Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Şia Görüşlerinin Etkisinden Kurtulamıyorum Ne Tavsiye Edersiniz?

B Çevrimdışı

by34

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum arkadaşlar, ben Sünni ve dindar bir ailede büyüdüm. Bir ara üniversitede ateist arkadaşların etkisiyle ateist olacaktım az daha. Turan Dursun'un kitapları kafamı karıştırdı. Daha sonra Şiayı araştırdım geniş olarak ama "imamlar nebilerden üstündür" saçma inançlarından dolayı yeniden Sünniliğe döndüm. Ama aklımda Şii kaynaklarında geçen:

1-Hz.Ömerin Hz.Alinin evini basması, yakmakla tehdit etmesi, çıkan kargaşada Hz.Fatımanın Muhsin adındaki bebeğini düşürmesi

2-Hz.Ebubekirin Fedek arazisini Hz.Fatımaya vermemesi

3-Hz.Osmanın Ebu Zerr hz.ni sürgüne yollaması

gibi iddialar kafamı meşgul ediyor halen. Delilleriyle cevaplayan arkadaşlar olursa teşekkür ederim. Selamlarla...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
bu konuda ilmim yoksa ama bu saydığın 3 sorunun aslı astarı olmadığını kesin biliyorum.

İslam sana şunu veya bunu araştır demez senin görevin hanif İslam dinini araştırmak

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Aleykum Selam degerli kardesim öncelikle hosgeldiniz..

sizinde dediginiz gibi iddia ediyorlar, evet bir olayi iddia edenler bunu delillendirmek ilede mükeleftirler.. Onlarin dellileri sizde var mi acaba ? Ona göre iddialara cevap verilebillinir..

Selametle

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Selamun aleykum arkadaşlar, ben Sünni ve dindar bir ailede büyüdüm. Bir ara üniversitede ateist arkadaşların etkisiyle ateist olacaktım az daha. Turan Dursun'un kitapları kafamı karıştırdı. Daha sonra Şiayı araştırdım geniş olarak ama "imamlar nebilerden üstündür" saçma inançlarından dolayı yeniden Sünniliğe döndüm. Ama aklımda Şii kaynaklarında geçen:

1-Hz.Ömerin Hz.Alinin evini basması, yakmakla tehdit etmesi, çıkan kargaşada Hz.Fatımanın Muhsin adındaki bebeğini düşürmesi

2-Hz.Ebubekirin Fedek arazisini Hz.Fatımaya vermemesi

3-Hz.Osmanın Ebu Zerr hz.ni sürgüne yollaması

gibi iddialar kafamı meşgul ediyor halen. Delilleriyle cevaplayan arkadaşlar olursa teşekkür ederim. Selamlarla...

sorunuzun cevabini aslinda kendinizde vermissiniz...selametle

M Çevrimdışı

mümkündür

Üye
İslam-TR Üyesi
KARDEŞ ALLAHIN ELMİZİ UZAK TUTTUĞU GEÇMİŞTEN BİZDE DLİMİZİ UZAK TUTUP,

Bu gün biz kuranı hayatımıza nasıl hakim kılacaz ona bakmamız lazım..
Bize gelen haberide kuranın beyanına göre değerlendirecez ve kuranda İMAN MUHKEMDİR AMELİ BOYUTLARDADA RESULULAHIN PRATİKLİĞİNDE GENEL OLARAK RESULULLAHIN YAPTIĞI GİBİ YAPMAYA ÇALIŞACAZ..

Ümmetin arasındaki ihtilaftanda uzak durmaya çalışacaz...

Üst Ana Sayfa Alt