Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Şeyh Usame bin Ladin Hakkında Alimlerin Sözlerini Yazabilir misiniz?

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Arkadaşlar bir afganlı arkadaş var, mülteci kendisi. Şeyh Usame bin Ladin rahimehullah'a münafık, fasık vesaire diyor. Bende sen heva ve hevesinden konuşuyorsun, akılsızlık yapıyorsun eğer varsa bana Şeyh Useme rahimehullah'ı eleştiren Ehl-i Sünnet alimlerinin sözlerini getir dedim, o da tamam dedi. Ben onun getiremeyeceği biliyorum fakat benim ona İnşeallah Teala Ehl-i Sünnet alimlerinin Şeyh Usame hakkında övgü, dolu güzel sözlerini götürmem gerekiyor. Arkadaşlar kusura bakmayın forumu tarayamadan açtım konuyu, millet çıkmadan mesajlar yazsın diye. Allah Razı olsun.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
https://www.islam-tr.org/konu/esedul-islam-usame-hakkinda-hersey-pdf-indir.30610/

Akhi bu mesajda linkteki kitabı indir veya kitaba bir göz atıver inşaALLAH. Orada Şeyh(rh) hakkında söylenen güzel sözleri göreceksin.

Allah razı olsun, Allah hayırla mükafatlandırsın. İçinde istediğimin daha fazlası mevcut. İnşeallah dua edinde afgan arkadaşta doğruları görebilsin.

şeyh abdullah azzam'ın (rahimehullah) şeyh usame (rahimehullah) hakkında bir sözü vardı.

@ebu tarık 'ın verdiği kitap linkinde Abdullah Azzam rahimehullah'ında sözleri mevcut. Allah razı olsun, Allah hayırla mükafatlandırsın İnşeallah.

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Allah razı olsun, Allah hayırla mükafatlandırsın. İçinde istediğimin daha fazlası mevcut. İnşeallah dua edinde afgan arkadaşta doğruları görebilsin.

@ebu tarık 'ın verdiği kitap linkinde Abdullah Azzam rahimehullah'ında sözleri mevcut. Allah razı olsun, Allah hayırla mükafatlandırsın İnşeallah.

ALLAH senden de razı olsun akhi, seni de hayırla mükafatlandırsın. İnşaALLAH Afgan arkadaş da doğruyu görür.

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi

burdan 4 selamın 4'unu de almak zorunda mıyız. Yoksa birini alsak yeter mi.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
burdan 4 selamın 4'unu de almak zorunda mıyız. Yoksa birini alsak yeter mi.

Meclise girerken ve aynı zamanda çıkarkan selam verildiği için bende konuşmama selamla başlayıp selamla bitiriyorum. Birisini alman yeterli -Allahulalem-.

Bir selam ile selamlandığınız zaman siz de ondan daha güzeli ile selamlayın; yahut aynı ile karşılık verin. Şüphesiz Allah, her şeyin hesabını arayandır. (Nisâ Suresi, 86)

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Biriniz, bir meclise vardığı zaman selam versin, meclisten ayrılırken de selam versin. Birinci selam sonucundan daha önemli değildir’ buyurdu.”

Ebu Davud 5208, Tirmizi 2848, Buhari Edebu’l-Müfred 1007, 1008, Ahmed

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Şeyh Ahmed Yasin'in Şeyh Usame hakkında güzel, övgü dolu bir sözü vardı. Şuan onu tam hatırlamıyorum. : O(usame) hür bir mücahidti vs..
bulursan çok makbul akhi :)

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
Yalnız Afganistan'da baya bi şia'da vardır. Akidesini öğrenseydin keşke

Çoktandır tanıyorum Ehl-i Sünnet akidesine sahip ama "çok biliyorum" zannedenlerden. Tanıdığım bir çok afgan var birisi hariç diğelerinden hep kötü sözler duyuyorum Taliban'la ilgili -küffara tek taş atmamış çoluk çocuk, abd'yi bağrından vuran kahraman mücahidleri eleştiriyor-. Akıl gerçekten -kullananlar için- çok büyük bir nimet. Hamdolsun.

Şeyh Ahmed Yasin'in Şeyh Usame hakkında güzel, övgü dolu bir sözü vardı. Şuan onu tam hatırlamıyorum. : O(usame) hür bir mücahidti vs..

@ebu tarık Verdiği linkteki kitapta şu sözüne yer verilmiş: "Şeyh Ahmet Yasin: Usame hakkında şöyle dedi: O, iman etmiş, hür bir mücahit." Allah razı olsun.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Çoktandır tanıyorum Ehl-i Sünnet akidesine sahip ama "çok biliyorum" zannedenlerden. Tanıdığım bir çok afgan var birisi hariç diğelerinden hep kötü sözler duyuyorum Taliban'la ilgili -küffara tek taş atmamış çoluk çocuk, abd'yi bağrından vuran kahraman mücahidleri eleştiriyor-. Akıl gerçekten -kullananlar için- çok büyük bir nimet. Hamdolsun.

@ebu tarık Verdiği linkteki kitapta şu sözüne yer verilmiş: "Şeyh Ahmet Yasin: Usame hakkında şöyle dedi: O, iman etmiş, hür bir mücahit." Allah razı olsun.

peki Afganistan hükümetinin taraftarı mı yoksa rusya aşığı mı bir sorsaydın. şeyhi sevmeyen birisi ya hükumetcidir ya da rus yanlısı diye düşünüyorum. aaleykum selam

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
peki Afganistan hükümetinin taraftarı mı yoksa rusya aşığı mı bir sorsaydın. şeyhi sevmeyen birisi ya hükumetcidir ya da rus yanlısı diye düşünüyorum. aaleykum selam

Bunlar neden sevmediklerinide bilmiyorlar. abd kendi kendisini vurdu vesaire şeyler zırvalıyorlar. Zaten ben kendilerine İslamla ölçüp tartmalarını söyledim Şeyhi. Yarın bunlarıda verdikten sonra -sabit- fikirlerini değiştirmezlerse yapacak bir şey kalmaz.

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şeyh abdullah azzam'ın (rahimehullah) şeyh usame (rahimehullah) hakkında bir sözü vardı.
hattab342134-10393888_799170873487415_644772297837209595_n_500.jpg

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konu başlığı ile alakalı değil ama bu da bir kafirin Usame(rh.a) hakkında düşünceleri

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
1-20.jpg

Vallahi Usame, yeryüzünde yürüyen Allah'ın velilerinden bir tanesidir. Onu, biri danışmaya gelmeden önceden tanıyorum ve sizden birinin bilmediğinden çok daha iyi biliyorum. Onda İslamiyetten başka hiçbir şey görmedim. Allah'tan onun bir parçası kadar olabilmeyi niyaz ediyorum.Kardeşlerinin bin Ladin şirketi, İslam dünyasındaki en büyük şirket. Dünyayı olduğu gibi terk etti. Bedeni zayıf, tansiyonu düşük, kalp çarpıntısı var. Bir cebinde biraz tuz diğer cebinde ise su matarası taşıyor. Tuz yiyor ve su içiyor. Bu sayede tansiyonu yükseliyor biraz. Ve halkla beraber savaşa katılıyor.

Şehid inş. Abdullah Azzam

Üst Ana Sayfa Alt