Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şirk Midir?

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
2365d1348669022-sirk-midir-564905_462169737147680_1573826385_n.jpg

564905_462169737147680_1573826385_n.jpg

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
...
Şeyh Alimin küçük dervişine Yusuf abimin küçük nazlısına Allahu tealadan Şifa istiyoruz kendisine sabırlar tevekkül diliyoruz tevekkül edene Allah c.c yeter
İnşallah tez zamanda Şifa bulur
DUALARINIZI EKSİK ETMEYELİM
ŞEYH ALİ RAHMETÜLLAH DERVİŞ ARKADAŞININ ÇOÇUĞUNU KENDİ EVLADIN KADAR SEVMEDİKÇE HAKİKİ DERVİŞ OLAMAZSIN BUYURMUŞ

¤KUL¤
...

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
...
Pirimiz, üstadımız Şeyh Ali Kara Efendi Hazretleri (k.s) şöyle buyurmuştur:

Herkesin bir sevdiği vardır bizim de bir sevdiğimiz var. Bizim sevdiğimiz bizim sevgilimiz bizim aşkımız Şeyhlerin Şahı Şeyh Osman Nuri Bağdadi Hazretleri’dir. O sevgilinin yarası gönlümüzdedir.

¤KUL¤
...

C Çevrimdışı

cenk.12

Üye
İslam-TR Üyesi
* Duada Şirk:
Bu Allah'dan başkasından, Peygamberler veya evliyadan, rızık, hastalıklara şifa ya da buna benzer şeyler talep ederek dua etmektir.
Zira Allahu Teala Kitab'ında:
"Allah'dan başka sana yararı ve zararı olmayanlara dua etme. Eğer edersen sen de zalimlerden olursun"(Yunus: 100) buyurmaktadır.
Burada "zalimler", "müşrikler" anlamındadır.

Duâda Şirk

Hastalıktan şifa, musibetten afiyet, rızık genişliği vb. gibi ancak Allah'ın kâdir olduğu hususlarda ister Peygamber veya alim olsun, ister salih bir kul olsun mahluklardan medet ummak ya da Allah'a yapılan duâda onlara seslenip aracılar kılmak bu kabildendir. Zira onlar da duâyı yapan gibi yaratan değil amellerini kazanan kullardır. Şifa bulmak veya nazar vs.'den korunmak için muska vb. şeyler edinmek te böyledir, Allah Rasûlü (s.a.v) "şüphesiz, muska ve temîmeler şirktir" ve "Kim boynuna muska takarsa Allah ona afiyet vermesin" buyurmuştur.(Sahihtir. Tirmizi)
Duâ ibadettir ve de tüm ibâdetler ancak Allah'a mahsus kılınmalıdır. Allah'a ibâdette hiçbir şey, hiçbir kimse ortak edilemez.

"De ki: ben, yalnızca sizin gibi bir beşerim. (Şu var ki) bana, ilâh'ınızın sadece bir ilâh olduğu vahyolunuyor. Artık her kim, Rabbine kavuşmayı umuyorsa, salih amel yapsın ve Rabbine ibâdette hiçbir şeyi ortak koşmasın." (Kehf, 18/110)

"Allah'ı bırakıp ta sana fayda veya zarar vermeyecek şeylere tapma. Eğer bunu yaparsan, o taktirde sen mutlaka zalimlerden (müşriklerden) olursun." (Yûnus, 10/106)

"Haberin olsun; halis (katıksız) olan din yalnızca Allah'ındır. O'ndan başka veliler edinenler (şöyle derler "Biz, bunlara bizi Allah'a daha fazla yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz." Elbette Allah, kendi aralarında hakkında ihtilaf ettikleri şeylerden hüküm verecektir. Gerçekten Allah, yalancı, kafir olan kimseyi hidayete erdirmez." (Zümer/3)

1-Duada şirk: bu Allah’tan başkasından, peygamberler veya evliyalardan; rızık, şifa, ya da buna benzer şeyler talep ederek dua etmektir.

-Şüphesiz mescitler, (yalnızca) Allah'a aittir. Öyleyse, Allah ile beraber başka hiç bir şeye (ve kimseye) kulluk etmeyin (dua etmeyin, tapmayın). (Cin 18)

-De ki: “Ben kesinlikle Rabbime dua ederim ve hiçbir şeyi de O’na ortak koşmam.” (Cin 20)

-DE Kİ: “O'nunla beraber [tanrısal güçlere sahip olduğunu] zannettiğiniz [varlıkları] çağırın bakalım; sizden bir darlığı gidermeye ya da onu [başka bir yere] yansıtmaya güçlerinin olmadığını [göreceksiniz”]. (İsra 56)

-Allah’tan başka; sana ne fayda, ne de zarar veremeyecek olan şeylere yalvarma! Eğer böyle yaparsan, o takdirde sen muhakkak zalimlerden olursun. (Yunus 106)
-Eğer Allah sana bir zarar dokundursa onu, yine O’ndan başka kaldıracak yoktur ve eğer sana bir hayır dilese, O'nun keremini de geri çevirecek yoktur. Hayrını, kullarından dilediğine verir. O, bağışlayandır, esirgeyendir. (Yunus 107)

-Allah’tan başka yalvardıkları (tanrılar), hiçbir şey yaratamazlar, zaten kendileri yaratılmaktadırlar. Onlar ölüdürler, diri değildirler. Ne zaman dirileceklerini de bilmezler. (Nahl 20,21)
-Allah’tan ayrı olarak kendisine ne zarar, ne de yarar veremeyen şeylere yalvarır. İşte (doğru yoldan) uzak(lara) sapma budur! (Hac 12)
-Ve işlerin için uğraş verirken, yalnızca Rabbinden iste. (İnşirah 8)
-Ve insana uğrunda çaba gösterdiği dışında bir şey verilmeyecektir. (Necm 39)
-Şüphen olmasın ki [ey Muhammed,] Allah dilediğine işittirir, halbuki sen mezarlardaki ölüler gibi kalben ölmüşlere işittiremezsin. (Fatır 22)

-Hakikati inkar edenleri ne kadar öfkelendirse de içten bir inançla yalnız Allah’a bağlanarak O’na dua edin. (Mümin 14)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kardeşim sorun nedir ? Allah'tan başkasına yemin etmenin hükmünü mü soruyorsun? Kendi yazınla soruyu özetler misin?

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
Resim şeyh ali karanın facebook sayfasından...Aslında herşeyi özetlemişlerdi orada...Yani şeyhin adına yemin etsen şirk olur mu diye sorulsa,arkadaşta "yok" olmaz diyecek cinsten cevap verebilecek bir akideye sahip...Ben de onu alıp buraya ekledim,yanına da o sayfadan başka başka yorumlar ekleyerek,bu konuda geniş bilgisi olan varsa buraya cevaplasın da bu konularda sıkıntısı olanların sıkıntısı giderilsin istedim.

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
ŞEYH ALİNİN MAVİ BERELİ KOMANDOLARI.
ŞEYH ALİNİN MAVİ BERELİ KOMANDOLARI

KERVANIN BAŞINI ÇEKERLER...
BAŞ ÇEKENİN BAŞINI KESERLER
KELLE KOLTUKTA GEZERLER...
ALİSİNİ DE ÇOK SEVERLER...
NEFSİN ŞEYTANIN BAŞINI EZERLER...
ARKADAŞLARINI ÇOK SEVERLER...
HİÇ DURMAZ ALEMİ GEZERLER...
ŞEYTAN NEFİS NERDEYSE ONUN BAŞINI KESERLER...
ALİ OSMAN DEYİP ALLAHA TAPARLAR...
SADİYA YURDAGÜLÜ ÇOK SEVERLER...
AYŞE İLE MÜNİRE ANAYA CANLARINI VERİRLER...
YA ALİ DERLER EŞKİYA BAŞI KESERLER...
ALLAHA KUL OLURLAR...
PEYGAMBERE ÜMMET...
ŞAHI SULTAN ALİ KARAYA KÖLE OLURLAR...
YA ALİ DERLER ALLAHA SECDE KILARLAR...
ŞAHIN HAYALİYLE MİRACA ÇIKARLAR...
YEDİ BAŞLI EJDERİN BAŞINI KESER...
LEDÜN İLMİ SÖYLER,YERDEN GÖKTEN HABER EDERLER...
ŞEYH ALİSİNİ CANINDAN ÇOK SEVERLER...
HEP YARALIDIR YARASI HEÇ EYİ OLMAZ...
OLSADA KAN AĞLAR DURMAZ…
ALİ OSMAN DER GECE GÜNDÜZ UYUMAZ...
UYUSADA GÖZÜ UYUR GÖNLÜ UYUMAZ...
ŞEYH ALİNİN MAVİ BERELİ KOMANDOLARI...!!!

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Resim şeyh ali karanın facebook sayfasından...Aslında herşeyi özetlemişlerdi orada...Yani şeyhin adına yemin etsen şirk olur mu diye sorulsa,arkadaşta "yok" olmaz diyecek cinsten cevap verebilecek bir akideye sahip...Ben de onu alıp buraya ekledim,yanına da o sayfadan başka başka yorumlar ekleyerek,bu konuda geniş bilgisi olan varsa buraya cevaplasın da bu konularda sıkıntısı olanların sıkıntısı giderilsin istedim.

Selamun Aleykum kardesim,

sen bir zahmet su asagidaki yaziyi o soruyu soran arkadasa bir ulastir. Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az, artik kendi versin kararini.

Şirk Hidayet Kuran

==Bazı insanlar bazı insanları Allaha yakın SAYARAK onlara aşırı saygı göstermenin ve onlar ne diyorsa düşünmeden, sorgulamadan yapmanın/uymanın(kulluk etmek) kendilerini Allaha yaklaştıracağını düşünerek "Şirk" çukuruna düşerler:

==Allaha yaklaştırabilecek olan YALNIZCA Allah'tır. Peygamberimiz bile istediği bir kimseyi Allaha yaklaştıramaz, hidayete de erdiremez.

Şu bir gerçek ki, sen istediğin kişiyi doğru yola iletemezsin. Ama Allah, dilediğine kılavuzluk eder. Hidayete erecekleri O daha iyi bilir. (Kasas 56)
Gözünüzü açıp kendinize gelin! Arı duru din yalnız ve yalnız Allah'ındır! O'ndan başkasını veliler/evliya edinerek, "biz onlara, bizi Allah'a yaklaştırmaları dışında bir şey için kulluk etmiyoruz." diyenlere gelince, hiç kuşkusuz Allah onlar arasında, tartışıp durdukları konuyla ilgili hükmü verecektir. Şu bir gerçek ki, Allah, yalancı ve nankör kişiyi iyiye ve güzele kılavuzlamaz. (Zümer 3)

==Değil Allah'ın, bir insanın bile kimleri sevdiğini, kimlerle daha iyi dost olduğunu 100% doğru tahmin edemezsiniz. Hele siz o insanın yakınlarından birisi değilseniz onun kimleri sevdiğini bilmeniz imkansızdır. İnsanların arasındaki söylentileri boşverin çünkü kimin Allaha yakın olduğunu, kimin doğru yolda olduğunu, kimin sapmış olduğunu YALNIZ Allah tam olarak bilir.

Yeryüzündekilerin çoğuna uyarsan, seni Allah yolundan saptırırlar; onlar zandan başkasına uymazlar ve onlar sadece yalan söyler, tahminlerde bulunurlar. Şüphe yok ki Allah, kimin Onun yolundan saptığını ve kimin doğru yolda olduğunu en iyi bilendir. (enam 116-117)

==Yukarıdaki ayetlerden anladığımız kadarıyla hidayete yalnızca Allah eriştirebilir. Peki Allah nasıl, ne şekilde hidayete eriştirir?

Allah, sözün en güzelini; âyetleri, (güzellikte) birbirine benzeyen ve (hükümleri, öğütleri, kıssaları) tekrarlanan bir kitap olarak indirmiştir. Rablerinden korkanların derileri (vücutları) ondan dolayı gerginleşir. Sonra derileri de (vücutları da) kalpleri de Allah’ın zikrine karşı yumuşar. İşte bu Kur’an Allah’ın hidayet rehberidir. Onunla dilediğini doğru yola iletir. Allah, kimi saptırırsa artık onun için hiçbir yol gösterici yoktur. (Zümer 23)

==Demek ki hidayet rehberimiz yalnız Allahmış. Dolayısıyla Allahın sözleri = Kuran'mış. Peki Rabbimiz ne demiş?

Rabbinizden size indirilene (Kuran'a) uyun; O'nun berisinden bir takım velilerin/evliyanın ardına düşmeyin! Siz ne kadar da az öğüt alıyorsunuz! (Araf 3)

==Peki Rabbimizin açık ve NET ayetlerini görmezden gelirsek ve buna rağmen Allahtan başka dostlar edinirsek ne olur?

Kim Rahman'ın Zikri'ni görmezlikten gelip ondan uzaklaşırsa biz ona bir şeytanı musallat ederiz de o ona can yoldaşı olur. Bu şeytanlar onları yoldan saptırırlar. Onlarsa kendilerinin hâlâ hidayet üzere olduklarını sanarlar. (zuhruf 36-37)

==Bazı insanlar şirki (Allah ile birlikte ona yakın saydıklarına da kulluk etmek) doğru inanç sistemi sanarlar.Çünkü TEK OLAN, HERŞEYİN HAKİMİ OLAN ve GÖRÜNMEYENE tek başına iman etmek zor gelir.

Onların çoğu şirke bulaşmış olmadan Allah'a iman etmezler. (Yusuf 106)

==Yalnız Allah demeyip de başkalarının isimleri ile birlikte bahsetmeniz müşrikleri mutlu eder.

"Ve Allah, tek olarak anıldığında, öteki dünyaya inanmayanların kalpleri kasılır; ama Allah'ın astlarından olan kimseler anıldığında, bakarsın yüzleri gülüverir." (zümer 45)

==Kuran'a göre Allah müminlerin velisidir. Ayrıca tüm müminler de diğer tüm müminlerin velileridir/yakınlarıdır. Fakat bir insan başka bir insana Allahın sıfatlarından bir veya bir kaçını yakıştırır ise ve/veya Allaha yaklaşacağını umarak o insana koşulsuz TESLİM olup onun söylediklerinden çıkmaz ve sorgulamadan uyar ise bu şirktir. Rabbimizin affetmeyeceği tek hata şirktir.

Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz; ondan başka günahları dilediği kimse için bağışlar. Kim Allah'a ortak koşarsa büsbütün sapıtmıştır. (Nisa 114)

==Müminin mümine sevgisi ölçülü ve diğer müminlere olan sevgisi kadar olur.

Öyle insanlar vardır ki, Allah’tan başkasını Allah’a denk tutar, tıpkı Allah’ı severcesine onları severler. (bakara 165)

==Şirk, Allah'a ortak koşmak demektir. Şirk affedilmeyecek bir haram olduğu gibi Allah hakkında bilmediğimiz şeyler söylememiz de haramdır. Örneğin kimin Allah dostu olduğu, kimin hidayette olduğu gibi TAHMİNLER.

De ki: "Rabbim, ancak şunları haram kıldı: İğrençlikleri -görünenini, gizli olanını- günahı, haksız yere saldırmayı, hakkında hiçbir kanıt indirmediği şeyi Allah'a ortak koşmayı, bir de Allah hakkında bilmediğiniz şeyler söylemeyi." Araf 33

==Müşrikleri uyarmak her müslümanın görevidir.

“De ki: “Ey Kitap ehli! Gelin, size göre de bize göre de doğru olan şu sözde birleşelim; Allah’tan başkasına kul olmayalım. Ona bir şeyi ortak koşmayalım. Hiçbirimiz Allah ile kendi arasına birilerini koyarak rabler edinmesin”. Eğer yüz çevirirlerse deyin ki: “Şahit olun, biz müslümanlardanız”. (Al i İmran 64)

==İnsanları Kuran'a yani Allah'ın sözüne çağırınca müşriklerin tepkisi genelde "sen atalarımızdan daha mı alimsin ki daha iyi bileceksin" şeklinde olur. Halbuki ilim üzerine bir iddia değil Allahın sözüne, hidayet rehberine çağrı söz konusudur.

“Onlara, “Allah ne indirmişse ona ve o Elçi’ye gelin” denince şöyle derler: “Atalarımızda ne bulmuşsak o bize yeter”. Ya ataları bir şey bilmez, doğru yolu da tutmaz kimseler idiyse ne olacak?” (Maide 104)

==Din konusunda ne geçmişteki önderlerinizin (atalarınızın) lafına ne yakınlarınızın lafına ne büyük bildiğiniz alimlerin hocaların lafına ne de Allaha yakın sandıklarınızın lafına bakmamanız gerekmektedir. Din konusunda, Allaha yaklaşmak konusunda, hidayet konusunda tek şaşmaz kılavuz Kuran'dır. Kuran anlaşılmaz diyenlere kulak asmayın. Allah'a kulak verin.

Hicr;1: Elif, Lam, Ra. Bunlar Kitap'ın ve apaçık olan Kuran'ın ayetleridir.

Kamer;17: And olsun ki Kuran'ı, öğüt olsun diye kolaylaştırdık; öğüt alan yok mudur?

Kamer;22: And olsun ki, Kuran'ı öğüt olsun diye kolaylaştırdık; öğüt alan yok mudur?

Kamer;32: And olsun ki, Kuran'ı öğüt olsun diye kolaylaştırdık; öğüt alan yok mudur?

Kamer;40: And olsun ki, Kuran'ı öğüt olsun diye kolaylaştırdık; öğüt alan yok mudur?

Neml;1:Tâ. Sîn. Bunlar Kur'an'ın, apaçık bir Kitab'ın âyetleridir.

Yasin;69: Biz ona şiir öğretmedik, zaten ona gerekmezdi. Bu bir öğüt ve apaçık Kuran'dır.

Zümer;27: Biz bu Kuran'da insanlara her türlü misali, belki öğüt alırlar diye, and olsun ki verdik.

Yusuf;2: Biz onu, anlayasınız diye, Arapça bir Kuran olarak indirdik.

Muhammed;24: Bunlar Kuran'ı düşünmezler mi? Yoksa kalbleri kilitli midir?

Kaf;45: Onların dediklerini Biz biliriz. Sen onların üzerinde bir zorba değilsin; söz verdiğim günden korkanlara Kuran'la öğüt ver.

Haşr;21: Eğer Biz Kuran'ı bir dağa indirmiş olsaydık, sen, onun, Allah korkusuyla başeğerek parça parça olduğunu görürdün. Bu misalleri, insanlar düşünsünler diye veriyoruz.

İsra;9: Şüphesiz ki bu Kur'an en doğru yola iletir; iyi davranışlarda bulunan müminlere, kendileri için büyük bir mükâfat olduğunu müjdeler.

İsra;41: Biz, and olsun ki öğüt almaları için bu Kuran'da bunları türlü türlü açıkladık. Fakat bu açıklamalar ancak onların nefretini artırmıştır.

İsra;89: And olsun ki, biz Kuran'da insanlara türlü türlü misal gösterip açıkladık. Öyleyken insanların çoğu nankör olmakta direndiler.

Kefh;54: And olsun ki, Biz bu Kuran'da insanlara türlü türlü misali gösterip açıkladık. İnsanın en çok yaptığı iş tartışmadır.

==Gördüğünüz gibi Kuran gayet açıkmış, Allah bizzat yemin ediyor açık olduğuna. Tabi sadece anlamak isteyen ve temiz olarak, şirk pisliğinden ve atalarının batıl öğretilerinden temizlenmiş veya temizlenmeye niyet etmiş olarak yaklaşanlar için açık. Ayetleri kim açıklamış peki?

Elif, Lâm, Râ. Bu öyle bir kitaptır ki, âyetleri muhkem kılınmış, sonra hakîm olan ve her şeyin iç yüzünü bilen Allah tarafından açıklanmıştır.(Hud 1)

==Allah ayetleri açıklamış. Peki Allah Kuran'ı neden iyice açıklamış da kapalı bırakmamış? Hemen bir sonraki ayette Rabbimiz neden açıkladığını da söylüyor. Rabbimiz Kuran'da her şeyi iyice açıklamış "Ki başkalarına kulluk etmeyelim...(hud 2)". Kuran açıklanmaya mahkum bir kitap olsaydı bize kapalı olanları anlatsınlar diye kulluk edecek birilerini arardık. Aaaa yapıyor muyuz yoksa?

Alemlerin Rabbi ve din gününün sahibi olan, iyiliği sonsuz ve ikramı bol olan Allah yalnız kendisine kulluk edip yalnız kendisinden yardım dilenen bizleri nimet verdiği salih kullarının dosdoğru yoluna iletsin.

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:D Allahu akbar bu konuyu açan adam ne yapmaya çalışmış ben anlamadım subhanallah.

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
Fatma Neşe kardeşimize açıklamalarından dolayı teşekkürler...

Bir Müslüman,gerçi gitmiş ama,konuyu açmamdaki sebebi yazmışım zaten,bunu sorgulamak yerine şu hezeyanları okusak ve bu dinden ne kadar uzak ama adı müslüman olanlar var bunları ve benzerlerini uyarsak...

Alın başka bir hezeyan;

"GAZİ ANTEPDE KIRK YAŞINDAKİ BAYAN BİR DERVİŞ KARDEŞİMİZ ŞEYH ALİ HAZRETLERİNİN KERAMETLERİNDENBİRİNİ ŞÖYLE ANLATIYOR.TARİKATA İNTİSAP EYLEDİKTEN ÜÇ YIL KADAR HEP ŞEYHİN NAZARIYLA SANKİ SARHOŞ GİBİ GEZDİM.VE BİR GÜN ANSIZIN ANNEM VEFAT ETTİ.BEN İSE ANNEMİ KAYBETMEYE DAYANAMADIM NEFSİM BENİ İSYAN ETTİRDİ.DEDİMKİEY RABBİM RUHUNU ALACAK BAŞKA KİMSEYİ BULAMADINMIKİ BENİM ANNEMİ BENDEN ALDIN.BENİM ANNEM BANA HEM ARKADAŞ HEM BACI HEMDE YOLDAŞIM VE SIRDAŞIM GİBİYDİ.DEDİMKİEY ALLAHIM ŞİMDİ BENİ YAPAYANLIZ BIRAKTIN.GECE OLDU UYUDUM VE SABAH UYANDIĞIMDA YERİMDEN KALKAMIYORDUM BÜTÜN VÜCUDUM FELÇ OLMUŞTU VE DİLİMDE TUTULMUŞTU HİÇ KONUŞAMIYORDUM.BU ALTI AY DEVAM ETTİ GİTMEDİGİM DOKTOR HASTANE KALMADI DOKTORLAR BANA BELKİ İLERKİ ZAMANDA TEDAVİLERLE DİLİN ÇÖZÜLEBİLİR.BEYNİNE GİDEN BÜTÜN DAMARLARIN İNFİLAK ETMİŞTİR DEDİ. ALTI AY SONRA KAYIN VALİDEM VE ELTİM SON DURUMUMU GÖZETLEMEK İÇİN BANA GELMİŞLERDİ İKİSİ KENDİ ARASINDA KONUŞURKEN ŞÖYLE DİYORLARDI BU GELİNİN ÖLMESİNDE DEGİLİZ BUNUN ZATEN ARTIK KENDİSİNE FAYDASI OLMAZ OLANLAR BİZE OLDU BUNUN ÇOCUKLARI BİZİM ÜSTÜMÜZE KALACAK DİYE KONUŞUYORLARDI.BENDE YATAĞIN İÇİNDE BUNLARIN BU DEDİKLERİNİN ÜZERİNE ÖYLECE AĞLAMAYA BAŞLADIM.VE İÇİMDEN SÜREKLİ YAPTIĞIM İSYANA TÖVBE EDİYORDUM.VE ŞEYHİME YALVARIYORDUM ALİ BABAM YA BENİM CANIMI ALIN YADA BANA EVLATLARIMI KİMSENİN ELİNE BIRAKMADAN BENİ AF EDİN BENİ TEKRAR ESKİ SAĞLIKLI HAYATIMA KAVUŞTURUN.BİR YANDANDA İÇİMDEN YA ALİ ESMASINI ÇEKİYORDUM.DİYORDUMKİ ALİŞ BABAM SİZ AFFI SEVERSİNİZ AFFEDİN EVLADINIZA KIYMAZSINIZ.BU ŞEKİLDE ÖYLECE AĞLAYIP UYUYA KALMIŞIM RÜYAMDA YEMYEŞİL DÜZ BİR OVADAYIM BİRDEN YTEŞİL ELBİSELİ İKİ KİŞİ GELİVERDİ KIZIM SEN NEDEN BU KADAR AĞLIYORSUN DİYE SESLENDİLER.ALİBABAM DİYE ÇAĞIRDIN BİZDE GELDİK.KAFAMI KALDIRDIMKİ OMUZLARINDA ASKER RÜTBESİ GÖZLERİ SÜRMELİ PİRİMİZ ŞEYH OSMAN HAZRETLERİ.ÖYLECE DONUP GÖZLERİNDEKİ O GÜZELLİGİ BAKAKALDIM.SONRA DİGER ZATTAN BİR SEDA GELDİ EVLADINA KIYMA BABAM DEDİN YETİŞTİK İŞTE.SÖYLE BAKALIM DERDİNİ. BAKTIMKİ MÜBAREGİN SADECE GÖZLERİ GÖRÜNÜYOR BAŞINDA İSE YEŞİL SARIĞI VARDI.AMA GÖZLERİNDEN TANIDIMKİ KURBAN OLDUM ŞEYHİM ŞEYH ALİ BABAM.DEDİMKİ YA BENİ İYİLEŞTİRİN YADA RUHUMU KABZEDİN YANINIZA ALIN.BİRDE BAKTIMKİ ŞEYH OSMAN HAZRETLERİ DEDİKİ ŞU SEDYENİN ÜZERİNE YAT BAKALIM.BEN O KARDAN BEYAZ ÖRTÜLÜ SEDYENİN ÜZERİNE YATTIM.SOL KOLUMU BIÇAKLA AÇAR GİBİ AÇTILAR İÇİNDEKİ BÜTÜN DAMARLARIMI DIŞARI ÇEKİP ÇIKARDILAR.ÇIKAN DAMARLARIN HEPSİ YEMYEŞİLDİ.DAMARLARIN HEPSİ BİRBİRİNE DOLAŞMIŞ ŞEKİLDE İDİ.ELLERİYLE DAMARLARIMI TEK TEK AÇIP DÜZELTTİLER DAMARLARIMI TEMİZLEDİKTEN SONRA TEKRAR YERİNE YERLEŞTİRDİLER.SONRA ORAYI DİKTİLER BANTLADILAR VE BANA YAN TARAFA DÖN BAKALIM DEDİLER SOL OMUZUMUN ALTINIDA AYNI ŞEKİLDE AÇTILAR ORAYIDA YARDILAR BÜTÜN DAMARLARIMI ÇIKARDILAR TEMİZLEYİP TEKRAR YERİNE KOYDULAR.UYANDIM ÖYLE BİR KORKUYLA TELAŞLA UYANDIMKİ SABAH OLMUŞ O HEYACANLA EN BÜYÜK KIZIMA SESLENEREK SU İSTEDİM. KIZIM TELAŞLA KOŞARAK YANIMA GELDİ ANNE SEN KONUŞUYORSUN DİYEREK BAĞIRIP AĞLAMAYA BAŞLADI HEMDE SEVİNİYORDU VE BENİ BIRAKIP ELİNE TELEFONU ALDI BÜTÜN AKRABALARI VE BAZI DERVİŞ BACILARI ARADI ANNEM KONUŞMAYA BAŞLADI DİYEREK HERKESE SÖYLÜYORDU.BENİUNUTMUŞTU HEYACANDAN BÜTÜN AKRABALAR VE BACILAR HEMEN YANIMA GELDİLER ANİDEN NASIL İYİLEŞTİGİMİ AYAĞA KALKTIĞIMI GÖRMEK İÇİN.KOLUMU AÇTIM SIRTIMI AÇTIM AMAN YARABBİ NE GÖREYİM ŞEYHİN SARDIĞI SARGI BEZLERİ DAHA OMUZUMDA KOLUMDA DURUYORDU OLAMAZ BÖYLE BİŞEY NE BÜYÜK BİR MUCİZEYDİ BU.GELEN DERVİŞLERİN HEPSİ KOLUMA VE SIRTIMA SARILIP ÖPMEYE BAŞLADILAR ŞEYH ALİNİN ELİ BURAYA DEGDİ DİYEREK.HERKES SARHOŞ OLMUŞ GİBİYDİ YAŞANILAN BU MUCİZENİN SARHOŞLUĞUYDU.VE BEN AYNI GÜN AYAĞA KALKTIM TEKRAR AYNI SAĞLIĞIMA KAVUŞTUM.BU DERVİŞ KARDEŞİMİZ GÖZLERİNDEN YAŞLAR DÖKEREKTEN ŞÖYLE SÖYLÜYORDU BUGÜN BEN HALA YILLAR SONRA ŞEYHİMİN AMELİYATININ İZİNİ TAŞIYORUM DEDİ.(VE SEVGİLİ ARKADAŞLAR BU ARKADAŞIN KOLUNDAKİ VE OMUZUNDAKİ DİKİŞ İZİNİ BİZİM HANIM BİZZAT KENDİ GÖZÜYLE BAKIP GÖRÜYOR VE BU BAKMA ANINDADA ŞEYHLER ÖYLE BİR NAZAR EDİYORKİ ORADA BULANAN BÜTÜN BACILAR CEZBEYE KAPILIP AĞLAMAYA BAŞLIYORLAR DİKİLEN YERDE HALA DİKİŞ İZİ ÖYLECE DURUYOR.ELİFOĞLU OSMAN"

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
Ekrem Ede Kurbanım kerametleri açıklamasak daha iyi olmazmı.. Çünkü Mevlam böyle evliyaları sırlarıyla yükseltiyor.. Menzilden selamunaleyküm kardeşime.

...

KADİRİ TARIKATI Şeyh Ali Kara (K.S) Anladım hayran Şeyhimin böyle bir özelligi vardı kimseden gizlemezmiş ben Rabbimden Resulullahtan izinliyim dermiş Şeyh Osman efendim..

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
Halil Ibrahim Kalkan Şeyh Osman Efendi (k.s) Kerametleriyle sığmadı bu dünyaya, ve Hocalardan birisi Osman efendi bu kadar keramet göstermek iyi mi diye sormuş ve şeyh osman efendi Biz Peygamberimiz Muhammed Mustafa ve Pirim Abdulkadir Geylani hz'lerinden izinliyiz demiş, Fazla yazmaya gerek yok.

Bunlarda yorumlar...Arkadaşlar bu yorumları b en yapmıyorum,facebook sayfasından buraya taşıyorum sadece.Sonra konuyu açanı merak etmeyin : )

Üst Ana Sayfa Alt