Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şii Husi Istihbarat Şefi Infaz Edildi

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arap Yarımadası'ndaki El Kaide, üyelerinin Dale kentindeki istihbarat şefini infaz ettiğini duyurdu. Muhammed Tahir El Şami adındaki istihbarat şefinin 4 iş arkadaşı ile beraber infaz edildiği kaydedildi. Bazı raporlar, El Şami'nin kentin siyasi güvenlik yöneticisi olduğunu söylüyor.

Arap Yarımadası'ndaki El Kaide'nin son günlerde Dale'de gerçekleştirdiği faaliyetler dikkat çekiyor. Örgüt, geçtiğimiz hafta da ülkede siyasi kaosa neden olan Şii Husilerden 8 kişiyi esir almıştı. Raporlar, dün infaz edilen istihbarat üyelerinin ele geçirilen 8 Şii Husiden 5'i olduğunu belirtiyor.

İnfaz edilen istihbaratçı Husilerin, El Kaide ile Şii Husiler arasında Damt'ta gerçekleşen çatışmanın ardından rehin alındığı aktarılıyor. El Kaide, çatışmada öldürülen 4 üyesinin cesetleri ve 20 Milyon Riyal (yaklaşık 93,000 Dolar) karşılığında rehinelerin serbest bırakılacağını açıklamıştı.

Geçen hafta gerçekleşen bu olayın, işgal ettiği bölgeleri artırmış olan Şii Husiler için tansiyonun yükselmesine ve geniş protesto eylemleri düzenleyerek Sünnilere saldırmasına neden olduğu kaydedildi.

Husilerce takınılan saldırgan tavırlara cevap veren Yemen El Kaidesi, ülkedeki Sünnileri silahlanarak Şiilere karşı ayaklanmaya çağırdı.

The following pictures were posted by a self-identified AQAP member on Twitter:

1.jpg

2.jpg

Yemen El Kaidesine ait bir sosyal medya hesabından servis edilen resimler, 'Rafizilerle Damt'ta girilen savaşın ardından El Kaide aslanlarınca esir alınmış mürtedler kendi mezarlarını kendi elleri ile kazdılar' yorumu ile verildi.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
can ne kadar tatlı geliyor bir kaç dakika fazla yaşamak için o koca mezarlığı kazıyorlar..anlamak mümkün değil ve soruyorum kendime acaba o durumda şiiler tarafından infazım gerçekleşecek ve ben o mezarı kazacağım biraz daha fazla yaşamak için..olurmu öyle şey diyorum..