Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Şirkte Son Seviye-Cübbeli

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Cübbeli müşriğinin 4 sene önce Lalegülde paylaştığı bir video.Yaptığı sohbet başından sonuna kadar şirklerle dolu.Rabbim bu tarikatçılara hakkı görmeyi,müslüman olmayı nasip etsin.Eğer hidayetleri de yoksa Rabbim bu müşrikleri helak etsin.Çünkü bunlar kaldıkça insanları saptırmaya devam edecekler.

Ara ara video atarak bunları ifşa edelim.Forum dışından kullanıcılar da siteye girdiği için biri bile görse kâr.

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kendi uydurmuyor ki kitaptan okuyor arkadaşlar keşke bilmeden eleştirmeseniz

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendi uydurmuyor ki kitaptan okuyor arkadaşlar keşke bilmeden eleştirmeseniz
Bir kişi kitap çıkarsa ve puta secde edin dese sen de puta mı secde edeceksin?

Bu kitap Kur'an veya peygamberin (s.a.v) sahih sünneti mi öyle şartsız koşulsuz kabul ediyorsun.

Onlara: “Allah’ın indirdiğine uyun.” denildiği zaman: “(Hayır,) bilakis biz, babalarımızı üzerine bulduğumuza uyarız.” derler. Babaları hiçbir şey akletmemiş ve doğru yolu bulamamış olsalar bile mi?

(Bakara 170)

Bu âyet-i kerîmeler, Peygamberimiz’in yahudileri İslâm’a davet edip Allah’ın azabından sakındırdığı vakit onlardan bazılarının: “Biz, babalarımızı hangi yol üzere bulduysak ona uyarız. Çünkü onlar bizden daha âlim ve daha hayırlı idiler” demeleri üzerine inmiştir.

(Taberî, Câmi‘u’l-beyân, II, 107-108)

Geçmiş kavimler de tıpkı sizin gibiydiler. Atalarımız,hocalarımız (!) ne demişse doğrudur vardır bir bildikleri diyerek şirk düzenin peşinden sürüklenip gitmişlerdir.

Birilerinin kitapları,sözleri önce Kur'ana ve sahih hadislere arz olunur, bu iki kaynaktan onay almak zorunda aksi halde red olunur.Bu kadar basit.

İlk video da Cübbeli müşriğinin okuduğu kitap şirklerle dolu.Tabi videonun devamı yok biraz daha okusa Allah bilir daha neler söyleyecek?

2 videoyu izleyipte bunların apaçık sapıklık ve küfür olduğunu kabul etmiyor ve bunları savunuyorsanız sizde onun gibi müşriksiniz.
Rabbim size ve sizin gibi olanlara hidayet versin.

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulkadir-i Geylani’nin kitabından okuyor. Sence o da mı kötü?

Derdin hakikati öğrenmek ise sitede delilli olarak bilgiler mevcut. Buyur öğren. Ha derdin başka ise zaten fitneye mahal vermeden banlanacağını düşünüyorum.
İsmini de ilim sahibi koymuşsun. Bakalım ilim sahibi olarak sahih delillere ne kadar önem veriyorsun.

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ayrıca sitede ilk olarak bunu yazmışsın. Sanki Cübbeli senin için öylesine videoları geçerken izlediğin birisiymiş gibi.
"Arkadaşlar cübbeli olarak meşhur olan birisi var ya bizim ülkemizde o peygamberimizin çocukların ağzına fikan tükürdüğünü iddia ediyor. Bana çok garip geldi bu konu, bir gerçekliği var mı yoksa uyduruyor mu?"
Sonra da ne hikmet ise birden çok sevip savunacak hale gelmişsin.

ALLAH tüm Müslümanları sizler gibi olmaktan da sizlerin fitnesinden de korusun. Amin.

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle yazdığın şeyden başlıyayım.
Abdulkadir Geylani değil 1 milyar tane allame gelse,bir şey şirk ve küfürse bunu savunan herkes kafir olur.İslamda şahıslar hüccet değildir.Hüccet olan Allahın kelamı ve peygamberin sahih sünnetidir.Üstteki yazıda bunu anlattım ama görünen o ki bir şey değişmemiş hala aynı kafa yapısı devam ediyor.

Abdulkadir Geylaninin durumuna gelecek olursam eserlerinden tanıdığımız kadarıyla selef akidesinde,hanbeli mezhebine mensup olan değerli bir alimdir.Herhangi bir şirki ve küfrüne şahit olmadım.Olsaydım onun hakkında da gerekenleri söylerdim.

Ayrıca bu şekilde konuşarak sen Abdülkadir Geylaniye iftira atmış olmuşdun.

"Abdulkadir Geylanin kitabından okuyor" dediğin kitap Abdülkadir Geylaniye ait değil.İddian da doğruysan ismini söylersin bizde eğer kitabın gerçekten ona ait olduğu anlasak onu da tekfir ederiz.Bu din Allahın dinidir şahısların dini değil.

Şunu da belirteyim birilerinin Abdülkadir Geylani öldükten sonra sonra adama ibadet etmeleri,ondan yardım istemeleri sebebiyle adamın bir günahı olmaz.

Örneğin hristiyanlar Hz.İsa'nın; yahudiler de Üzeyr Allah'ın oğludur dediler.Bu kafirlerin böyle yapması nasıl o peygamberlerin sorumluluğunda değilse aynı şekilde tevhidle yaşıyan bir zat öldükten sonra insanların ona ibadet etmesi de o zatın değerini düşürmez.Bu o müşrik kafirlerin sorunudur.Onlar kendileri bu şirki başlatıp nesilden nesile aktarmışlar.

Bu dediğim mevzuya bir kaç örnek söyleyeyim:

1- Bana Züheyr b. Harb rivayet etti. (Dediki): Bize Yahya b. Saîd rivayet etti. (Dediki): Bize Hişâm rivayet etti. (Dediki): Bana babam, Aişe'den naklen haber verdiki:

Ümmü Habîbe ile Ünmü Seleme Habeşistan'da gördükleri, içinde suretler bulanan bir kiliseyi Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) anlatmışlar. Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

«Hakikaten onlar, içlerinde iyi bir kimse bulunurda vefat ederse, onun kabri üzerine bir mescid yaparlar. O suretleri bu mescide asarlar. Onlar kıyamet gününde Allah indinde mahlukâtın en kötüleri olacaklardır.» buyurmuşlar.

(Müslim)

2- İbn Abbas –radıyallahu anhuma-'dan rivayet edildiğine göre Allah Teâlâ'nın "Vedd’i, Suvâ’ı, Yağûs’u, Ye’ûk’u ve Nesr’i bırakmayın." ayetinde geçen isimler, Nuh kavminde yaşayan salih kişilerin adları idi. Bunlar ölünce, şeytan, insanlara bunların hatıralarını devam ettirmek için yaşadıkları yerlere heykellerini dikmelerini ilham etti. Onlar da bunu yaptılar ve diktikleri heykellere onların isimlerini verdiler. Önceleri bunlara tapan yoktu; fakat onları dikenler öldükten sonra zamanla haklarındaki bilgiler ve heykellerin dikiliş gayeleri unutuldu ve insanlar bunlara tapmaya başladılar.

(Buhari)

3-Atâ İbn Yesâr ve Ebu Hureyre -radıyallahu anh-’dan merfû olarak gelen rivayette Nebi -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur: «Allahım! Kabrimi ibadet edilen bir vesen (ibadet ve tapınma yeri) kılma! Peygamberlerinin kabirlerini mescidler edinen topluluğa karşı Allah’ın gazabı şiddetlenmiş (artmış) tir.»

(Müsned,Muvatta)

Son olarak da Hz.İsa'nın ayette geçen konuşmasını aktarayım.

4- Hani Allah demişti ki: “Ey Meryem oğlu İsa! Sen mi insanlara Allah’ı bırakıp beni ve annemi ilah edinin.” diye söyledin? Dedi ki: “Seni tenzih ederim! Hakkım olmayan bir şeyi söylemem (doğru) olmaz. Şayet söylemiş olsam elbette sen bunu bilirdin. (Çünkü) sen, bende olanı bilirsin, bense sende olanı bilmem. Şüphesiz ki sen, gaybı bilensin.”

“Ben onlara, bana emrettiğin: ‘Benim Rabbim ve sizin Rabbiniz olan Allah’a kulluk edin.’ (buyruğu) dışında hiçbir şey söylemedim. Aralarında olduğum süre içinde (onların yaptıklarına) şahittim. Beni kendi katına aldığında (artık onların ne söylediğini ve ne yaptığını bilmem mümkün değildir). Sen onların üzerinde gözetleyicisin. Sen her şeyin üzerinde şahit olansın.”

(Mâide, 116,117)

2 videoda Cübbeli müşriğinin onlarca şirk ve küfür sözü var.Çok vaktim yok sadece bir tanesinin (Allahtan başkasına dua etmek,istiğase şirktir) delilini atacam eğer samimiyse okursun.

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kitabın Adı Abdulkadir Kuddusi Sirrihu Hazretlerine ait 40 faziletli salavatı şerife, o kitabın 41. Sayfasında da hangi Arapça kitaba ait olduğu yazıyor.

Katılırsınız katılmazsınız ama Cübbeli Hoca asla kaynaksız konuşmaz. O sadece nakil ediyor İslami ilimleri kendi kafasından çıkarmıyor.

IMG_0654.jpeg

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kitabın Adı Abdulkadir Kuddusi Sirrihu Hazretlerine ait 40 faziletli salavatı şerife, o kitabın 41. Sayfasında da hangi Arapça kitaba ait olduğu yazıyor.

Katılırsınız katılmazsınız ama Cübbeli Hoca asla kaynaksız konuşmaz. O sadece nakil ediyor İslami ilimleri kendi kafasından çıkarmıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 31222
Elli seferdir söylüyorum o beynin almıyor mu?

Rabbim ayette ne güzel söylemiş:

Sen, onların çoğunun dinleyip aklettiğini mi sanıyorsun? Onlar, yalnızca hayvanlar gibilerdir. Hayır, hayır yolca daha sapkınlardır.

(Furkân 44)

Onlara: “Allah’ın indirdiğine ve Resûl’e gelin.” denildiği zaman: “Babalarımızı üzerinde bulduğumuz yol bize yeter.” derler. Onların babaları hiçbir şey bilmiyor ve doğru yolu bulamamış olsalar bile (babalarının yoluna mı uyacaklar)?

(Mâide, 104)

Dediler ki: "Sen bize yalnızca Allah'a kulluk etmemiz ve atalarımızın tapmakta olduklarınızı bırakmamız için mi geldin? Eğer gerçekten doğru isen, bize vadettiğin şeyi getir, bakalım."

(A'raf 70)

Dediler ki: "Ey Salih, bundan önce sen içimizde kendisinden (iyilikler ve yararlılıklar) umulan biriydin. Atalarımızın taptığı şeylere tapmaktan sen bizi engelleyecek misin? Doğrusu biz, senin bizi davet ettiğin şeyden kuşku verici bir tereddüt içindeyiz."

(Hud 62)

“Biz babalarımızı onlara ibadet eder bulduk.” demişlerdi.“Andolsun ki, sizler de babalarınız da apaçık bir sapıklık içindesiniz.” demişti.

(Enbiyâ,53,54)

Allahtan başkasına dua etmek büyük şirktir.Ki Cübbelinin tek şirki de değil videoda bir sürü şirk var.Bende delilleriyle beraber link vererek sana cevap verdim.

Ayrıca şunu bir kere kavra bir şey şirkse şirktir.Bunu sende,Cübbeli de Saidi Nursi de Mahputta,binlerce alim olduğunu iddia eden şahısta yapsa kim yaparsa yapsın müşrik olur.Şahısların kim olduğu,nerden geldiği,insanların onu alim,hoca vs.diye adlandırmaları bir şeyi değiştirmiyor.

Ebu Cehilde Allahın kuluydu Hz.Ebu Bekirde.Ama biri iman etti biri inkar etti.Allah hiç bir kula zulmetmez, kullar kendi yaptığı tercihlerin sonucunu çeker.

De ki: “Hak, Rabbinizden gelendir. Dileyen iman etsin, dileyen kâfir olsun.” Şüphesiz ki biz zalimlere, duvarları kendilerini her yönden kuşatan bir ateş hazırlamışızdır. Şayet yardım talebinde bulunurlarsa, onlara (yaklaştığında) yüzü yakıp kavuran erimiş maden şeklinde bir su verilir. Ne kötü bir içecek ve ne kötü bir konak!

(Kehf, 29)

Ayrıca en baştaki yazımda belirttiğim gibi bir kişi kitap çıkarsa ve dese ki puta secde et,Kur'anı çöpe at vb. şirk ve küfür olan fiilleri söylese sende o kitaba uyup bunu yapacak mısın? Az biraz aklını çalıştırsan her şey ortaya çıkacak da...

Üstte istiğase (Allahtan başkasına dua etme) ile ilgili link attım. Kur'an ve sünnetin bu fiile şirk dediğini delilleriyle beraber yazdım.Ama belliki okumamışsın bile.Sen hala ısrarla Cübbeli kitap çıkarmış,bunu söylüyor vs. diyorsun.Allahın kelamı mı senin yanında kıymetli yoksa Cübbelinin şirk sözleri mi? Az samimi ol.

Ayrıca tekrar belirtiyorum Abdülkadir Geylani'nin öyle bir kitabı yoktur.Tamamen Cübbeli ve onun gibi müşrik olan sözde alim (!) reelde kafir olan şahısların uydurduğu şeylerdir.

Neyse ben gerekeni söyledim.Ama şunu unutma bu şekilde ölürseniz cehennem sizin gibi kafirlerin barınağı olacaktır.

(Bu,) Büyük Hac Günü'nde, Allah ve Resûl’ünden insanlara bir bildiridir! Şüphesiz ki Allah ve Resûl'ü, müşriklerden berîdir. Şayet tevbe ederseniz (ey müşrikler) bu, sizin için en hayırlı olandır. Yüz çevirir (şirk koşmaya devam ederseniz), Allah’ı aciz bırakamayacağınızı bilin. Kâfirleri can yakıcı bir azapla müjdele.

(Tevbe, 3)

Son düzenleme:
İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Dediğini anladım. Ben ondan bahsetmiyorum ben sadece samimiyseniz sözlerin asıl sahibini de tekfir etmek zorundasınız o zaman çünkü sözler Cübbeli’ye ait değil, Abdulkadir geylani’den naklediyor. O zaman sana göre Abdulkadir Geylani’de müşriktir.

Doğrudur yanlıştır bilemem. Cübbeliyi savunmak için yazmıyorum sadece o kendi sözünü söylemez yani nakilcidir. Onu demek istedim ben.. Kabrim beytullahtır sözü cübbeliye değil geylaniye ait o da kitaptan naklediyor işte..

Eğer bu söz yanlışsa o zaman onu ortaya çıkaranı eleştireceksin.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Dediğini anladım. Ben ondan bahsetmiyorum ben sadece samimiyseniz sözlerin asıl sahibini de tekfir etmek zorundasınız o zaman çünkü sözler Cübbeli’ye ait değil, Abdulkadir geylani’den naklediyor. O zaman sana göre Abdulkadir Geylani’de müşriktir.

Doğrudur yanlıştır bilemem. Cübbeliyi savunmak için yazmıyorum sadece o kendi sözünü söylemez yani nakilcidir. Onu demek istedim ben.. Kabrim beytullahtır sözü cübbeliye değil geylaniye ait o da kitaptan naklediyor işte..

Bak soytarı muşriğin câhil avukatı ; linki iyi incele

1695545861631.png

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bak soytarı muşriğin câhil avukatı ; linki iyi incele

Ekli dosyayı görüntüle 31223
Qral adamsın abii

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Sen Türkçe anlıyorsun değil mi?
Cidden bak bu son yazışım bundan sonra aynı halini devam ettirirsen tek kelime daha yazmayacağım.

Ben ondan bahsetmiyorum ben sadece samimiyseniz sözlerin asıl sahibini de tekfir etmek zorundasınız o zaman çünkü sözler Cübbeli’ye ait değil, Abdulkadir geylani’den naklediyor. O zaman sana göre Abdulkadir Geylani’de müşriktir.
Evet Abdulkadir Geylanin herhangi bir kitabında o sözler geçseydi onun içinde müşrik derdik.Bizim için şahıslar önemli değil isterse Abdulkadir Geylani değil onun gibi olan milyonlarca alim de dese hepsini tekfir ederiz.
Ama adama ait hiç bir kitapta böyle bir şeyin olduğu geçmiyor.Üstelik Abdulkadir Geylani selef akidesinde olan değerli bir alimdir.

Cübbeli peygamber (s.a.v) adına hadis uydurmakta öncü olduğu için burda da böyle yapması gayet doğal geliyor.

Peygambere iftira atarak onlarca uydurma hadisi kitaplarına koyan bir yalancıdan her şey beklenir.Adam utanmadan sıkılmadan bir sürü mevzu rivayeti kitaplarına koymuş.Onun için Abdulkadir Geylaniye isnat edilen şeyler de onun kitaplarında geçmemekle beraber daha sonra insanlar tarafından uydurulan efsaneler ve masallardır.Allah'ın sıfatları olan bazı sıfatları Abdulkadir Geylani de olduğunu iddia ederek açıkça küfre giriyor.

Örneğin İlk videoda:

*Gökler Abdulkadirin elinde dürülmüştür.
*Kabrim Beytullahtır.
*Sırrım Allah'ın sırrıdır.
*Ölüyü diriltme.
*Emrim Allah'ın emridir.
*Abdulkadir Geylani ol deyince olur.
*Levhi mahfuzu görmüş.İsrail (a.s.) görüşmüş.
*Göklerin üstünü görmüş.
*Arş,kürsü tutamımın içindedir.
*Dünya tırnağımın üstündedir.
Bu sapık görüşleri söylüyor.Bunlar hepsi küfürdür.Allah vasıflarını kula vermektir.Bunu yapan İslam dairesinden çıkıp müşrik ve kafir olur.
Çok vaktim yok bir iki maddenin delilini atayım.

1-Bir şey dilediğinde, emri ona: “Ol!” demesidir. O da oluverir.

(Yâsîn, 82)

Ayette geçtiği üzere Allaha ait olan bir vasfı bu müşrik Abdulkadir Geylanide olduğunu iddia ediyor.Bu açıkça küfürdür.

2-Onlar, Allah’a gerektiği gibi/şanına yakışır şekilde saygı göstermediler! (Allah’ın kudret ve yüceliğini gereği gibi anlayıp kavrayamadılar.) Oysa Kıyamet Günü, yer bütünüyle O’nun kabzasındadır. Gökler ise O’nun sağ eliyle dürülmüştür. O (Allah), şirk koştuklarından münezzeh ve yücedir.

(Zümer, 67)

"Gökler Abdulkadirin elinde dürülmüş.Arş,kürsü tutamının içindeymiş." (haşa)

Ayette geçtiği üzere bu sıfatlar sadece Allah subhanehu we tealaya aittir.Kim bunu bir beşere verirse açıkça küfre girer.

Ayrıca Kur'anda onlarca ayette Allah arşa istiva ettiğini söylüyor.Bu pis kafir ise arşın ve kürsünün şeyhinin tutamının içinde olduğunu söylüyor.Bunlar açıkça küfürdür.

2.Videoda da bir çok küfür var sadece bazılarını hızlı hızlı yazacağım.

*Allahtan başkasına dua etmek.
*Ete kemiğe büründüm.Mahmut diye göründüm.
*Cebrail as vahiy alırken perdenin arkasını açmış bide bakmış ki Hz.Peygamber oradaymış.
*Direkt Allah'a bağlanıyorum diyen şeytana bağlanır.
*100 fersah civarına şefaat hakkı verildi.(şefaat şirki)
*Ölüm meleğini Mahmuta gelmesi ve onun ben gelmiyorum demesi

vs............

Bunların hepsi insanı kafir ve müşrik yapar.Tek tek delillerini atmayacağım.Çünkü gerçekten o kadar vaktim yok.Ama Allahtan başkasına dua etmeni şirk olduğu ile alakalı linki tekrar atacağım.Umarım okumadan tekrar yazmazsın.

Üst Ana Sayfa Alt