Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sosyal Medya Ve Ahlaki Çöküntü.

Hak Sever Çevrimdışı

Hak Sever

Üye
İslam-TR Üyesi
بسم اللهالرحمن الرحيم

Allah-u Teâlâ’ya hamd olsun! O’na şükreder, O’ndan yardım diler, O’nun bağışlamasını isteriz. Nefislerimizin şerrinden, kötü amellerimizden O’na sığınırız. Allah-u Teâlâ kime hidayet ederse onu saptıracak, kimi de saptırırsa ona hidayet edecek yoktur. Şehadet ederim ki; Allah-u Teâlâ‘dan başka ibadete layık ilah yoktur. O tektir, O’nun ortağı yoktur. Yine şehadet ederim ki; Muhammed (s.a.v.) O’nun kulu ve rasuludur.
“Ey iman edenler! Allah’tan korkulması gerektiği gibi korkun ve sizler ancak müslümanlar olarak ölün!“(Ali İmran: 102)(Ali İmran: 102)
“Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan ve ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üretib yayan Rabbinizden sakının! Adını kullanarak birbirinizden dilekte bulunduğunuz Allahtan ve akrabalık haklarına riayetsizlikten sakının! Şubhesiz Allah sizin üzerinize gözetleyicidir.”(Nisa: 1)(Nisa: 1)(Nisa: 1)
“Ey iman edenler! Allah’tan sakının ve sözün en doğrusunu söyleyin ki Allah, amellerinizi ıslah etsin ve günahlarınızı bağışlasın. Kim Allah’a ve rasulune itaat ederse büyük bir kurtuluşa ermiş olur.”(Ahzab: 70-71)
En doğru söz; Allah-u Teâlâ’nın kitabı ve en hayırlı yolu gösteren Rasulunun sünnetidir. En şerli şey; bid’at olan şeydir. Her bid’at dalâlettir. Her dalâlet ateştedir.

Ve Bundan Sonra;
EbuRukayye Temîm b. Evs ed-Dâri (r.a)’den Peygamber (s.a) buyurdu ki:
“Din nasihattir.” Kime? diye sorduk; “Allah’a, Kitab’ına, Rasûlüne, müslümanların yöneticilerine ve onların hepsine!”
diye buyurdu.
Müslim Şerhi, 1,237

Es Selamu Aleykum Verahmatullahi ve Berakatuh Sevgili kardeşlerim.

Ey benim görmeden sevdiğim kardeşlerim Allah sizlere ve bizlere merhamet etsin.

Bir hususta bu günahkar kardeşinizin nasihati olacak Rabbim bu nasihattan dolayi sizleri ve beni faydalandirsin, umulur ki Allah subhanehu ve teala bu yapacagim nasihat hasebi ile benden razi olur ve bazi kardeşlerinde kendilerine gelmeleri için bir silkelenme olur.

Ey kardeşlerim ve bilhassa kiz kardeşlerim bu sözlerimi sizlere sevgi ve şefkat besleyen bir abi nasihati, bir kardeş nasihati olarak alin, vallahi bu risaleyi gördügüm şaşkinlik nedeni ile alelacele kaleme aliyorum, son bir hafta içinde gördügüm şeyler beni üzdü, kalbimi sizlatti ve Allaha bir mazeretim olsun istedim bunlari yazmaya karar verdim.

İnternet günümüzde artik her bireyin olmazsa olmazi oldu ve aşagi yukari insanlarin geneli internet kullaniyor ve bu gerçekten insan oglu için büyük bir nigmet..

Bundan 10 yil öncesinde bir çok kitaba bir çok Şeyhlerin risalelerine ve fetvalarina ulaşmak imkansizdi ve hatta Tevhid ehli kardeşler bile bir birini tanimiyor tanişanlar ise içine kapanik cemaatler oluşturuyordu daveti kendi aralarinda yapiyorlardi.

Bende bir çok konuyu internetten araştirip ögrendim..

İlmi forum sitelerinin yani sira sosyal medyada kullandim.

Gerçekten bizler o zamanlar ilime açtik ve dinimizi araştirmada gevşek davranmiyorduk. Bir kardeşle taniştigimiz zaman mutlu oluyorduk onlarla sohbet etmek bizim imanimizi artiriyor ve bundan lezzet aliyorduk.

Şimdi bu kardeşlerin çoğu yoklar onlarin çogu İslam davasi için bedel ödediler kimisi Şehid oldu kimisi ise hapis edildiler vallahi kardeşler ben öyle kardeşler tanidimki onlarin tek derdi Allahin dinini hakim kilma derdi idi.

Dinlerini davalarini oyuncak edinmediler ve İhlas üzere yaşadilar ve Fi Sebilillah şehid oldular.

Onlardan birisi bir bana cebinden bir resim çikarip gösterdi ve dediki bak bu çocuga ne kadar güzel değil mi?

Evet çocuk gerçekten çok güzeldi ve kardeş devam etti sözlerine ” Ben bu çocugu sirf Rabbim benden razi olsun diye onun yolunda terk edecegim ve bir daha görüşmemiz Firdevs Cennetlerine kalacak” dedi.

Allahu Akbar!

Ey Müslümanlar Ey Kardeşlerim biz Allah yolunda neyimizi Terk edebildik gerçekten?

Türkiyenin imanli gençlerinde biz çok hayrlar gördük bu sadece bir kardeşimizde gördügümüz bir ani…

Bir haftadir davet maksatli instagrama giriyorum ve gördüklerim benim dehşete düşürdü müslümanlar..

Kiz kardeşlerimiz resimlerini paylaşiyor kendisini videoya çekip neşitle beraber internete koyuyor ve bunlarida erkek kardeşler begeniyor SubhanAllah.

Vallahi bu davaya bedel ödeyen yiğitler sizin bu halinizi görseydi aglarlardi dehşete kapilirlardi. Ben ilk gördügümde gözlerime inanamadim, avrupadan kiz kardeşler sandim öyleki onlarin yaşantilari bizimkinden biraz daha farkli ama gördümki Diyarbakirdan, Ankaradan, Istanbuldan ve diger yerlerden ey Kardeşlerim vallahi Türkiyenin hiç bir şehri yokki şehidleri olmamiş olsun.

Siz bu şehid olan kardeşlerle ayni cennetimi istiyorsunuz gerçekten istiyormusunuz?

Ben bunlari size söylerken Müslümanlarin sorunlarindan habersiz biri olarak söylemiyorum evet gençler evlenemiyorlar erkekler sakal ile birlikte çalişmayi birakiyor kizlar ise ailelerine kalmişlar ve Türkiyede evlilik külfetli ve çok zor, Anne ve Babalar Allaha bu konuda hesap verecekler.

Evlilikler daha öncede problemdi şimdide problem birileri bu problem için el atmazsa ilerde de problem olacak, gençlerin sosyal medyayi bu kadar işgal etmelerinin başlica sebebi budur.

Sosyal medyadan evlilik için görüşme yapanlarin öyle saniyorum ki bir çogu bir birine dürüstte değil.

Burdan yapilan evlilikler malesef saglamda olmuyor kardeşler, bu sorunu reelden halletmeye bakmalisiniz.

Örneğin evli olan bir kardeşe bu durumu açabilirsiniz yada cemaatiniz varsa hocalarinizi bu konuda rahatsiz edin.

Ey Kardeşlerim kendimize gelelim bizler bilinçli müslümanlariz ve insanlari bilinçlendirmekle vazifeliyiz bizler dava adami dava kadini olmaliyiz, sosyal medyayi davet maksatli kullanmaya bakalim.

Kendimize gelelim kimse kiz kardeşi hakkinda kötü düşünülmesini istemez ve erkek kardeşi hakkinda da..

Buraya o videolari atan kiz kardeşlerim ilerde çocuklarina o videolari gösterebilir mi?

Belki diyorsunuz kapaliyiz biz sorun olmaz diye fakat kimse kendisini kandirmasin bu videolar insanlari etkiliyor ve özellikle bekar kardeşler bir zevce hayali ile yaşarken bunlar gerçekten fitne oluyor. Ey kiz kardeşim carşafi cazibe araci olarak kullanmayin Allahin hesabi çetin olur.

Allahtan korkun kardeşlerim siz geleceğin annelerisiniz ve gelecek nesili siz yetiştireceksiniz topluma ahlakli bireyler yetiştirmek istiyorsaniz önce siz ahlakli olacaksiniz.

Erkek kardeşlerime soruyorum hanginiz eşinin bu şekilde dans figurleri çizerek neşit eşliginde video yayinlamasina razi olursunuz?

Vallahi şerefini onurunu haysiyetini yitirmemiş hiç kimse buna razi olmaz.

Sözlerime son verirken niyetim kimseyi hedef almak kirmak incitmek değil bir kardesiniz bir abiniz olarak bu yaziyi yazdim.
BaşarıAllah’tandır. Allah sizi hayırla mükafatlandırsın. Sizi tüm hayırlara ve Allah’tan bir takva ve hidayet üzere kendi yoluna eriştirsin. Allah beni ve sizi dosdoğru yolu üzere sabit kılıp yakini bir imanla sadıklar ve hanifler olarak cennetle rızıklandırsın. Hamd alemlerin Rabbi olan Allah’adır. Selat ve selam ise Muhammed (sav)’in ,ailesinin ve ashabının üzerine olsun .

(İslam Kardeşiniz)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ona sosyal medya demeyelımde cahil kesimlerin kendilerini sergiledikleri meydan olarak adlandırmak daha yerınde.

Sosyal rezillik.
Son yıllarda çok seyler oluyor insanlar haram işlemeye daha yatkın hale getırıldı.Ve nefslerının ıstedıklerı yonde de kosullandırıldılar.

Aklına bırsey dusse hemen ulasabılıyor.Harama ulasmak kolaylaştı.

ALLAH muslumanım dıyıp kendısıne ıman eden kullarına yardım etsin. Cok zor durumdayız. Davetı gectım kendımızı korumak ıcın artık cebelleşıyoruz.

Üst Ana Sayfa Alt