Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Sina'da 24 Mısırlı Polis Öldürüldü

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Sina'da düzenlenen bombalı saldırıda 24 polis öldü, çok sayıda polis ise yaralandı
sina.jpg

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi
Mısır'ın Sina bölgesinde düzenlenen saldırıda 24 polis hayatını kaybetti.
Gazze'nin Refah bölgesi sınırına yakın bölgede silahlı gruplar tarafından güvenlik güçlerine saldırı düzenlendi. Olayda 24 polis ölürken çok sayıda polis ise yaralandı.
Mısır'da 2011'de Hüsnü Mübarek'in halk ayaklanması sonucu devrilmesinden sonra Sİna'da silahlı ve bombalı saldırılarda artış gözlendi. Ülkenin seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye yönelik darbeden sonra ise bölgeden her gün saldırı haberleri gelmeye başladı.

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben mısır da cihatın başlatılmasından yana değilim.tabi belirli sayıda mücahitin bulunup eylemler yapması gündemi belirleme açısından önemli.ama mücahitlerin yeni büyük bir cephe açması insan kaynaklarımızı bölmesi ve cepheyi genişletmesi bence yanlış.ben 2-3 hafta önce bir rüya görmüştüm.Rüyamda türkiyede darbe oluyordu.Rüyada aklıma gelen ilk şey suriyeye gidip cihada kaçmak olmuştu ve rüyamda suriyeye gitmeye çalışıyordum.Yani yarın türkiyede darbe olsa yapacağımız iş türkiye de cephe açmak değil suriyeye gitmektir.Mısırlı mücahitlerin de mısırdaki bu darbeyi kullanıp insanları suriyeye yönlendirmesi daha mantıklı bir strateji olarak görünüyor

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben mısır da cihatın başlatılmasından yana değilim.tabi belirli sayıda mücahitin bulunup eylemler yapması gündemi belirleme açısından önemli.ama mücahitlerin yeni büyük bir cephe açması insan kaynaklarımızı bölmesi ve cepheyi genişletmesi bence yanlış.ben 2-3 hafta önce bir rüya görmüştüm.Rüyamda türkiyede darbe oluyordu.Rüyada aklıma gelen ilk şey suriyeye gidip cihada kaçmak olmuştu ve rüyamda suriyeye gitmeye çalışıyordum.Yani yarın türkiyede darbe olsa yapacağımız iş türkiye de cephe açmak değil suriyeye gitmektir.Mısırlı mücahitlerin de mısırdaki bu darbeyi kullanıp insanları suriyeye yönlendirmesi daha mantıklı bir strateji olarak görünüyor
Katılmıyorum.Her ne kadar Suriye'de bir savaş olsa da Mısırda da katledilen insanlar var.Eğer Mısırda cihad olmazsa katledilen insan sayısı artacak.Allah mücahidlerin yanındadır.İsterse 20 farklı cephe olsun.Örneğin taliban kaç ülkeyle savaşıyor.El kaide dünyanın dört bir yanında cihadı uyguluyor.

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Katılmıyorum.Her ne kadar Suriye'de bir savaş olsa da Mısırda da katledilen insanlar var.Eğer Mısırda cihad olmazsa katledilen insan sayısı artacak.Allah mücahidlerin yanındadır.İsterse 20 farklı cephe olsun.Örneğin taliban kaç ülkeyle savaşıyor.El kaide dünyanın dört bir yanında cihadı uyguluyor.

akhi biz gerilla savaşından bahsetmiyoruz. olay ses getirecek eylem yapmak değil alan kontrolünü ele geçirmek olacak.bunun için 500 bin kişilik bir orduya karşı ne kadar insan kaynağı harcamamız gerektiğinin farkındasındır umarım.bu cihat başlarsa afrika suriyeye değil mısıra a akar.el kaide nin dünyanın her yerindeki faaliyetleri ile mısırda olacak savaş aynı olmayacak.ben zaten el kaide dünyaın geri kalanında nasıl faaliyet gösteriyorsa aynı şekilde mısırda da faaliyet göstersin diyorum ama olay suriye ye dönmemeli.bu benim fikrim.birisi de gelip mısır cihadı cihad bilincini arttırır cihadı daha da küreselleştirir diyebilir.bu da bir görüştür