Sizce Evlenmeli Miyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MusaBinUmeyr

Üye
İslam-TR Üyesi
Esselâmu aleyküm.
Bir kuzenim vasıtası ile birisiyle tanıştım.
Bu kişi yeni yeni olması gereken tesettüre girmiş birisi lakin itikadi ve islami manada ilmi çok az.
İbni Teymiyye rha. Seyyid Kutub, Mevdudi, Muhammed Kutub, Muhammed Bin Abdulvahhab daha doğrusu tarikat ehli tarafından ehli sünnet vel cemaat adı altında sapık vasfedilenlere hiç sıcak bakmadığını gönlüne hitap etmediğini söyledi.
Anladığım kadarıyla Menzil, İsmailağa, İhsan Şenocağa sempati besliyor ancak herhangi bir cemaatede bağlı değil. Mürşide bağlanmam diyor ancak onlardan ilim almak istiyor.
Sizce fikri yönden ters olabilecek birisiyle evlenilir mi? Samimiyetine bağlı olarak ileride aynı fikir çizgisine gelirmiyiz?
 

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam kardeşim

Evlenilmez

Mahmutculardan biri ile evlenen anlatıyor

Eve geliyorum hanım rabıta çekiyor diyor
 

IsLaM4eVeR

لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah
Admin
Arkadaslar lafım genelidir, lütfen bu tür evlenme ile alakali konuları forumda acmayiniz. Bu tür konularda yardima ihtiyacınız varsa bunu en başda ailenizle (cahilde olsalar fikrini alin) istişare edin, eğer aileniz islamdan çok çok ama çok uzaksa o zaman bulunduğunuz beldedeki islami camialardaki büyüklerinizle, hocalarınızla istişare ediniz.

Ve siz, siz olun kendi akide ve menhecinizden baska biriyle evlenmeyi 100 kez düsünün aksi halde sorun yasamanız icten bile degil. yazık etmeyin kendinize de karsinizdakine de.

Allah hayırlılarla karsilastirsin.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt