Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyh Abdulkadir Bin Abdulaziz Mursi Ve Bütün Oy Verenler Kafir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

asdasd

Üye
İslam-TR Üyesi

ingilizce veya arapça bilenlerin tamamını tercüme etmesi güzel olur
şeyh böylelikle hakkında çıkarılan parti kuracak iddialarına cvp vermiş oldu Allah ayaklarını sabit kılsın

Y Çevrimdışı

Yenibirisi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamun aleykum, ilk bir buçuk dakikasını çevirebildim. Hatalarımı bana bildirirseniz sevinirim.

Sayyid Imam Al-Sharif:Jihad Mısırlılar üzerine 1810’dan beri vazifedir.

Muhabir:Bu güne kadar mı?

Sayyid Imam Al-Sharif:Evet

Muhabir:O zaman herkes bir silah kapıp doğru cihada gitmeli.

Sayyid Imam Al-Sharif:Zorunlu olanla mümkün olanın arasında fark vardır.
Mısır İslami cihad Mısar’da saldırılar yürütmek istediğinde ben karşı geldim. Ama karşı gelmem cihad gerek değil yada yanlış gerekçesiyle değil. Cihad bu güne kadar bir vacip olmaya devam etti, ama bizim yeterli gücümüz yoktu. Yeniden cihad ile buluşmak İslami Cihadı imha etme manasında idi ve gerçektende bu oldu.
Muhabir: Dr. Mohamed Morsi hakkında ne diyorsunuz? O bir mümin mı? Bir kafir mi ? Bir müslüman mı?

Sayyid Imam Al-Sharif:Allah buyurdu ki “Allah’ın indirdikleri ile hükmetmeyenler kafirlerdirler”. Muhammed Ali’den bu yana Mısır’ın başına geçen bütün yöneticiler kafirdir. Sadece Mursi değil.

Muhabir:Ona kafir demeyi gerektiricek hangi günahı işledi Mursi?

Sayyid Imam Al-Sharif:Yanlız o kafir değil. Ona oy veren herkes kafirdir.

Muhabir:Bütün insanlar mı?

Sayyid Imam Al-Sharif:Ona oy veren yada herhangi bir kimse için oy veren herkez kafirdir.

Muhabir:Mursi’ye oy verdikleri için dört veya beş milyon kafir mi?

Sayyid Imam Al-Sharif:Yüz milyon olsalardı bile evet! Eğer sen bana sorsaydın Hindistanda 1 milyar kafir var mı diye, sana cevabım evet olurdu. Çin’de 1,2 milyar kafir vardır.

A Çevrimdışı

asdasd

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum, ilk bir buçuk dakikasını çevirebildim. Hatalarımı bana bildirirseniz sevinirim.

Sayyid Imam Al-Sharif:Jihad Mısırlılar üzerine 1810’dan beri vazifedir.

Muhabir:Bu güne kadar mı?

Sayyid Imam Al-Sharif:Evet

Muhabir:O zaman herkes bir silah kapıp doğru cihada gitmeli.

Sayyid Imam Al-Sharif:Zorunlu olanla mümkün olanın arasında fark vardır.
Mısır İslami cihad Mısar’da saldırılar yürütmek istediğinde ben karşı geldim. Ama karşı gelmem cihad gerek değil yada yanlış gerekçesiyle değil. Cihad bu güne kadar bir vacip olmaya devam etti, ama bizim yeterli gücümüz yoktu. Yeniden cihad ile buluşmak İslami Cihadı imha etme manasında idi ve gerçektende bu oldu.
Muhabir: Dr. Mohamed Morsi hakkında ne diyorsunuz? O bir mümin mı? Bir kafir mi ? Bir müslüman mı?

Sayyid Imam Al-Sharif:Allah buyurdu ki “Allah’ın indirdikleri ile hükmetmeyenler kafirlerdirler”. Muhammed Ali’den bu yana Mısır’ın başına geçen bütün yöneticiler kafirdir. Sadece Mursi değil.

Muhabir:Ona kafir demeyi gerektiricek hangi günahı işledi Mursi?

Sayyid Imam Al-Sharif:Yanlız o kafir değil. Ona oy veren herkes kafirdir.

Muhabir:Bütün insanlar mı?

Sayyid Imam Al-Sharif:Ona oy veren yada herhangi bir kimse için oy veren herkez kafirdir.

Muhabir:Mursi’ye oy verdikleri için dört veya beş milyon kafir mi?

Sayyid Imam Al-Sharif:Yüz milyon olsalardı bile evet! Eğer sen bana sorsaydın Hindistanda 1 milyar kafir var mı diye, sana cevabım evet olurdu. Çin’de 1,2 milyar kafir vardır.

Cezakallahu hayr

- - - Updated - - -

alim mi artist mi ? çözemedim.

sen neyi çözüyon ki zaten

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hakkı söylüyorsa batıl fitneye mahkum kalır hak zaten batıldan ayrılır..

C Çevrimdışı

coban6842

Üyeliği İptal Edildi
Banned
cahil topluluk tevhidi bilmiyor . halk ezbere ibadet ediyor bu halkı bilinçlendirmek için nerde öyle imamlar ve alimler . bence insanları tevbeye ve ilme davet etmeli . şu zamanda türkiyede kafir yoktur . heryer faiz zina haram dolu . nebze miktarı islami yaşamaya gayret ediyoruz . niyetimiz salih olana dek mücadele edeceğiz .

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cahil topluluk tevhidi bilmiyor . halk ezbere ibadet ediyor bu halkı bilinçlendirmek için nerde öyle imamlar ve alimler . bence insanları tevbeye ve ilme davet etmeli . şu zamanda türkiyede kafir yoktur . heryer faiz zina haram dolu . nebze miktarı islami yaşamaya gayret ediyoruz . niyetimiz salih olana dek mücadele edeceğiz .
Sorunda burada işte, İnsanlar dünya heveslerinden neden dünyaya geldiklerini, Tevhid'i araştırmadıklarından bu halde(yiz)... ALLAH c.c bizlere hidayet etsin...

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

büyük bi yanılgı içindesin

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ben çözdüm alim gibi konuşsa böyle olmaz.Halka davette bulunurdu.Ancak film artistleri böyle yapmacık roller yaparlar.

öyle bir çağdayız ki çoluk çocuk bile alim olmuş vay be.

C Çevrimdışı

coban6842

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yanlış yazmışım akhi hakkınızı helal edin çoktur uygun olur . cümle vurgusundan anlamış olabilirdin bende yeni farkettim .

C Çevrimdışı

coban6842

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben çözdüm alim gibi konuşsa böyle olmaz.Halka davette bulunurdu.Ancak film artistleri böyle yapmacık roller yaparlar.

öyle bir çağdayız ki çoluk çocuk bile alim olmuş vay be.
çoluk çocuk demen yanlış akhi taguda destek vermek şirktir asıl yapmacık olan ALLAHIN şeriatına aykırı haraket eden tayyibin iki sözü nasıl yapmacık olduğunu açıklar bir sözünde ya laik olacaksın yada Müslüman diğer sözünde faiz dünya gerçeği nutuk bizim başucu kitabımız demesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt