Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyh Abdullah El Muheysini Ile Türkistan Islam Cemaati Mücahidi Arasında Geçen Ilginç Diyalog

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye cihadının önde gelen isimlerinden olan ve çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Şeyh Abdullah El Muhaysini’ni Cuma hutbesinde Şam ehline seslendi.

Şam topraklarının tehlikeli bir dönemeçten geçtiğini dile getiren Muhaysini, konuşmasının bir kısmını da , bölgedeki büyük gruplardan biri olan ve gerçekleştirdiği etkin operasyonları ile tanınan Türkistan İslam Cemaati’ndeki mücahitlere ayırdı

Şimdi size Şam toprakarındaki mücahidlerin en hayırlılarından olan bir gurubu örnek vereceğim .

O yiğitler Türkistan yiğitleridir. O yiğitler sadık yiğitlerdir .
Allah’a yemin olsun ki cihada ,imtihan ve belaya onların sabır ettikleri kadar sabır gösterenlerin örneklerini görmedim .

Ribat ettikleri Sahil Ğab ‘ta onları ziyaret ettim. Onlardan bir grup ile hendeklerin birinde oturdum ve onlardan birine sordum . Kaç gündür hendektesin ? Ne zaman nöbetin bitecek üst başını değiştirip dinlenmek için ne zaman dönceksin ? Bana dedi ki 35 gündür bu mevkideyim ve burdan ayrılmadım .

35 günmü ? dedim , Evet dedi , Sonra neden şaşırdın ki ey şeyh ? dedi . Bu uzun bir süre dedim . O da şöyle dedi . Sadece ben değil burda bulunanların hepsi 35 gündür burda , Allah resulü (sav) en uzun ribat 40 gündür demiyor mu ?
Evet öyle dedim . Bunun üzerine , burda hepimiz bunu uygulayan adamlarız 40 gün ribatta kalıyor 2 gün dinlenip tekrar 40 gün ribat ediyoruz dedi

İşte Allah’ın dini böyle müdafa edilir . İşte akide böyle savunulur . İşte Allah resulü s.a.v’in ashabını böyle savunuruz”

Üst Ana Sayfa Alt