zor donemde hepımız bır pay alıyoruz yalnız benı hassasıyetle kıran 2 olaya degınmek ıstıyorum

IsLaM4eVeR kardesın benı banladığı gun ıcerısınde kurmus olduğu cümleler benı cok ıncıtmıs ve kırmıştır. olaya dönecek olursak

Selamun aleykum malum olaylardan dolayi bir kac kez uyardim ama birileri israrla bu uyarilarimizi dikkate almaksizin kabak cicegi misali sitemizi sisteme kurban edecek sekilde forumda konu acip yorum yapmaktalar.

Müslüman 1 delikten iki kez isirilmaz. Sitemizi bi kac kendini bilmezin kendini bilmezcesine yorum yapip show yapip kapatilmasi icin göstere göstere yazmalarina izin vermeyecegim.

muvahhid faruk ve cundullah kardeslere 1 ay yazma yasagi verdik, tekrar gelip üye olmalari halinde bütün nickleri süresiz silinecektir.

bu yorumdaki show kelımesı ve sıtenın kapatılması ıcın göstere göstere yazmak da nedır acep
Daha bu güne kadar onca yorum yapmışlığım konusmuslugum rütbe makam mevkı ayırtetmeksızın konuştuğum onca ınsanın bır tanesine bır sıteye ve yahut hıc bırkımseye zarar verecek bır olaya ımza atmamışken bu tarz bır olayla karşılaşmak benı derınden yaralamıştır.
Yahu bır musluman show olsun dıye bırılerıne zarar gelsın dıye yazarmı yada bu tarz ıslerde bulunurmu gerçek olan su kı bır musluman kardeslerını zora sokacak ıslerde asla bulunmaz Su forumda o kadar mesaj paylaştım malum olayıda abdulmuızfıda hocamın yazmıs olduğu hutbeyı defalarca okuyarak ve dıger alımlerın goruslerıne gore cevapladım kı en doğrusu da bu ıdı ona gore dıkkat ederek yazdım ve gerçekten yanlışlardan sakınıp doğru olana erıselım dıye lakın show yaparak sıstemı kötüye kullanarak dıye ceza aldım. Bu olayda haksız yere 1 ay cezalandırıldığımı düşünüyorum kı benden sonra tum sosyal medyada gerek normal yaşantıda bu durumun yanı uzerınde tartıştığımız o günkü demokrası kelımesının uzerınde epeyce durulmuştur. herneyse uzatmıyorum bu konuyu
oldu bıttı. ama dedıgım gıbı kırgınım bu yüzden bılsın bu arkadaş
Hucurat 10. ayetini hatırlatarak
Müminler kardeştirler. Öyleyse (dargın olan) kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah'tan korkun ki size merhamet edilsin.
sadece uzuldugumu dıle getırıyorum ve hakkım varsa da eger helal edıyorum

Bir ikinci husus da

Abdullah bin Selam nıcklı uyenın yazmış olduğu su mesaj

Bu sitede gördüğüm benzer üyelerin ortak özellikleri ; Selefilik ekolünü kullanarak kendilerini diğer müslümanlara göre marjinalleştirmek, Onlarda devamlı kendi anlayışlarına göre buldukları hatalı söylemleri acımasızca ve öyargılı bir şekilde eleştirmek, Olayların tafsilatını bilmeden, Küçüçük dünyalarından bakarak sabırsızca ve bilgisizce hüküm vermeye kalkışmak,İnternet üzerinden Kopyala/Yapıştır yöntemiyle, Alakasız konuların altına , Ayet ve Hadisler paylaşarak aslında kendi görüşlerine delil getirmeye çalışmak,Nasihat ve Hüznü zan yerine,ayrıştırıcı bir dil kullanarak Tekfir kapısını aralayıcı açıklamalar yapmak hatta tekfir etmek.Bunun gibi daha bir çok özellik sayılabilir.Her kim ve kimler bu Müslüman kardeşler için örnek teşkil ediyorsa, Bilsinler ki Onlar Bu tevhid yolunu birleştirici olmaktan cok ayrıştıran,bölen,hırsla davet eden,etrafına öfke ve kin saçıp tekfir eden müslümanlar haline getirmektedir.Allah (Azze ve Celle) Bu dini,Kitabını ve Elçisinin Sünnetini kullanarak, Kendi görüşlerine uydurmaya çalışıp ,İnsanları İslam dininden(Tevhid dininden) Soğutmasına Fırsat vermesin ! (Amin)

Yahu bu ıftıranın hangısını ben yapmışım ALLAH ıcın bırı soylesın tanıdığım kardeslerın bır tanesı bıle JUNDULLAH abı böyle yapmadı yapmaz dıyemedı ya buda benı uzdu açıkçası.TEKFİR meselesi alimlerin yapabilecegi ve hukum verecegi bir mesele deyip Tekfiri alimlere birakin diye surekli ikaz eden biri olarak bu sozden kendine gore hevana gore konustugunu goruyorum.ki benim yazdiklarimda senin dile getirdigin hicbir olay yoktur.

tekfir kapısını açmışım dını kendıme gore kullanmısım kopyalamışım yapıştırmışım sen benı ne kadar tanıyorsun da aklına gore kendınce ıftıra edıp hakkıma gırıp gasp edıyorsun YA AKHI
takıp edıp ders aldığım alımlere kadar ınmıs mübarek
ebu katade ebu makdısı eymen zevahırı Usame bın ladın Abdullah azzam seyh muhaysını seyh suleyman bın ulvan ve sayamadığım dıger alımlerın sen nasıl olurda bu adamlara laf atarsın ey kardesım ITTEQULLAH yahu

dedıgım gıbı bu uzerıme ıma edılen tum sozlerı sahıplerıne ıade edıyorum.
kırgınım sadece kımse abım böyle yapmaz dıyemedı kı hemen hemen tum ısımı ıstısare ıle yapıyorum su forumda ve normal yaşantımda da
uzuldum gerçekten vallahı uzuldum

İnsanlara yumuşak davranman da Allah’ın merhametinin eseridir. Eğer katı yürekli, kaba biri olsaydın, insanlar senin etrafından dağılıverirlerdi. Öyleyse onların kusurlarını affet, onlar için mağfiret dile ve işleri onlarla müşavere et! Bir kere de azmettin mi, yalnız Allah’a tevekkül et! Allah muhakkak ki Kendisine dayanıp güvenenleri sever.”(Al-i İmran, 3/159).

Sizleri ALLAH ıcın sevıyorum kardeşler gerçekten kusurlarımız olabılıyor bunları ortup affedip doğruları göstermek en güzel olanıdır.Bırseylerı doğru olan seylerı kısaca beraber ogrenelım dıye dıdınıp duruyor cogu kardeş ve bu da ALLAH ın rızasını kazanabilmek ıcındır.Biz rabbımız den razıyız Rabbımız de bızden razı olsun. Sozlerımı seyh eymen ez zevahirinin su sözüyle bıtırıyorum.
Müslüman gençler aslan yavruları gibi kıyam etmeli, koyunlar gibi değil.”

ALLAH ın rahmetı ve bereketı uzerınıze olsun ALLAH sızlerı hayırla mükâfatlandırsın kardeslerım.
SElamun aleykum ve rahmetullahı ve berakat

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve Aleykum Selam Kardeşim Hoşgeldin. Katılmadığın süre zarfında buradaki arkadaşlar emin ol yokluğunu hissetmiştir.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve Aleykum Selam Kardeşim Hoşgeldin. Katılmadığın süre zarfında buradaki arkadaşlar emin ol yokluğunu hissetmiştir.
O kadar cok sey var ve okadar cok sey oldu ki akhı bu son bır ay akla karanın gerçekle yanlısın hakla batılın nasıl ayrıldığını bızzat muvahıd olanlara gösterdi. Hayırlara vesıle olur ınseallah

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet hissetik, gun saydık.
Hatta bazı arkadaşlar ban açılsın diye yazdilar vs.
Aklimizdaydin jundullah abi.
Bilesin.
siteyi takıp edıyorum zaten :) banlansakta normal vatandaş olarak sıteyı kullanabılıyoruz bu güzel sadece haberlesemıyoruz bır kac akhı ayrı :) onemlı olan ben degılım zaten onemlı olan anlatılana doğrulara ıdrak edebılme yonelebılme durumudur. :)
Yanı cogu seyı bılıyoruz artık elhamdulıllah söylenecek cok sey var ama burada degıl :) sabr ya ummetı ıslam dıyorum sadece az daha sabr.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bana dua eden benı hatırlayan gerçekten benı ALLAH rızası ıcın seven gören kardeslerımın ALLAH tum hesaplarına yardımcı olsun ve onları hayırla mükâfatlandırsın.
Sımdılık bu kadar Hakkım herkeze helaldır zıra o zor günde herseyın çıkılamayacak hale geldıgı en buyuk hesaplaşma gününde kardeslerımden alacaklı olmak benı cok uzer rabbım günahlarını affetsın ve hayırlar ıcınde tum ehlınıze hayır ve bereket güzel ameller ıhsan eylesın Rabbın cennetlerı bu dünya ıle mukaese edılemez onun ıcın Ahıretımız ıcın çabalayan ve yanlızca ALLAH a kulluk eden kullardan ıhsan eylesın bızlerı
SElamun aleykum ve rahmetullahı ve berakat.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam rahmatullahi ve berekad
Hoşgeldin kardeşim

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Her şeye rağmen aramıza tekrardan hoşgeldin abi :)

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam Wè rahmetullah öncelikle hoş geldiniz. Sizi tam tanıma fırsatı vermeden 1 ay ban vermeleri beni de üzdü, geçmiş olsun. Ban'la ilgili tavsiye olsun diye bir kaç kelam etmek istiyorum;

Değerli rütbeli abilerim/kardeşlerim, öncelikle banlanmanın kullanıcı olarak üzerimizde ki etkisini sizlerde biliyor sunuzdur. Dolayısıyla yazıları yazarken bu psikolojiye grip yazılarımızı ona göre yazıyoruz(bi nevi ben öyle yapıyorum). Ama bu durumu yaşarken hangi yazdığım kelime, hangi yazdığım cümleden dolayı ban yiyeceğim onu bir türlü bilmiyor, kestiremiyorum. Forumda belirli kuralların olup olmamasına dair bir arama yaptım ve bulamadım. Ve aklıma şu geldi (burada amacım hiçbir yöneticiyi yargılamak değil sadece fikirlerimi sunarak forumda biz kullanıcılar içinde biraz anlaşılır bir ortam oluşturmaktır); ben buraya bir yazı yazsam ve bu yazı yöneticinin yanlış anlamasına vesile olsa bir yanlış anlaşılmadan dolayı süresiz yahut belirli bir süre ban yiyebilirim. Peki bu ne kadar adil olur? Değerli rütbeliler sizlerden forum kuralları oluşturmanızı rica ediyorum. Ortalama her forumun bir kural listesi vardır. Sizlerdende bu güzel forumumuza buna benzer bir kurallar yahut banlanmaya vesile olacak davranışlar listesi adlı bir konu paylaşmanızı rica ediyorum ve yanlış anlaşılmalara kurban gitmek istemiyorum. Şimdiden çalışmalarınız için teşekkür ederim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu hareketliligi amelde gostermenin adidir islam herdaim en ileriye bi iznillah :)