Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Sinagog Açılışında Erdoğan Için Dua

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Edirne'de restore edilen Avrupa’nın 2’nci büyük sinagogunun açılısında hahambaşları Cumhurbaşkanı Erdoğan için dua etti.
sinagog_acilisinda_erdogan_icin_dua_1427390463_1248.jpg

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 5 yılda 5 milyon 750 bin lira harcanarak aslına uygun olarak restore edilen Avrupa’nın 2’nci büyük sinagogu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan ile çok sayıda Musevi’nin katıldığı dini törenle açıldı.

ERDOĞAN İÇİN DUA EDİLDİ

Özel olarak getirilen Tevrat, yine dualar eşliğinde konukların arasından getirilerek özel bölümüne konuldu. Ulus Özel Musevi Okulu öğrencileri tarafından da mini bir konser verildi. Ardından hahambaşları tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye için dualar okundu. Haham, duanın Türkçe tercümesinde, "Yüce devletimiz Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı mübarek kılsın, korusun, yüceltsin, yardım etsin, büyütsün, yücelere taşısın. Ömrünce ve ömrümüzce şanını yüceltsin amin" ifadelerini kullandı.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Ne de olsa İslam ümmetinin başına gelen en büyük deccallerden birisi. Küffar dua etmeyecekte Müslümanlar mı dua edecek?

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
Baya ağır olmuş ...

Şeytan çoğu zaman -takva sahibi- insanları Allah Teâlâ ile kandırır. Çoğu Ehl-i Tasavvuf önderlerinin kitaplarına baktığında şöyle bir şey çarpar gözüne "Bana gaybtan bir ses geldi, ... diyordu".

Eskiden Ehl-i Tasavvuf'un kitaplarını çokca okurdum o kitaplardan birisinde "Arif Çokun, İslam'da Sihir Cin VE Tedavi Metodları" bu olaylara benzer bir olaydan şöyle bahsediyor:

Bütün bu hallere giriftar olarak, pek çok insan saptıranlar, ülkemizde, bilhassa İstanbul'da çoktur. Ama biz burada başka birini misal vereceğiz.

Ahmet Kadiyani, sözde İslam'a bağlı, fakat aslında sapık bir mezhep olan Kadıyaniliğin kurucusu olarak dünya çapında şöhrete maliktir. Gençlik yıllarından itibaren cinlerden birisinin tabii olarak yaşamıştır. Bizzat kendisinin kaleme aldığı hal tercümesine göre, Hindistan'da Kadyankasabasında "doğmuştur. Yaradılıştan, inzivaya meyyal, hassas yapılı birisidir. Sık sık yalnız bir köşeye çekilerek nefs muhasebesi yapmakta iken bir gün gizliden bir ses işitir. Sadece kendisinin duyabildiği bu ses ona babasının akşam ezanından sonra öleceğini söyler. Ahmed bu sesi duyunca çok üzülür ve korkar. Ses devam eder:

"Allah kuluna yetmez mi?"

Gerçekten babası o akşam üstü vefat eder. Gerisini kendisinden dinleyelim:

"O sesi ondan sonra çok duydum. Bana pekçok şey öğretti. Beni dünyaya tanıttı, meşhur yaptı. Fakr-u zaruret içinde iken, hayra harcamam için beni servete gark etti. Kulağıma gelen seslerin Rahmani olduğundan asla şüphe etmedim. Zira şeytan benimle alay etse, içimdeki fenalıklar dile gelse, mutlaka fark ederdim.

Bazen o sesleri uzaktan işitiyordum, bazen de onlar benim ağzımdan çıkıyor, fakat söyleyeni ben olmuyordum. O kadar ki, bazen hiç bilmediğim lisanları konuştuğum olurdu. Bir ruhun bana hulul ettiğine (içime girdiğine) de inanmıyorum. Bu iş bambaşka bir iş, başkalığını seziyorum ya, bu bana ve bana tabi olanlara yetişir."

Evet, şimdi de şeytanın nihayet iğfal ederek saptırdığı Ahmed Kadiyani'nin yaptığı işi görelim. Bir gün ortaya çıkıp şöyle diyecektir:

"Ben Meryem'in oğlu mesih isa'yım. Muhammed'den (s.a.v.) sonra peygamber gelmeyecek, yalnız bir kişi O'nun hilat-i fahiresinebürünecektir, işte ben O'yum. Kadyanlı Ahmed, efendisi Muhammed (s.a.v.)'in son peygamberliğine halel gelmeden nebi olmuş, Allah (c.c.)'dan mukaddes vazife almıştır."

Birinci dünya savaşından sonra ölen asıl ismiyle kadyanlı Mirza Gulam Ahmet'ten keramet zannedilen birçok haller de zahir olmuştur.

Binlerce kişinin gördükleri rüyalarla kendisine bağlanmaları, yanında kırk gün kadar kalan kimsenin semavi işaret olarak inkarlarından sıyrılmaları, kötürümleri birkaç el temasıyla yürütüp, hastaları birkaç söz ile iyileştirmesi, hatta kendisi ile tartışmaya giren birinin aniden ölmesi, şöhretinin büsbütün artmasına sebep olmuştur.

Kendisinin Mehdi olduğunu söyleyen ve Mehdi ile ahir zamanda yeryüzüne inecek olan İsa (a.s.)'ın aynı şahıs olduğunu ve bunun da kendisi olduğunu belirten Mirza Gulam Ahmet Kadiyani, kaba bir görüşle her ne kadar İslamiyet'i yaymış ve genişletmeye çalışmış ve bunda da kısmen muvaffak olmuşsa da, mesele inceden inceye tetkik edildiğinde görülür ki, bu olayda da şeytan, evvela bir kişi, sonra da onun vasıtasıyla binlerce kişiyi kendi kaydı altına almış, bu amaçla İslamiyet'i de koz olarak kullanmıştır.

Siyonizm'in kurucusu Thedor Herzl ve efradı İtrail devletini(!) kurmak için toplantı yapıyorlar ve o toplantıda belli başlı kararlar alıyorlar. O toplantıda şöyle bir şey konuşuluyor -dökümanı bulamadım onun için aklımda kalan kadarını yazıyorum- "Hristiyanlığı bitirdik (Benim Notum: Rönesans, reform hareketleriyle bitirildi hristiyanlık./Bilindiği gibi eskiden hristyanlık avrupaya hakimdi. Hristiyan halk kiliseye gider ibadetini yapar, kiliseye vergisini öder, kilise birisini afaroz ettiği zaman halk onunla muhabbeti keserdi vesaire./Şuanda Hristiyanlık sadece dilde, amelen Hristiyan olan yok./Yine Hristiyanların %70'i tanrının varlığını tartışmakta./Ve ilginç bir şey bu büyük değişim sadece 100 yılda meydana geldi.) İslam'ı da 100 yılda bitireceğiz." Şuan dikkatinizi çekerim -adı- Müslümanlıkta hristiyanlığa benzemeye başladı. Şunu diyenler çoğaldı -demeyenlerde kendilerini Müsülüman olarak görüyorya-: "Adım Müslüman -aferdersiniz- her şeyi yaparım". İslam dininde kesinlikle böyle bir anlayışa yer yok. Yani islam yok edilmek isteniyor. AKP hükümetinin İslam -cahiller için- cübbesine bürünerek yukarı da bahsettiğim toplantıdan yaklaşık yüz yıl sonra iktidara çıkması tesadüf olamaz diye düşünüyorum. Halk'ı İslam'la kandırıyorlar -kendi kafalarında var ettikleri İslamla-.

Kusura bakama uzun yazdım. Taktir edersin ki her bildiğimide yazamam. Ben çok yönlü büyüdüm, çok şeyler gördüm. Ben Milliyetcide oldum, AKP'ci de ama sonunda hakk'ı bulabildim -Hamd Olsun-. Bu tesbitlerim size saçma gelebilir -çünkü banada bazı doğrular saçma geliyordu eskiden- ama hakikat bu. Hüküm belli söylediklerim az bile.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Şeytan çoğu zaman -takva sahibi- insanları Allah Teâlâ ile kandırır. Çoğu Ehl-i Tasavvuf önderlerinin kitaplarına baktığında şöyle bir şey çarpar gözüne "Bana gaybtan bir ses geldi, ... diyordu".

Eskiden Ehl-i Tasavvuf'un kitaplarını çokca okurdum o kitaplardan birisinde "Arif Çokun, İslam'da Sihir Cin VE Tedavi Metodları" bu olaylara benzer bir olaydan şöyle bahsediyor:

Siyonizm'in kurucusu Thedor Herzl ve efradı İtrail devletini(!) kurmak için toplantı yapıyorlar ve o toplantıda belli başlı kararlar alıyorlar. O toplantıda şöyle bir şey konuşuluyor -dökümanı bulamadım onun için aklımda kalan kadarını yazıyorum- "Hristiyanlığı bitirdik (Benim Notum: Rönesans, reform hareketleriyle bitirildi hristiyanlık./Bilindiği gibi eskiden hristyanlık avrupaya hakimdi. Hristiyan halk kiliseye gider ibadetini yapar, kiliseye vergisini öder, kilise birisini afaroz ettiği zaman halk onunla muhabbeti keserdi vesaire./Şuanda Hristiyanlık sadece dilde, amelen Hristiyan olan yok./Yine Hristiyanların %70'i tanrının varlığını tartışmakta./Ve ilginç bir şey bu büyük değişim sadece 100 yılda meydana geldi.) İslam'ı da 100 yılda bitireceğiz." Şuan dikkatinizi çekerim -adı- Müslümanlıkta hristiyanlığa benzemeye başladı. Şunu diyenler çoğaldı -demeyenlerde kendilerini Müsülüman olarak görüyorya-: "Adım Müslüman -aferdersiniz- her şeyi yaparım". İslam dininde kesinlikle böyle bir anlayışa yer yok. Yani islam yok edilmek isteniyor. AKP hükümetinin İslam -cahiller için- cübbesine bürünerek yukarı da bahsettiğim toplantıdan yaklaşık yüz yıl sonra iktidara çıkması tesadüf olamaz diye düşünüyorum. Halk'ı İslam'la kandırıyorlar -kendi kafalarında var ettikleri İslamla-.

Kusura bakama uzun yazdım. Taktir edersin ki her bildiğimide yazamam. Ben çok yönlü büyüdüm, çok şeyler gördüm. Ben Milliyetcide oldum, AKP'ci de ama sonunda hakk'ı bulabildim -Hamd Olsun-. Bu tesbitlerim size saçma gelebilir -çünkü banada bazı doğrular saçma geliyordu eskiden- ama hakikat bu. Hüküm belli söylediklerim az bile.

AKP'ci olduğumu mu düşünüyorsun anlamadım ... hamd olsun demokrasiden beriyim ...
Yanlız insanları uç noktalara koymak sıkıntılı .... Deccal'den ötesi olmadığına göre ... Saddam veya Kaddafi gibi adamlara ne diyeceksin ... abartmamak lazım ...

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
AKP'ci olduğumu mu düşünüyorsun anlamadım ... hamd olsun demokrasiden beriyim ...
Yanlız insanları uç noktalara koymak sıkıntılı .... Deccal'den ötesi olmadığına göre ... Saddam veya Kaddafi gibi adamlara ne diyeceksin ... abartmamak lazım ...

İşte sıkıntımız budur birader. Diğerleri tescilli kaüffardı, bunun hakkında Müslümanlar ihtilafa -düşülmemesi gerektiği halde/hüküm kesin olduğu halde- düştüler. Deccal yakıştırmasını yapmamda ki sebep "deccal" kelimesinin manasından dolayıdır. Bu arada ben sen AKP'ci demedim.

Üst Ana Sayfa Alt