Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sufi Müzik (Full Albüm)

E Çevrimdışı

Ebu Katade

Guest
Sitede bir bu eksikti şimdi tam oldu:D

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Sitede Bu İçerikler Siz Yokken de vardı..Siz Gittkten sonrada olucak...bu albümler Gulyarasi.com Sİtemizde zaten mevcut...bu arada beğenmediğiniz yada istemediğinz içeriklere böyle tavır koymayın..isteiyorsanız bakmayın..yorumda yazmayın...multimedya bölümü benim yerim...mesajlarınıza dikkat edin....

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
şşşştttt
multimedya bölümü onun. yorum yapıp eleştirmeyin sakın
msjlarınızada dikkat edin yoksa....

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
şşşştttt
multimedya bölümü onun. yorum yapıp eleştirmeyin sakın
msjlarınızada dikkat edin yoksa....
buyur...da sana ne oluyor...diğer ikisinin avukatımısın ???..sözüm senin içinde geçerli...burası multimedya akide ...bölümü değil...gidin orada bu sözleri söyleyimn...tasavufla ilgili konularınıza o bölümlerde karıştımmıda burada böyle bir söz kullanıyorsun

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kraldan Çok Kralcı Gibi Yazıyorlar :)...Ben Bile bu Sitede 3.sevideyim..bunlar sadece üye...yazdıkları yazılara bak...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
olsun üyeler baş tacımız sitenin sahibi onlar.sabırlı bi şekilde devam edecez. sinirlenme :D

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
buyur...da sana ne oluyor...diğer ikisinin avukatımısın ???..sözüm senin içinde geçerli...burası multimedya akide ...bölümü değil...gidin orada bu sözleri söyleyimn...tasavufla ilgili konularınıza o bölümlerde karıştımmıda burada böyle bir söz kullanıyorsun
avukatmı...
hiç hazetmem bu meslekden -anlamışsındır heralde değilim yani böyle bir derdimde yok-
istediğim bölümde görüşlerimi dile getirebilirim akhi biliyorsun böyle bir yasak yok.
ayrıca sende dile getirebilrsin ben tasavvufdaki konularınıza karıştımmı demişsin ya karışabilirsinde:D
senin yada ötekinin bölümü değil konu ve yoruma bakarım ona göre düşündüğümü yazarım
okey...

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:)...neyse ben bir kardeşin verdiği nasihata kula verem...sen devam et...:):):)...o kardeşe de çok teşekkür ederim :D:D::D

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
İki ses vardır ki, lanete uğramıştır ve günahkârdır*lar. Ben o iki sesi de yasaklıyorum: Biri zurna ile nağme ve sevinç esnasın*da şeytanın sesi ve musibet esnasındaki bir sarsıntı ile yanaklara vurup ya*kalan yırtmak halinde (feryad, ağıt) sesi."
(Tayâlisi, el-Musned, I, 235; Deylemî, et-Firdevs, II, 400)

Cafer b. Muhammed babasından, o dedesinden, o Ali (selam ona)'dan şöyle dediğini rivayet etmektedir: Rasûlullah (s.a.v.) buyurdu ki:
"Ben zurnaları (çalgı âletlerini) kırmakla gönderildim." Bu hadisi Ebu Talib el-Gaylanî rivayet etmiştir.
(el-Heysemî, Zevâidu Musnedi'l-Hâris, 11, 770; Taberânî, el-Ma'cemu'l-Kebîr, VIII, 197; el-Mu'cemu'l-Evsat, I, 151; el-Munzirî, et-Tergib ve't-Terhib, III, 181)

İbn Buşra'nın, İkrime'den, onun İbn Abbas'tan rivayet ettiğine göre Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:
"Ben zurna ve davulları kırıp dökmek ile gönderildim."
(ed-Deylemî, el-Firdevs, I, 398)

Tirmizî'nin de rivayet ettiğine göre Ali (r.anh) şöyle demiştir: Rasulullah (s.a.v.) buyurdu ki:
"Ummetim on beş hasleti işleyecek oldu mu artık bela gelip, on*ları bulur... Ummetim şarkıcı cariyeler ve çalgı aletleri edindiği vakit.,” (Tirmizî, IV, 494)

Ebu Hurayra yoluyla gelen hadiste de; "Çalgıcı cariyeler ile çalgı aletleri ortaya çıktığı vakit" denilmektedir.
(Ebu Hurayra'den btı lafızla tespit edemedik; ancak aynı mananın dile getirildiği bazı rivayetler için Musnedu Abd b. Mumeyd, I, 1,I7; Ebu AmredDânî, es-Sunenu'l-Vâride fi'l-Fiten, III, 684; el-Munztri, et-Tergtb ve't-Terklb, III, 182 vs)

İbnu'l-Muberak, Malik b. Enes'ten, o Muhammed b. el-Munkedir'den, o Enes b. Malik'ten şöyle dediğini rivayet etmektedir: Rasûlullah (sav) buyur*du ki; "Kim bir şarkıcı kadını dinlemek için oturacak olursa, kıyamet günün*de kulaklarına kurşun dökülecektir."
(İbnu'l Cevzi, el' İtu'l-Mıtte Udhiye, II, 786; "Ahrned b. Hanbel, bu hadis bâtıldır, demiştir" kaydıyla)

Esed b. Musa, Abdu'l-Aziz b. Ebi Seleme'den, o Muhammed b. el-Munkedir'den şöyle dediğini rivayet etmektedir: Bize ulaştığına göre yüce Allah kı*yamet gününde şöyle buyuracaktır: "Nerede kendilerini ve kulaklarını boş sözlerden ve şeytanların zurnalarından uzak tutan kullarım? Onları misk bah*çelerine yerleştirin ve kendilerine Benim rızamı onların üzerine yağdırdığım, haber verin."
(İbnul-Muberak; vmisk, s. 12; Ebu Nııaym, Hilyetu'l-Evliyâ, III, 151)

ki bu müzikte davul,zurna,ney vs. hepsi var sanırım =)

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dümbelekli müziğin üstelikte sufi müziği diye adlandırılması çok komik..:muhaha

Üst Ana Sayfa Alt