Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Eşinden Şiddet Gören Müslüman Kadın Ne Yapmalıdır?

Esiden siddet gören imanli ve ahlakli müslüman kadin ne yapmali?

• Sabirli olmali/dua etmeli

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kadin siginma evlerine basvurmali

Kullanılan: 0 0.0%
  • Polise anlatmali

Kullanılan: 2 9.5%
  • Erkek ve Kadının ailesinden bir hakem göndererek andlaşma sağlanmalı.(Nisa 35)

Kullanılan: 18 85.7%
  • Bosanmali

Kullanılan: 1 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    21
raaem Çevrimdışı

raaem

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aile ile konuştuktan sonra, bir çözüm yoksa, evlilik danışmanına gidilebilir, gidilemiyorsa, eşiyle konuşmayı da denediyse, araya muhataplarda girip konuştıysa ve hala şiddet devam ediyorsa yeterince sabır gösterildiyse kesinlikle boşanılmasını uygun görüyorum fikrimce. Tabi önce bir evden uzaklaşıp aile ile kalmayı denemeli..

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sorunu öğrenmek için müslüman bir hakeme başvurun önce kusurlu olan taraf bu şekilde belli olur.
Çünkü konuyu bilmeden burda yorum yapmak zor.
Tabi sıkıntı kadında olsa bile dövmesi doğru değildir arada hakem olan kişi gerekli konuşmayı yapacaktır buna dair.

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şiddetin derecesi nedir. ne sıklıkla oluyor. kadincagizin gaddar ve zalim olan eşinin din ile alakası ne derecede. Bunlarin cevabı olmadan ne denilebilir.
Nisa 35 ile muvahhid , Allah'tan korkan ćekinen birine gidilir. yoksa Nisa 35 değil Nisa süresini versen almaz.

Hidayetin sahibi Allah azze ve celle boylelerine nasip eder inşaallah.

Ama tekme tokat dayak yiyen ağzından burnundan kan gelen kadını da bırakmamak lazım gelir. en iyisi boşanmak.

Bu konu umumi değil de kişiye has olarak irdelenmeli.
Ama en genel geçer olanı aracı koymaktIR.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamualeykum..
.....

W'aleykum salaam,

Bikac yil önce böyle bir durumdaydim ama simdi güvendeyim. Sadece fikirlerinizi duymak istedim. Sordugunuz icintesekkürler :)

Dogrusu sizin icin üzülmüsdüm.
Gece uykum kacıp acaba ne yapabilirim
düsüncesiyle sizden gelecek bir haberi bekledim.Sonra cewap vermeyince kaygılanıp gerildim daraldım..

Canin sagolsun.
Meragin gidip fikirlerimizi duydunsa sorun yok.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evliligin ilk baslarinda hatta 4 ve 5 ci senelere kadar eslerin birbirine alisma donemleri boyunca bu tarz seyler oluyor darp haric darp varsa olay degisir maalesef burada sahislara dusen sabirli olup bir muddet alttan almakta fayda var.
Tabi bunun da bir sartlari var es alkolik kotu aliskanlik ve haram emreden isler yapiyorsa musluman icin konusuyorum derhal ailelerin orta yolda birlesip kisileri uyarip o isten uzaklastirmasi gerekmektedir.
Onun haricinde ufak tartismalarda sabirli olmak ve alttan almakta fayda var.
Yani konu acik olmamakla beraber eslerin birbirleri uzerindeki haklari anlatilmali buna gore bir yol cizilmelidir.

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt