Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sulara yapılan zamlar!

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu
Kardeşlerim, sürekli bu ona buna yapılan zamlardan şikayet eder buluyorum insanları. Daha az fatura ödemek için daha az tüketim yapılabileceğini söyleyen görmedim. Türkiye’de sular fazlasıyla tazyikli akıyor. Tazyiki azalana kadar direkt vanalardan kısabiliriz suları, böylece hem faturalar daha az gelir hem de bu su kıtlığı devrinde tasarruf yapmış oluruz. Tasarruf eden musluklar veya musluk başlıklarıyla da tasarruf sağlanabilir ancak direkt vanadan kısmak daha garantili olur. Su kesintilerinin başladığı barajlardaki suların iyice azaldığı bu dönemde lütfen daha dikkat edelim. Su hepimizin Allah susuz bırakmasın kimseyi.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Belediyeler musluklar için ücretsiz tasarruf başlığı dağıtsa ne güzel olur.
Tasarruf başlığı fikrini biri cimere yazsa veya herkes kendi belediyesine yazsa iyi olabilir. Ama kimi evlerini cidden vanadan kısmalık. Özellikle Bodrum ve birinci katlar benim gözlemlediğim. İndirmeli kaldırmalı musluklarda resmen ince ayar yapmak gerekiyor suyun fışkırmamalı için (Denizli’de)

Üst Ana Sayfa Alt