Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selefi Kitaplari Yukledim muharrem78

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Esselamua leykum we Rahmetull ahi we Berekethu Kardesler im.

akhi linklere baktiktan sonra siteye yuklersen sevinirim

iste yazim::::

Bu Linke baska yerlerde zor bulabilec eginiz Dev bir Islami Arsiv hazirladi m.
Lutfen bu arsivin linkini butun Islami forum
ve butun listendek i Elektroni k Posta adresleri ne gonder Insallah
Basari ve Hidayet Allahtan.
yuklerike n lutfen biraz Sabirli olun.

Allahtan onun icin Islami Ilim dagitmaya, Ogretmeye, Ogrenmeye, uygulamay a
gayret gosteren kullarina
Cennetul Alayi nasip eylesin,
Dunya ve Ahirette saadete kavusturs un
Kamil Imana erdirip yanlis Itikadi yollardan Korusun
Amin Amin Ya Erhamerra himin.

BUYRUN LINKLER: Salafishare.com | The Salafi Upload Solution

Salafishare.com | The Salafi Upload Solution

Salafishare.com | The Salafi Upload Solution

Dev Arsivin Icerigind e boyle Kitaplar mevcuttur:

-Musnedi Ebu Hanife
-Fikh-ul Ekber Ebu Hanife
-Dort Mezhebe gore Islam Fikhi Abdurrahm an Ceziri
-Fetva-i Hindiyye
-El Ihtiyar Ebu Hanife
-Zadul Mead Ibn Kayyim el Cevziyye
-Kudsi Hadisler
-Muvatta Imam Malik
-Ebu Hanife Fark, Nurulizah, Kuduri
-Ibn Kayyim Kulliyyat i
-Guraba Yayin evinden bircok degerli eserler
-Buyuk Safii Fikhi
-Musnedi Ahmed bin Hanbel
-Zuhd Ahmed bin Hanbel

ve daha 100 den fazla bircok Kulliyyat ve Buyuk Ehli Sunnet Eserleri bu arsivimiz de yer almaktadi r.

daha bitmedi

300 den fazla Almanca Teblig ve Fetva, Fikih, Hadis Siyer ve Itikadi Kitaplard a mevcuttur

Dualarini zi eksik etmeyin ve bu Linki butun aleme
hep birlikte dagitalim ki Allahin Rizasina kavusalim .

Esselamua leykum we Rahmetull ahi we Berekethu we Magfiretu hu

Alintidir

Ben indirdim gercekten cok Zengin ve Sahane bir Kütübhane indirmeyen pisman olur :)

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
masaALLAH inceledim, gercekten sahane bir Paylasim yapilmis Bize ulastiranlardan, yükleyenlerden Rabbim Razi olsun...
Herkes indirsin.. Selefishare rapid gibi beklemeden hemen hepsini ayni anda indirebillirsiniz..

selam ve dua ile

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bilmiyorum üstad bir selefi sitesinde vardi öyle yazmisti.. ama sahane bir paylasim olmus..

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
bu videoyu daha önce izlemiştim ancak işlerim dolayısı ile herhangibi yazı yazamadım oysa bu konuya ayrı bir şekilde değinmek lazım...

Söz konusu videodaki kişiyi takip eden binlerce insan var. Az akıl sahibi bir insanın bu videodan hiç bir ilmi konuşma olmadığını anlaması hiç de zor değil. Hocanın yaptığı şey kelamdan öteye gitmemiş ne yazıkkı yaptığı kelama nefsinide alet etmiş.

Allah azze ve cella zaten her ilmi meselede birleşmemizi istememiş ki diyor...

subhanallah hocanın dediğine bakın..El ezher mezunu ve binlerce kişiye hitap eden biri böyle derse hocanın dediği gibi avam ne yapacak bilemiyorum...

İslam'ı azcık olsun dertlenen birinin herhangibi bir meselede anlaşmazlığa düştüğümüzde onu Allah'a ve Resul'une götürün ayetini herkes biliyor. Şimdi nasıl olurda bu ayetin üzerine insanlar dini meselelerde anlaşmasına gerek yok önemli olan meselelerde tartışmak ictihad etmek demek de ne demek ...

Yoksa hoca ''ümmetimin ihtilafı rahmettir'' hadisine sahih olarak mı bakıyor???

yüz binlerce mesele var deniyor kuran bu kadar zor mu Allah için Rabbimiz Zalim mi??? Edisonla Eisthanla ne alakası var islam'ın..

Allah kuranda bu dini insanların anlayacağı dilde indirdiğini bize bildirmedi mi???

Eğer dedikleri gibi kuranı ve sünneti sadece akıllı-sözüm ona kendisini zeki zanneden hocaefendiciler gibi olsaydı soruyorum size..

İslam'da bilaller,Aliler,Ammarlar,Zeyd'ler yetişir miydi???

Öyle olacak olsaydı mekkenin kitap okumasını bilenler dinde zirveye çıkardı ancak ne oldu tam aksine onların değişiyle çapulcular yoksullar kimsenin değer vermediklerini Rabbimiz seçti ve bu dinde zirveye yerleştirdi..

Hocayı anlamaya çalışıyorum dedikleri kısmen doğru ancak o kısmen doğruları selefilere taş ve çamur atmak için kullandığını görmekteyim..

Bu din hocanın dediği kadar zor değil ve din kemale erdi.

Tamamen kelam....

Acaba sormak lazım kendisini selefi olarak tanımlayıp da hoca kaç kişiyi dinlemiş Allahu alim kendi memleketinden bir kaç akılsız bir kaç cahili görmüş ve onu tüm selefilerin üstüne yordamış bu çok yanlış bunu normal biri yapsa anlarım da bir cemaatin liderinin yapması ilginç...

Diyor ki ittifak edilmez ittifak edenler cahil ;) SubhanAllah ya sanki Resul sav 10 tane din getirdi de meselelerde ittifak edemeyeceğiz.

Ve eklemiş kişi ittifak ederse cahildir , halbuki alim olan ittifak etmez.. Ne kadar basit bir cümle ne kadar yazık bir cümle..

Devamında örnek veriyor ve örneği bir tane halbuki öncesinde yüz binlerce mesele var diyordu hoca 4 mezhebe ifitira atmakda onların akideleri birdi ve yaptıkları ictihadlarda ameli konularda farklılıklar dediği gibi yüz binler değil ve onun dediği gibi günümüzde kimsenin onlar kadar arapça bilmiyor o yüzden onlar kadar dini anlayamayız demesi de çok basit bu din sadece araplara inmedi ki 4 imam Allah onlardan razı olsun ameli görüşlerinde kendileri bizzat ağızlarından bizler bugun bir görüs yarın başka görüş tutarız sizler bizim görüşlerimize değil sizler bizim görüşlerimizin kuran ve sünnete uyanlarını alın demektedirler.

Hoca devam etmiş millet Allaha küfr ediyor millet çıplak kafirlere muslumanlara zulm ediyor.. Çok doğru diyor ve diyor bunlar dururken neden abdesti namazı araştıralım diyor..

Allah razı olsun aynen katılıyorum..

Yanlız samimiyetle sesleniyorum o cemaat ne yaptı???

O cemaatten kaç kişi cihada gitti ... Kaç kişi o cemaatten cihada açıkdan yada gizliden infak vermektedir??

İnanın hocanın o çamur attığı toplulukdan onlarca kişi karısını çocuğunu herşeyini bırakıp hocanın tabiri ile az bir akılla belki de ki o akıl onların iman etmesine engel değil az bir ilimle şehadete gittiler..Soruyorum kendi binlerce olan cemaatinden kaç kişi müslümanlara tecavüz eden beldelere gitti de cihad etti.

Bunda tamamen art niyet var kedi uzanamayacağı ciğeri muddar eder.

Burada kelam yapıp insanların kafasını bulandırmaya gerek yok. Karşına iki üç cahili alip onları ilimde alt etmeklede alimlik hocaefendicilik olmaz.

ayrıca şuan aktif cihad eden müslümanlara karşı dil uzakmakta çok büyük bir edepsizlik buyrun siz daha güzelini dışardan yardım alınmadanı yapın onlar da sizin dediğiniz gibi olsun..

El insaf el edep...

Sen cihada adam yollama sen cihada açıkdan yada gizliden infak yollama sonra sen oraya giden insanları ajanlıkla kafirlere hizmetle suçla..

Eğer bu cemaatin içinde olupda benim bu cemaata iftira attığımı düşünen varsa onunla yüzleşmeye her zaman hazırım..

Kudus günleri gazze günleri bilmem ne günleri düzenlemekle cihad edilmez. Gerçekden öyle cihad edilseydi küfür devleti buna da müsade etmezdi.

yazıcak çok şey var ancak Allah için susuyorum...
<!-- / message --><!-- sig -->

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
islam4ever üstad bende aslinda birseyler yazmak istedim, sonra vaz gectim, zira Onun Söylerini Yalanlayacak, birsürü ayet ve hadisler var..

Selam ve dua ile

T Çevrimdışı

tewhi-i Cihad

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
asslamun aleykum wa rahmetullah ..linkler de sorun var..akhi.mümkünse tekrar yenileyebilirmisinz...inshaallah.

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Valla islam abi linklerin içeriğini bilsem hemen yaparım o konuda no problem ...de linkler hep kırık...artık arayacaz bulucaz

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
dava kardeş muhtemelen indirmiştir olmazsa ondan al kardeş Allah razı olsun.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhi indirmistim, gel gör ki extern hard disk acayip birbirine karismis 6-7 senelik bir hard disk ve birsürü degerli kayitlar var gecenlerde lazimdi aradim kitaplari nereye biraktigimi hatirlayamiyorum suphanALLAH... bullursam insaALLAH eklerim

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
NE Harddiskmiş Akhi..Temizlikçi Gönderelimmi ..bi El Atsın :)

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
fena olmaz akhi :)
insaALLAH en yakin zamanda bakarim, yogunluk cok, evde olamiyorum hep yollardayim Hakkinizi helal edin ins.