Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şu Anda Hangi Toprak Parçasında Islam Devleti Kurulabilir?

ŞU ANDA HANGİ TOPRAK PARÇASINDA İSLAM DEVLETİ KURULABİLİR?

• Kullanılan toplam oy
    6
S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İNşaALLAH Afganistanda kurulur..Taliban yüce ALLAH ın izni ile nato ve diğer kafirlerin münafıkların tepesine binecek..Bİr diğeri inşaALLLAH İşbirlikçi abbas ve yandaşlarından temizlenen Fİlistin toprakları olur.

H Çevrimdışı

HİJAB

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Can Mücahid ' Alıntı:
İNşaAllah Afganistanda kurulur..Taliban yüce Allah ın izni ile nato ve diğer kafirlerin münafıkların tepesine binecek..Bİr diğeri inşaALLLAH İşbirlikçi abbas ve yandaşlarından temizlenen Fİlistin toprakları olur.

AMİNN İNŞALLAH..

K Çevrimdışı

kafkaskartalı1453

Üye
İslam-TR Üyesi
KARDEŞLER ASLINDA IRAK'TA EL-KAİDE EMİRİ EBU HAMZA EL MUHACİR İSLAM DEVLETİNİN KURULDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI..BUNU MEŞRULAŞTIRMAK İÇİNDE DÜNYADAKİ MÜSLÜMANLARIN IRAK'A GİDİPTE EBU HAMZA YA BİAT ETMELERİ VE ONLARA DESTEK OLMALARI GEREKİR..ALLAH BİZE IRAK TA Kİ KARDEŞLERİMİZE DESTEK OLABİLMEK İÇİN BİR KAPI AÇAR İNŞAALLAH..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kafkaskartalı kardeş senin biattan anladığın bumu yani o konuşmadan bunu mu anladın?

K Çevrimdışı

kafkaskartalı1453

Üye
İslam-TR Üyesi
mucahidlerinsuremeclisi.jpg

Irak’taki Mucahidlerin Sura Meclisi Islam Ummetini,
Irak Islam Devleti’nin Kurulusu Ile Mujdeler!

Bu mubarek ramazan ayinda mezopotamya topraklarindan mujdeli haberler...

Hilafet topraginin baskenti Bagdat’tir. (Allah devletimizi haclilardan ve safevi siilerin saldirilarindan beri kilsin) sehidlerimizin kaniyla sulanan tevhid agacinin meyveleri olgunlasmistir ve simdi bu hasadi toplama vaktidir. Gayretler, cabalar birlesmis ve sevgili Mucahidler Irak’taki sunnileri catisi altinda toplayacak; Mezopotamya topraklarinda Allah'in seriatiyla yonetilecek bu hak uzere devleti mujdelerler. Medya komitesi Irak islam devleti sozcusu ve medyadan sorumlu bakanlik sozcusu olarak bu mujdeli haberi butun Muslumanlara duyurmaktan seref duyuyor ve dunyadaki butun Muslumanlari bu devleti mallariyla, canlariyla ve dualariyla desteklemeye davet ediyoruz.

“Allah emrinde galiptir. Fakat insanlarin cogu bilmezler!” [Yusuf: 21]

Tum hamd ve ovguler Allah'adir.
Allah En Buyuktur!

“Izzet; Allah’in, Rasulunun ve Mu’minlerindir fakat Munafiklar bilmezler.”[Munafikun: 8]

Irak’taki Mucahidlerin Sura Meclisi’nin Medya Kurulu
El-Fecr Media Merkezi

SEN NE ANLIYORSUN ABİCİM...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Öncelikle bu kutlu haberi buraya taşıdığın için Allah cc senden razı olsun..Bu videoya bakmıştım.

Bu ve buna benzer videolar günümüzde son zamanlarda çok çıkmaktadır.İlk olarak ciddi toplanmayı yani toplanmaktan kasıt hicreti talibanla daveti almıştık ama ne yazıkki o zamanlarda yeterince hicret bilinci ümmette mevcut değildi.

Dikkat ettiyseniz somalide de bu şekilde benzer söylemlere rastlamıştık.Ben bunlara saygı duyuyorum.Benim demek istedim konuya ilmi açıdan yaklaşmaktır..

Orada kesin kes islam devleti kurulduysa ve o devlet oraya giden müslümanların kanını,ırzını,canını malını koruyabilecek şekilde güçlenmişse vallahi şu an ki ilmime binaen bizim burada durmamız yanlıştır..

Ama dediğim gibi şartlara iyi bakabilmek lazımdır.Ben bu açıklamalara bakdığımda yerleşmeden çok maddi infak dua ve oradaki müslümanların duyurusunu yapmak geliyor zira kesin kes orada islam devleti kurulmuş olsa tüm müslümanların oraya gitmesi lazım zaten konuşma oraya destek mahiyetindedir..

Asıl konuya gelince..Söylemlerimize dikkat etmemiz lazım..

Neye nasıl iman ettik bu önemlidir.Eğer biri orada islam devletinin kesin kes kurulduğuna inaniyorsa artık bu sözünden sonra direk oraya gitmesi lazım..Yani burda durması yanlıştır.Size demek istediğim buna kesinkes inanıyorsanız yola çıkmanız lazımdı zira benim inandığım akideye bianen bu gerekirdi..

Ama düşündüğümde Allah cc bizleri kaldıramayacağımız yükle yüklemez..Oradaki durum yaşam şartlarına uygun mu değil mi..

Allah beni affetsin arkadaşlar konuşmamı kesinlikle yanlış anlamayın oraya gidenlerin cehde gittiğini demek istiyorum yani hicret durumu bambaşka durumdur..

Ben sanmıyorum ki bir insan çoluk çocuk oraya gidecek imana sahip değildir.İman olsada orada o durum varmı bunu iyice araştırmak lazım zira somalidede bu çağrı yapıldı ama bundan bi kaç hafta önce tekrar düşdüğünü gördük..

K Çevrimdışı

kafkaskartalı1453

Üye
İslam-TR Üyesi
kafkaskartalı1453 ' Alıntı:
BUNU MEŞRULAŞTIRMAK İÇİNDE DÜNYADAKİ MÜSLÜMANLARIN IRAK'A GİDİPTE EBU HAMZA YA BİAT ETMELERİ VE ONLARA DESTEK OLMALARI GEREKİR..Allah BİZE IRAK TA Kİ KARDEŞLERİMİZE DESTEK OLABİLMEK İÇİN BİR KAPI AÇAR İNŞAAllah..

ABİCİM BENDE ORAYA YERLEŞMEK MAHİYETİNDE SÖYLEMEDİM Kİ ZATEN BEN BİLİNÇLİ MÜSLÜMANLARIN IRAKTAKİ KARDEŞLERLE BİRLİKTE CİHAD ETMELERİ VE BU KONUDA ONLARA ORAYA GİDEMİYORLARSA MADDİ VE MANEVİ DESTEK OLMALARI GEREKTİĞİNİ KASTETTİM..

AŞAĞIDAKİ VİDEO DA İSLAM DEVLETİNİN TEMELLERİ ATILIYOR..

60cca248e0.gif

cd7e612408.jpg

Video Linkleri:
66 Mb MPG:
http://tinyurl.com/ya8f4q

27 Mb WMV:
http://tinyurl.com/ycxqts

3 Mb Cep Telefonu Formati:
http://tinyurl.com/yembhv

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah cc linki getirende de videoyu yapan kardeşlerden de razı olsun kardeşim..

Tşkler..

R Çevrimdışı

readme

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ırak ta hemen olmasada ilerde mümkündür. tohumları şimdiden atılmakta ve anayasası da islama karşı hiç bir şıkkı yok. ayetullah sistanidir ırak ın perde arkasıdaki yöneticisi, mevcut anayasa onun direktifleri doğrultusunda şekillenmiştir.. sistani büyük bir şii alimidir. fakat o bir hümeyni değildir. makam olarak ikiside eşittir ancak sistani şia nın tasavvufi boyutunu, hümeyni siyasi yönünü temsil etmektedir. denilebilirki sistani yaşayan en büyük şii alimdir. dünya dada ilk üçe girebilir. türkiyenin f gülen i gibi bir şey..

E Çevrimdışı

ebumuhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
aceba nur 55 ayeti ne anlatır................?

Allah, sizlerden iman edip iyi davranışlarda bulunanlara, kendilerinden öncekileri sahip ve hakim kıldığı gibi onları da yeryüzüne sahip ve hakim kılacağını, onlar için beğenip seçtiği dini (İslam'ı) onların iyiliğine yerleştirip koruyacağını ve (geçirdikleri) korku döneminden sonra, bunun yerine onlara güven sağlayacağını vadetti. Çünkü onlar bana kulluk ederler; hiçbir şeyi bana eş tutmazlar. Artık bundan sonra kim inkar ederse, işte bunlar asıl büyük günahkarlardır.

Üst Ana Sayfa Alt