Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Sosyal Farkındalık İçin Hayra Davet

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Es selamu aleykum kardeşlerim.

Mevcut gündemi biliyorsunuz... Tüm dünyayı kapsayan yıkıcı bir oyunun içinde, "biz müslümanlara düşen hiç görev yok muydu?", bilmiyorum ama gözlemlediğim neredeyse herkes kendi payına "sessizlik ve oturup izleme" düştü sanıyor. Arkadaşlar yüzünüze su serpin, euzü besmele çekin, kalkın silkelenin. Vallahi hayret ediyorum, İslam ile alakası olmayan/alakası görünmeyen, baksanız "kafir bu" diyeceğiniz kadın ve erkekler sosyal medyada Allah'ın (cc) ayetlerini, Rasulullah'ın (sav) hadislerini paylaşıyor; sistemi, hani "tevhid ehlinin karşı olduğu sistemi" sorguluyor. Peki bizim tevhid ehli kardeşler neredeler, sahada bulunmaları gerekmiyor mu? Bildiklerini paylaşması gerekmiyor mu? İnsanların algısı bu kadar açılmışken, herkes araştırmaya sorgulamaya bu kadar açıkken, bizlerin orada bulunması gerekmiyor mu? Tevhid ehli bildiğim (isimleri lazım değil) büyük sayfalara bakıyorum: ayet, hadis, dua... Ne güzel; evet güzel... Peki gündem? Bu gündem yaşanmıyor mu, yok mu, müslümana bu gündem için düşen bir görev yok mu? Biri beni aydınlatsın...

Üst Ana Sayfa Alt