Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sevgili Suriyeli Mücahid’im!

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Sevgili Suriyeli Mücahid’im!

33305.jpg

Boğazına kadar toprağa gömülen video görüntülerini kanım donarak ya da tüylerim diken diken olarak izlemedim. Seni izlerken, senin üzerinden bana dersler öğreten Allah’a okadar çok hamd ettim ki anlatamam…

.

Seni canlı canlı toprağa diken Esad’ın askerleri, düğün arabasını güllerle süsleyen birer işçiydiler…

.

Şehidlere ölü demeyin diyen Allah bir şehidin cesedine bile ölü muamelesi yapılmasını istemiyor. Oysaki beden, zaten toprakta kalacaktı. Ama buna rağmen şehidin cesedi bile şehid muamelesi görür. Yani o cesede ölü muamelesi yapılmaz.

.

Bedenini cansız toprağa düşüren şehidlere şahit olmuştuk… Ama bedenini toprağa bir fidan gibi canlı diken bir mücahide ilk kez şahit oluyorum. Bunu bana gösteren Allah’a hamdolsun…

.

Sevgili mücahidim!

.

Senin üzerinden bana şu dersleri veren Allah’a hamd ediyorum;

.

1. Ölünceye kadar insanlar imtihandadırlar.(Üzerine toprak serpen kâfirler Esadı ilah olarak kabul etmeni istediler. İsteseydin en azından ruhsattan yararlanırdın. Ama sen firdevsi tercih ettin. O an bile imtihandaydın.)

.

2. Şehidlerin ruhu çıktığında acı hissetmezler der efendimiz aleyhisselam. Bu hadisin tecellisini görmüş gibi oldum. (Üzerine toprak attıklarında nefessizlikten başını istek dışı sağa-sola çevirmedin. Allah’u âlem Allah’u Teâlâ o an sana acı verdirmedi.)

.

3. İslamın savaş hukukunun ne kadar da adilce ve insanca olduğunun tanıtımı bedenin üzerinden tüm dünyaya gösterildi. Dinimiz hayvanı bile acı çektirerek öldürtmez.

.

4. Senin o şekilde şehid oluşun (İnşaallah şehitsindir.) Şam topraklarında münafık ve riyakârları mücahidlerin safında yer almaya cesaret ettirmeyecektir. Çünkü o şekilde bir ölüm şekli meseleyi anlayamayan insanları ürkütecektir. Böylelikle cihad beldesi bereketini verecektir.

.

5. O şekildeki şehadetinle rabbim bana, cahiliye devrinin hala devam ettiğini bana öğretti… Aynı zemin ve aynı cahiliye… Sadece tarih ve silahlar farklı…

.

Sevgili mücahidim!

.

Ben bu satırları yazarken sen kim bilir hangi yeşil kuşun kursağında Firdevs Firdevs dolaşmaktasın….

.

Kim bilir hangi peygamberleri ve şehitleri gördün… Bize çok uzak gibi gelen, oysaki asla uzak olmayan ölüm ve ötesi bilgileri sen saniye saniye yaşamaktasın (inşaallah tabi)…

.

Rabbim şehadetini kabul etsin ve bizlere de o yolda yürüyüp toprağa bir fidan gibi dikilmeyi nasip etsin. Âmin.

.

FEYZULLAH BİRIŞIK

A Çevrimdışı

Ahmet.Kaymar

Üye
İslam-TR Üyesi
O mübarek mücahidin bedeninin toprağa diri diri gömülmesi gerçekten tam bir facia!

Allahım! Sen, onlara uğrunda akıttıkları kanlar, çektikleri acılar ve salih amelleri hatrına zafer ihsan et!

Üst Ana Sayfa Alt