Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şizoafektif Bozukluk

fethul islam Çevrimdışı

fethul islam

Üye
İslam-TR Üyesi
Es selam aleykum ve rahmetullah muhterem büyüklerim kardeşlerim tam 12 yıllık ciddi bir hastalık ile savasiyorum , bu süre içerisinde ilk 7 yıl bipolar bozukluk (psikoz manik depresif) son 5 yıldır da sizoafektif bozukluk hastasiyim , hem şizofreni hem de bipolar duygu durum bozukluğu ile diğer tanımlanamayan bir çok ruhsal hastalığın karışımı olan bir akıl hastalığı. bu hastalıkta ilaçlı tedavi şart , ben bu 12 yıllık zaman zarfı içerisinde tam 12 kez akıl hastanesinde yattım, islambol da yaşıyorum çok ciddi bir ruhsal hastalık, Allah subhaneu ve teala imtihandan geçiriyor elhamdülillah, bunu burada yazmamin amacı sadece bir bilgi paylaşımıyla beraber bana dua etmeniz istediğim içindir, yüce Allah subhaneu ve teala sizlerden razı olsun amin......

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Es selam aleykum ve rahmetullah muhterem büyüklerim kardeşlerim tam 12 yıllık ciddi bir hastalık ile savasiyorum , bu süre içerisinde ilk 7 yıl bipolar bozukluk (psikoz manik depresif) son 5 yıldır da sizoafektif bozukluk hastasiyim , hem şizofreni hem de bipolar duygu durum bozukluğu ile diğer tanımlanamayan bir çok ruhsal hastalığın karışımı olan bir akıl hastalığı. bu hastalıkta ilaçlı tedavi şart , ben bu 12 yıllık zaman zarfı içerisinde tam 12 kez akıl hastanesinde yattım, islambol da yaşıyorum çok ciddi bir ruhsal hastalık, Allah subhaneu ve teala imtihandan geçiriyor elhamdülillah, bunu burada yazmamin amacı sadece bir bilgi paylaşımıyla beraber bana dua etmeniz istediğim içindir, yüce Allah subhaneu ve teala sizlerden razı olsun amin......
Allah günahlarına kefaret kılsın hayırlısıyla şifa versin kardeşimde nedir yani bu tam olarak ne oluyor ?

fethul islam Çevrimdışı

fethul islam

Üye
İslam-TR Üyesi
es selam aleykum ve rahmetullah muhterem din kardeşim bu rahatsızlık her yıl 2-3 defa atakla baş gösteriyor , kulağa sesler gelme , halüsinasyonlar görme aşırı sinirlilik bazen de aşırı mutluluk gecelerce uykusuz kalma ve en belirgin özelliği : irade dışı davranışlar bilinç dışı eylemler .....

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
es selam aleykum ve rahmetullah muhterem din kardeşim bu rahatsızlık her yıl 2-3 defa atakla baş gösteriyor , kulağa sesler gelme , halüsinasyonlar görme aşırı sinirlilik bazen de aşırı mutluluk gecelerce uykusuz kalma ve en belirgin özelliği : irade dışı davranışlar bilinç dışı eylemler .....
vallahi ne diyim kardesm hiç rukye oldunmu ?

fethul islam Çevrimdışı

fethul islam

Üye
İslam-TR Üyesi
oldum hem de 2 defa ama bu hastalık biyolojik bir hastalık olduğu için örnegin tansiyon ve şeker rahatsızlığı gibi düşün o yüzden ilaçlı tedavi şart...

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi

"Yüce Arş’ın Rabbi olan Yüce Allah’tan sana şifâ vermesini dilerim."

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam değerli abim, seni senden daha iyi anlayabilen bir tek Allah azze ve celle var. Ve sana yardım edebilecekte yine Allah azze ve celledir. Biz aciz ve fakir kulların elinden bir tek dua geliyor. Ve sen bizden onu istemişsin, Allah ecrini versin. Dün sabah namazında, sohbetlerinden istifade ettiğimiz değerli bir hocamızın, abimizin bizlere vermiş olduğu nasihatte dile getirdiği hadisi sizede ulaştırmak isterim:

'İbni İshâk’ın naklettiğine göre Mâlik el-Eşcaî (r.a) Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem’e gelerek:
-Ya Resûlallah! Oğlum Avf düşman tarafından esir edildi, dedi. Resûlullah:
-“Oğluna haber gönder ve deki, Resûlullah sana çokça “lâ havle velâ kuvvete illâ billâh” okumanı emrediyor”. Resûlullah’ın emri kendine ulaşan Avf, hemen bu çok önemli zikri tekrar tekrar okumaya başladı. Bir zaman sonra düşmanları tarafından elleri urganla bağlanmış olan Avf’ın bağları kendiliğinden çözülerek esaretten kurtuldu. Kendisini esir edenlerin develerinden birine binerek uzaklaşmaya başladı. Giderken adamların mer’ada salma yayılan hayvanlarını gördü. Onlara seslenince hepsi sesi takip ederek peşine takıldılar. Çok geçmeden annesi ve babası Avf’ın kapılarının önünde kendilerine seslendiğini duydular. Babası:
-Kâbenin rabbine yemin olsun! bu Avf’tır, dedi. Annesi:
-Vah vah! Vay oğlumun başına gelenler diye ağıtlar yakmaya başladı. Babası ve hizmetçisi koşarak Avf’ı karşıladılar. Avf ise ellerinin urganla bağlanmış olmasından ötürü acı içinde kıvranıyordu. Biraz sonra ağılın Avf’ın getirdiği develerle dolu olduğunu gördüler. Avf başından geçenleri ve getirdiği develerin hikâyesini babasına anlattı. Babası Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’e giderek oğlunun ve getirdiği develerin durumunu arz etti. Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi vesellem Avf’a:
-“Bindiğin ve önüne katıp getirdiğin develerin hakkında istediğini yapabilirsin” buyurdu."

Değerli abim, bizler imtihana tabii tutulanlarız. Evet, düşmanı silahlarla bekleyenleriz. Ama imtihanımızın düşmanlarımızdan daha yakın olabileceğini, ailemiz, eşlerimiz, nefsimiz yahut sıhhatimiz ile olabileceğini düşünmeyiz. Ve gün olur âlemlerin Rabbi sana bunlarla imtihan olunmayı hayırlı kılmıştır, hazırlıksız yakalanırız. Çünkü Allah seni böyle sevmiştir, belki Allah seni felçli bir beden ile sevmiştir, belki şizoafektik rahatsızlığı ile sevmiştir, ama sevmiştir abim(inşaallah). Son cümle, kelime olan 'sevmiştir' fiili olduktan sonra önünde ki sıkıntılar neyi değiştirir ki? Evet abim, önemli olan bu halinde Allah'ı bilmen, O'na sığınman, O'na tevekkül etmen, O'ndan yardım dilemen, O'nun uğrunda nefes alman değil midir? Buna şükret abim, şükret! Allah'a hamd olsun yılda 2-3 defa oluyor. Allah muhafaza ya hergün olsaydı? İşte buna şükret ve zikrettiğim hadiste geçen zikri dilinden düşürme inşaallah. Ve Allah'ın bu ayetini unutmayalım inşaallah:

الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ ﴿١٥
٦

Ki onların başlarına bir musibet geldiğinde; «Biz Allah için varız ve yine O'na döneceğiz» derler. (Bakara, 156)

Allah azze ve celle nasip ederse benden istediğiniz duayı yapacağım inşaallah. Rabbim size ve şifaya muhtaç tüm Müslümanlara tez Şafii ismi ile şifa versin. Sizi ve bizi ehl-i iman olan ve yaşamını o ehil üzere sonlandıran kullarından eylesin inşaallah.