Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Şeyhu'l İslam İbn Teymiyye, Tasavvufçuları Rezil Ediyor!

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Şeyhulislam İbn Teymiyye; Tasavvufçuları Rezil Ediyor!

Şeyhulislam İbn Teymiyye; Tasavvufçuları Mahkemede Rezil Ediyor!

Şeyhulislam İbn Teymiyye; Tasavvufçuların Zindanında !

Şeyhulislam İbn Teymiyye; Tasavvufçular Kaçarken, O Moğollarla Cihad Ediyor !

Şeyhulislam İbn Teymiyye; Zindanda Şehadete Kavuşuyor!

İbn Teymiyye :

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
videolar bende acilmiyor? sizde aciliyor mu kardes?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
youtube birşeyler yapıyor sanırım sorun youtubenin değişimleri olsa gerek

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
saçmalamışsın..youtube videoları ...gulyarasına atıp burada yayınlıyoruz...direk youtube linklerini kaldırıldı

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Videolar bile açmıyor... :)

Videolar bile anlıyor Tasavvufun HAKK olduğunu :)

Videoları düzelttim.

Şimdi açılabiliyor.

Videolar açıldı diye bizim savunduğumuz düşünce HAK mı oldu?

Allah cc'dan korkun, bu kadar basit,düzeysiz bir savunma daha göremedim.

El insaf...

Yisilan Çevrimdışı

Yisilan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Akhiler, bu videolar sanirim butun bir filmden kesilerek meydana getirilmis.O filmin butun halini ariyorum.Bir de Arapca dublajli olani varsa cok makbule gecer :)
Selam ve dua ile.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
indirme programı İdm veya realplayerdowlander yükler isen , videoyu izlemek için tıkladığında indirme butonu çıkar indirebilirsin

images
images

Son düzenleme:
Ferzani Çevrimdışı

Ferzani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu filmin tamamını izledim, arkasından bazı başlıklarda ibn Teymiyye'nin ekitap linklerini buldum, indirip merak ettiğim konulara göz gezdirdim hala da okuyorum ilk izlenimlerim şu ki Ahmed ibn Teymiyye ne sizin anlattığınız gibi biri, nede benim kulaktan dolma bildiğim gibi biridir.araştırmasaydım az daha suizandan günahına girecektim Bir kere kesinlikle tasavvuf düşmanı değildir, tasavvufa sonradan sokuşturulan bidatlere, aşırılıklara, hurafelere karşı olduğunu görüyorum. ben kendisininde mutasavvuf olduğunu okudum hatta Geylaninin fütuhu'l gayb (link) isimli eserini tercüme etmiş, Geylaniyi çok sevdiğini, kadiri hırkasıyla dolaştığı bilinirmiş, netekim seyyid Ahmed er rufai hzlerine tamamen katılmasada ekseri ilminden istifade ettiğinide söylemiş, duyduğu saygıyı da vidyoda görüyoruz zaten. Tasavvuf şeriat ilmini kalbe işletmede önemli bir yoldur sünnet-i seniyyeye ittiba dendimi tasavvuf erbabları kılı kırk yararcasınadır bu konularda ciddi zaafiyet görünüyorsa ki şu zamanda bolca rastlıyoruz türkiyede ortadoğuda bir sürü tarikatlar, gurublar türedi biz kadiriyiz deyipte bizde olmayan adetleri uygulayan tarikler var ben bunu cahilliğe bağlıyorum anlayıp bilmeden kabul edilmemesi gerekir ibn Teymiyyenin bu yönünede hayran oldum imanı ilgilendiren mevzularda sakatlık gördümü net bi şekilde tavrını koymaktan çekinmiyor ben kadiri ihvanıyım bahsi geçen hiçbir sakatlığa şahit olmadım biz sadece seyyid abdül kadir geylani hzlerinin kendi eserlerinde telkin ettiği yolda gidiyoruz. Yanlış okuduğum yada anladığım bir şey varsa düzeltiniz s.a.

Kitap: İbn Teymiyyede Tasavvuf

Ahmed İbn Teymiyye'nin Hayatı Filminin indirme linkleri;
VCD_1, VCD_2, VCD_3

Abdulmuizz Fida

Admin
Ferzani ; Şeyhul İslam ibn-i teymiyye tasavvuftaki şirkleri işlemeyen, şu anki sofilerden beri olan devrinin Cuneydi Bagdadi'sini, Abdulkadir Ceylani'sini ; sapık Hallac-ı Mansur'lar , Şeyhi ekfer İbn Arabi'lerden ayrı tutar ve onların zuhd ve takva ehli diye bahs eder. İbn teymiyye devrindeki sapıkların kaynağı olan ŞİA ve onun virusunden etkilenen tasavvufcularla oldukça Islah etmeye çabalamış , küfür ve şirklerini delillerle göstermiştir.
Cuneyd-i Bağdadi ve Abdulkadir Ceylani isimli zatlar, bugünkü sapık sofilerin kitaplarındaki iftiralarıda anlatılan Medrano Sirki cambazlarından değildir. Aksine Kuran ve sunnete göre amel ederek , helal ve haramlardan sakınan , zuhd ve takva ehli zahiddlerdir. Bugün hayatta olsa bu iftiracıların yakasına yapışırdı.
Bu alimlerin isimlerinin güzelliğini bilen sapık sofiler; kendi sapkınlıklarının kabul edilip benimsenmesine alet etmekten çekinmemiş; insanların eleştirilip , reddedilmesine karşı da 'Abdulkadir Ceylani, Cuneyd-i Bağdadi bile böyle' diyor' diyerek saf insanları korkutup kandırmışlardır.
Bu şahısların isimlerine aldanan saf insanlarda, 'bu alimler doğru söyler' düşüncesiyle, tasavvufun mitolojik efsanelerini, İslam'dan sanarak şirk ve küfre inanır olmuşlardır.

Şimdi gelelim Ferzan sana :

Senin hangi tür tasavvufcu olduğunu anlamak için Günümüzdeki sapıklarda bulunan Tasavvufçuların itikatlerinden aşağıdakilerden hangilerini reddediyorsun?

1- Kendisine iradesi dışında kitap yazdırıldığına
2- Gaybdan haber verebileceğine
3- Ölüden yardım (tevessül) istenebileceğine
4- Rabıta ile uzaktaki ölü ve şeyhlerden yardım istenebileceğine
5- Vahdet-i vucut sapkınlığı ile Allah'tan başka tüm yaratılmışlar Allah'tır demektir
6- Hulul şirki ile Ben Allah'tan bir parçayım, Cübbemin içinde Allah'tan başkası yok diyerek "Enel Hak" denilebileceğine
7- Ebced, Cifir şirklerinin sahih sunnetlerrde/hadislerde peygamberin yaptığına inanmak
8- Şia peydahı Cevşenin Sahih sunnette olduğuna,
9- Tasavvuf Şeyhlerinin, Allah c.c. ve Rasulullah (s.a.v.) ile görüşüp haberleştiğine inanmak
10-Eceli gelen tasavvuf Şeyhinin , Ölüm Meleğini eli boş gönderebileceğine
11- Rasulullah (s.a.v.) e vahy getiren Cibril'e vahy verenin yine Rasulullah (s.a.v.)in kendisi olduğuna iman etmek
12- Şeyhin (Abdulkadir Ceylani'ye yapılan iftira) kabirde yatan ölüyü dirilteceğine inanmak
13- Hıdır (a.s.) a verilen özel İlmin; Tasavvuf büyüklerine, 'Ledun İlmi!' adı altında verildiğini bilerek gayba taş atmak
14- Tasavvuf büyüklerinin (Said N); Mehdinin (H 1432) ve Kıyametin (H 1506) tarini Kur'ana rahmen verebileceğine iman etmek
15- tasavvufun büyüklerini/alimlerini ; Ben-i İsrail'in peygamberleri gibidir sözünü, peydahlayıp inanmak!

Bitmez.....

Son düzenleme:
Ferzani Çevrimdışı

Ferzani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
9- Tasavvuf Şeyhlerinin, Allah c.c. ve Rasulullah (s.a.v.) ile görüşüp haberleştiğine inanmak

Seyyidina Geylani Hzlerinin peygamberimizi rüyada görmüş olduğuna inanırım tabiiki, günümüzde inanan saf, temiz insanlarda görüyor sonuçta! imkansız bişey değil yani..

4- Rabıta ile uzaktaki ölü ve şeyhlerden yardım istenebileceğine
Rabıta mevzuunu başka dergahlarda ekseriyette duyuyorum bizde yok böyle bişey

• Diğer şıkların hurafe ve çoğunun asılsız ve hatta tirajı komik olduğu ortada sonradan aramıza katılıpta butip hurafelere inanan kardeşlerimiz bazen oluyor mürşidimiz sohbetlerinde yeri geldikçe bunların haram olduğunu anlatır ve düzeltir, bizde anlatırız ama sizinde yanlış anlamadan kaynaklı yorumlarınız yok değil yani...

Vahdet-i vucut sapkınlığı ile Allahtan başka tüm yaratılmışlar Allahtır demektir

Biz bu meseleye Geylani’nin Risale-i Gavsiye’sindeki şu cümleyi merkez alarak bakarız

“-Mekanları ve tüm varlıkları yaratıp kuşatan benim, benim için mekan olmaz.”

Yaratıp yaratılanı kuşatma mevzuu, olması gereken vahdet-i Vücud anlayışınında kökenidir buradaki vücud, esma-i ilahiye olarak yorumlanır yani Allahın zatı olarak değil bunun tersi Panteizmle aynı kapıya çıkar ki; böyle düşünmek Allahı maddeyle yani yaratılanla, yan yana, iç içe, kapsama gibi maddeye özgü kavramlarla ilişkilendirilir Allahı Somut bir yere koyar bir nevi cismani tasavvur eder bu bildiğin üzere küfre götürür bu tehlikenin ciddiyetine mukabil rasulullah efendimiz “Allah’ın zatı üzerine tefekkür etmeyiniz.” Buyuruyor, yani düşünmek bile yasak! Hz. Ebubekirin şu sözüde olması gerekeni izah eder; "Allah’ın zâtının idrak edilemeyeceğini bilmek gerçek idraktir.”
Allah’ın isimleri bildiğimiz bilmediğimiz tüm yaratılmış mevcudadı kapsar. varlık alemi o sayede tutunur. Allah yarattığı hakkında, herhangi bir tasarrufta bulunması O varlık hakkındaki farklı tecellilerin oluşmasıdır . Bu hareket ; zamandan münezzeh bir boyutta Allah ilminde ve takdirinde yazılan kaderden başkası değildir, bunu yaratıcı ezelden yazmıştır yada an be an yazıyor demekte külliyen yanlıştır çünkü ezel ve ebed kavramları dahi matematiksel olarak sonsuz olmalarına rağmen zamanı ilgilendiren terimlerdir Allah ise zamandan münezzehtir
Ez cümle Vahdet-i vücud imani bir gerçektir ve esma-i ilahiye yönüyledir, aslında konu çok derin ve kapsamlıdır lakin meselenin özünü vermek açısından bu da yeterli olmuştur umarım
Meselenin birde kul’u ilgilendiren özel bir boyutu var, imani derecelerden sonuncusu marifet derecesine gelindiğinde Vahdet-i vücud anlayışı tarifi imkansız yani yaşamadan bilinmeyen bir hal alırmış bunu bir derste mürşidimize sorduğumuzda şöyle bir örnekle uzun uzadıya açıklamıştı ve ardından uyarmıştı tamamını hatırlamıyorum ama meselenin özünü anlatayım;
Bir aynayı güneşe karşı tuttuğunuzda güneş o aynayı aydınlatır, ışık saçmaya başlar. Bu aynanın kalbi ve şuuru olsa, güneşin nurunu kalbinde taşır, ona iman eder ve kendisindeki bütün renklerin, ışığın, hararetin hep ondan geldiğini bilir, ona minnettar olur. Bu şuurlu aynanın güneşe doğru yaklaştığını farz edelim. Yaklaştıkça güneşten daha fazla ışık alacakır, daha çok parlayacak, diğer yandan, daha fazla ısınır. Ayna güneşe yaklaştıkça aydınlanmayan kısımları azalacaktır ve sonunda aynanın tamamı güneşin ziyasıyla, kalbi nuruyla dolar. Artık onun kalbinde ve yüzeyinde başka hiçbirşeye yer yoktur. Yaklaşma devam ettikçe, ışığın şiddetinden ayna kendini göremez olur. Şiddetli hararet ve nur ile kendinden geçer, istiğrak hâline girer. Artık ne kendisi kalmıştır ortada, ne de ışığı. İşte o ayna bu halde iken, “Güneşten başka bir şey yoktur.” der, bu onun manevi sarhoşluğunun ifadesidir.

Abdulmuizz Fida

Admin
Ferzan sen hangi akide sahibisin? hele bir bak Bir tana Kuran ayeti veya sahih hadis var mı?

Sana kim dedi Rüyada peygamber görülmez? Sahih hadiste bildirmesine rağmen ne masal anlatıyorsun? İşine gelmiyorsa hikaye anlatma. Rüya haricinde Rasulullah ile görüşülür mü? Vahy almayan birinin; Allah cc tarafından kalbine habersiz ihtiyarsız yazılar bilgiler bildirilir mi?

sana rabıtanın şirk olup olmadığını soruyorum, sen siyorsun ben görmedim ama yapanları duyuyorum? Ben sana hangi bölgede rabıta durumunu mu soruyorum ? Ben de yapmıyorum ama Kuran ve sunnete göre şirk diyorum ?

İbn arabinin vahdeti vucud sapkınlığını, şirkini , Abdulkadir Ceylani'nin kitabına sokunca sahih, helal mi olacak ? Kurandan niye delil getirmiyorsun da, Sapık tasavvuf kitaplarından getiriyorsun?

Allah tan kork Rasulunden ve mûminlerden utan, Abdulkadir Ceylani'ye muşrik demekten sakın. Kurana dön, sahih sunnete dön. Dinini oradan belle!

Ayrıca diğer konular için yok böyle demişsin :

• Diğer şıkların hurafe ve çoğunun asılsız ve hatta tirajı komik olduğu ortada sonradan aramıza katılıpta butip hurafelere inanan kardeşlerimiz bazen oluyor mürşidimiz sohbetlerinde yeri geldikçe bunların haram olduğunu anlatır ve düzeltir, bizde anlatırız ama sizinde yanlış anlamadan kaynaklı yorumlarınız yok değil yani...
Senin murşidin kimdir ki tasavvufun şeyhi ekberlerinin çoğunun itikadını hurafe bulsun da Rabıta ve vahdeti vucud şirkine seni soksun?
Hele adı nedir Allah cc ve Rasulullah (s.a.v.) rağmen aykırı itikadlerini benimsediğin mürşidin?

Üst Ana Sayfa Alt