Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Surıye Guncel Ve Son Durum

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilindigi uzere surıyede devam eden ummetın Hılafet savasında son durum su sekıldedır.

Mucahıt gruplar nusra cephesının dağılmasıl ıle Sam cephesı adı altında bırlesmek ıcın adım atmışlardır.
Bu durum ne kadar kafırler acısından can sıkıcı olsada ummet acısından güzel bır haberdır.
Fetıh ordusu Halepi kuşatan İslam düşmanlarına karsı sadece ordusunun %20 lık kısmını kullanarak kuşatmayı kırıp halepın ozgurluge adım adım yaklaşması ıcın buyuk bır caba gostermektedırler.

Diger yandan dıger cephelerde kurt dagı turkmen dagı bolgelerınde yıne dıger mucahıt grupları daes ve pkk esed ın ordusuna karsı buyuk bır operasyon başlatmış durumdalar.

Menbıc ı ypg ve sıı lere teslım eden daes bu bölgeden cekılmıstır.

Munbıc ı ele gecıren kafır kesım buradaki carsafa burunen kadınlara sözde özgürlük vaad edıp Islama ait ne varsa yakıp yıkmaya başlamışlardır.Gercekten cok kotu bır durum Zilleti izzet zannetmekten sana sığınırım ALLAH ım

Vel hasıl

Kafir birlikleri bu kez tum guclerı ıle saldırmak ıcın ıttıfak yapıp Surıyeyı komple yerle bır etmek ıcın karar aldılar.Ve gerçekten haçlı orduları bu kez tam olarak bırlesmıs bulunmaktadır.Yaklasık 3 senedır surıyeye yığınak yapan Ruslar bu kez abd ve dıger ısbırlıkcılerı ıle son kalan mucahıd ve halkı ortadan kaldırıp bolgeyı tamamen kendı egemenlıgı altına almak ıcın buyuk bır operasyon başlatacaklar.
Filistin ve ırak da da durum aynı ehlı sünnet kesıme saldırılar devam etmek te olup daha sıddetlı bır sekılde katletme polıtıkası sürdürmekteler.

Son olarak Su anda gerçekten ALLAH ın yardımı olmadan hıc bıryere varılamayacağını görmüş olduk.
Surıyede Rus muhabırın yaptığı haberde onlar ınsan degıldı ve esed ın askerlerı sılahlarını bırakıp kaçmak zorunda kaldılar dıye makalesı benı hıc sasırtmadı akhıler.

velhasıl muhaysınının son mesajları ıle bu haberı bıtırıyorum.

İslam tr --Jundullah

Dur, karşındaki Halep’tir. Zulmün yüzüne patlayan. Dur, karşındaki Halep’tir. Tuğyanların üzerine bir sarsıntıdır. Eğer minareler bombalanırsa, kayan yıldızlar alevini ondan alır. Ve eğer Beşar orayı kuşatırsa, sihri onu boğacaktır. Evet, sihri sahaya sıçramıştır ve işte Halep, birkaç gün önce Halep’e muhâsara altında diyorlardı. Ve bugün biz Halep şehrinin tam kalbinde Emevi Camiisi’nin avlusundayız.

Allah subhane ve teâla’nın Fetih Ordusu’na muhasarayı kırmayı ve Rafizilerin, İran’ın, Hizbuşşeytan’ın ve Rusya’nın burnunu yere sürtmeyi nasip etti. Halep kalesinin etrafından ve Halep Emevi Camisi’nin içinde Dr. Abdullah Muhaysini’yi ve Dr. İbrahim Şâşu Halep şehrinin genel kadısıni ve şeriat fakültesinin dekanını konuk ediyoruz.

Merhaba Şeyhlerim, Halep’in muhasarasının kırılması hepimize mübârek olsun. Merhabalar bütün kardeşlerim, dünyanın doğusundan ve batısından bizi seyredenler. Kurtarılmış ve kazanan Halep’teki kardeşlerime merhaba, merhaba Suriye’nin her yerindeki kardeşlerim ve bütün ümmete merhaba, merhaba sevgili doktorumuz. Bugün biz sizlerin misafiri olduk Halep’te ve kendisi de bizim programımızdaki misafiri oldu.

Allah cihadınızı bereketlendirsin. Amellerinizi kabul etsin ve ecrinizi versin. Mübârek Şam topraklarına hoşgeldiniz. Allah’ın cihad ile bereketlendirdiği, ümmetin bu güzel ve mübarek döneminde fâtihler olarak hoş geldiniz. Allah’ın sizin ellerinizle kahraman Şam mücahitlerinin elleriyle Şam topraklarını ve bütün islam topraklarını, küfürden, Rafizilerden ve Nusayrilerden Allahin izniyle kurtarmasını temenni ediyorum.

Haftalık Şam programını stüdyoda çekmeye alışığız, lakin bügün en güzel stüdyoda çekim yapıyoruz. Bu stüdyoyu Şeyh Muhaysini seçti, peki neden bu yeri seçtiniz? Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla, âlemlerin Rabbine hamd olsun. Salât ve selâm Muhammed’e, onun ehline ve ashabına olsun. Bügün inşallah akşam namazını burada bulunan Mücahit kardeşlerimizle Emevi Camisi’nde kılacağız. Bu caminin kalbimizde güzel bir manası var. Emevi Camiisi, Müslümanların Camiisi, güzel tarihimizin camiisi, sorduklarında bana nerede çekelim diye, diledim ki Emevi camisinde çekelim ve birkaç mesaj gönderebileyim buradan.

İlk mesajımız bütün Şam insanlarına müjde veriyoruz. Bugün bizler, rejimin toplamda iki sene boyunca tüm kuvvetiyle üzerine gelip kuşattığı sonra Fetih Ordusu’nun kahramanlarının kuşatmayı kırıp Nusayrilerin burnunu sürttürdüğü Halep’teki Emevi Camiisi’ndeyiz. Ve ikinci hutbemizi uzun sürse dahi âlemlerin Rabbi olan Allah’ın izniyle Şam’daki Emevî Camii’nde vereceğiz.

Şeyh Abdullah biraz geçmişe dönelim. Halep’in kuşatılması ve kuşatmanın kırılması arasında çok gelişmeler oldu. Bunlar ne idi, bu gelişmelerden bahsedebilir misiniz Şeyh? Ayrıca Halep 27 gün kuşatıldı. Halep tamamen kuşatıldıktan 27 gün sonra Fetih Ordusu operasyon başlattı. Bu gecikmenin sebebi nedir?

Evvela Allah’tan tevfik ve inayet dilerim. Operasyonlar zaman istiyor. Burada kıyaslama yapacak olursak. 27 gün kuşatılan bir bölge 7 günde geri açıldı. Ancak rejimin Halep’i kuşatmak için ne kadar zaman harcadığına bakalım. Youtube’ta arama yapacak olursan Abdullah Muhaysini’nin ”Halep’i Kurtarın” başlıklı videosunu aratırsanız çıkacaktır. 2 sene önce kardeşlerle beraber Şeyh Neccar’da ribat tutuyorduk. Rejim, tüm gücüyle Millah’a saldırıyordu. Millah’ı aldı. Tüm gücüyle ilerleyerek Kastillo’yu aldı. Ona tâbi olanlar alkış tuttu. Askerleri sevindi. Halep’in kuşatıldığını sandılar. Güzel insanlıklarını ortaya çıkardılar. 4 tane çıkış kapısı açtılar. Burada aslanlar ortaya çıktı. Bu mübarek ordunun yani Fetih Ordusu’nun askerleri geldi. Bu ordu, beni ondan yazması için Allah’a dua ettiğim ordudur. Fetih Ordusu Allah’ın izniyle, Dımeşk’e girecek ve Halep Emevi Camii’nde hutbe verdiğimiz gibi Dımeşk Emevi Camii’nde de hutbe vereceğiz. İnşaallah.

Halep kuşatılınca kardeşler hemen toplandılar. Halep kuşatıldı. Ne yapmalıyız? dediler. Bu yirmi gün önceydi. Belki daha fazla. Yani 20-30 gün önceydi. Kardeşler toplantılar ve dediler ki Halep kuşatıldı. Kastillo’dan mı saldıracağız? Hayır denildi. Rejim ve Rafızilerin iyi bir ders alması için farklı bir yerden Halep’e gireceğiz ve tüm yolları açacağız. Kuşatmayı kırmak için ilk hazırlıkların yapıldığı gün ben de kardeşlerle beraberdim. Ne kadar mühimmat çıkartalım dediler? Dediler ki hiç kimsenin yanında mühimmat bırakması doğru olmaz. Tüm mühimmatları çıkaracağız.

Sürekli dile getiririm. Kuşatmanın kırılması operasyonuna katılan asker oranı hazırlanan sayıya göre %20 idi. Şu anda biz bir problemle karş karşıyayız. Güzel hoş bir problem. Kuşatmanın kırılması operasyonu öncesinde Fetih Ordusu’ndaki kardeşleri ziyaret edip onlara ders yapınca geri kalan %80 lik kardeşler bize sitem ettiler. Biz niçin operasyona katılmıyoruz dediler. Onlarla bizimle aynı karargahta idi. Halep kuşatmasını kırma operasyonuna hazırlanan orduda operasyona katılanların oranı sadece %20 idi.%80 ise geride kaldı. Ama onlar da yakında katılacak Allah’ın izniyle.

Operasyon başlayınca, bilesiniz ki Halep operasyona Rahmani bir operasyondu. Halep’in İslam tarihinde uzun bir geçmişi vardır. Selahaddin’in neler yaptığını oku. Nureddin Zengi’nin yaptıklarını oku ve bunların dışındakileri oku oku oku bunun gibi… Halep operasyonu başlamadan önce komutanlarla bir araya gelerek onlara ders yapıyordum. Onlara dedim ki kardeşlerim sadık bir kalple operasyona girin.

Fetih Ordusu’nun ayırıcı özelliği nedir? Sadık bir kalple katılın, grupları unutun. Halep’teki namuslu bacılarımız hatırınıza getirin. Operasyona girdiğimizde Vallahi Allah bize fetih ve ganimet verecek dedim. Kardeşlere şu ayeti okudum: ”Allah, kalplerindekini bildi ve üzerlerine sekinet indirdi.Onlara yakın bir fetih ve çokça ganimet bahşetti.” [Fetih:18] Fetih de ganimet de geldi.

Bitirmeden önce şunu da ekleyeyim. Operasyon başlamadan önce ya da 5-6 gün sonra kardeşler dedi ki” Rejim’in silah deposu bizim önümüzde engel olacak. Ne yapacağız?” Bizim bombalandığımız varil bombalarının üretildiği depo. Silah deposuna karşı ne yapacağımızı tartıştığımız toplantı bittikten sonra telsizlerden tekbirler duyduk. Silah deposu infilak etmiş. Bu Allah’ın kudretidir. ”Allah kalplerindekini bildi ve üzerlerine sekinet indirdi.” Savaş başladı. Rus helikopteri geldi dediler. Sonra tekbir Rus helikopteri düştü denildiğini duyduk. Savaş başladı. Hikmet Okulu’na gelindi. Kardeşler ‘Hikmet Okulu çok korunaklı’ dedi. Saldırı başladı. Vallahi 17 dakika sonra ”Kardeşler tekbir! Hikme Okulu’nun içindeyiz” denildi. 17 dakika mı? “Evet, 17 dakika.“ 17 dakika kardeşler saldırdı, ve ilerlediler.

Dediler ki ‘silah deposu’ afedersiniz ‘Topçu Okulu’ çok zor gerçekten. Vesaire vesaire… Ben cuma hutbesine gidecem dedim verip size döneceğim dedim biri bana dedi ki: “Şeyh dur sizinle bir şey konuşacağım. Topçu Okulu’na gideceksin biliyorum Topçu okulu ile ilgili size bilgi vereceğim. Topçu okulunun doğusu ve batısında Rejim 600 mayın döşelidir. Oralardan kesinlikle girmeyin.” dedi. Ben ondan sonra operasyon emirleri ile konuştum “Doğudan ve batıdan girmeyin. Rejim oralara mayın döşemiş.” dedim. Mücahidler: “Müjde, müjde şeyh! Biz şu anda Topçu Okulu’nun içerisindeyiz.” dediler. “Biz doğu ve batı taraflarından girdik. Mayın falan patlamadı.” Elhamdülillah! Bu Allah’ın kuvveti! Allah emreder kendi katından askerler iner bize yardım eder inşallah ondan sonra Halep’in zaferini verecek Rabbim bizlere Sadullah Câbiri mıntıkasında hutbe vereceğiz. Yeni Halep’te inşallah Allah’ın kuvveti ile elhamdülillah (İnşallah)

Ya Şeyh İbrahim, siz 27 gün muhasarada kaldınız. Siz de mevcuttunuz. Siz kuşatmada iken kardeşler tarafından genel kadı tayin edildiniz. Ve Halep’te zor zamanlar yaşadınız. Bize anlatır mısınız neler yaşadınız içeride? Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla, alemlerin Rabbine hamd olsun. Salât ve selâm peygamberlerin efendisi ve muttekilerin imamı ve mücahidlerin lideri Rasulullah’a olsun. Bizim muhasarada kaldığımız Allah bize bu kavlin hakikatini yaşattı:

“Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani (düşman) ordular üzerinize gelmişti de biz onların üzerine bir rüzgâr ve göremediğiniz ordular göndermiştik. Allah, yaptıklarınızı hakkıyla görmektedir.” [Ahzab 9] “Hani onlar size hem üst tarafınızdan hem alt tarafınızdan gelmişlerdi. Hani gözler kaymış ve yürekler ağızlara gelmişti. Siz de Allah’a karşı çeşitli zanlarda bulunuyordunuz.”[Ahzab 10]İşte orada mü’minler denendiler ve şiddetli bir şekilde sarsıldılar. [Ahzab 11]
Gerçekten kuşatmadaki insanlar öyle bir hale ulaşmıştı ki bu hâl, ayette tavsif edilen hâl gibiydi. İşte bu yüzden kardeşlerime dedim ki: “Muhasara bir okuldur.” Eğer hazırlarsa, iyi ve ahlaklı bir halk hazırlar. Evet, muhasara, fiilen bir okuldur. Kendi nefsimizi tanıyamamıştık ta ki muhasara gelene kadar. Muhasaradaki gibi birleşememiştik hiç. Muhasaradaki gibi uyuşamamıştık hiç. Ve cihadın, sabrın ve sebâtın lezzetini muhasaradaki gibi alamamıştık. Kuşatmada ruhlar buluştu. Muhasara, nefisleri temizledi. Ve kuşatmada saflar belli oldu. Muhasara tarihi bir merhale gibiydi. Muhasara Allah’ın aylarından bir aydı. Muhasara günleri, Allah’ın hikmetlendirdiği bir parçasıydı hayatımızın.

Sizin hoşlanmadığınız bir şeyden Allah birçok hayır çıkarır. “Yoksa siz, sizden öncekilerin başına gelenler, sizin de başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Peygamber ve onunla beraber mü’minler, “Allah’ın yardımı ne zaman?” diyecek kadar darlığa ve zorluğa uğramışlar ve sarsılmışlardı. İyi bilin ki, Allah’ın yardımı pek yakındır.” [Bakara 214] Ve işte Allah’ın yardımı. Kastillo yolu kapandı ve Halep muhasaraya düştü. Ve Allah, Kastillo yolunun kapanmasını vesile kılarak mücahitleri ve insanları heyecanlandırdı. Ve Halep’in tamamını bir koşuşturma sardı. Ve Halep’in gençleri cihada seferber olmaya başladı. Onlarcası şehadet operasyonlarına ismini yazdırmak için birbirleriyle yarışmaya başladılar. Böylece Allah azze ve celle, Halep’in fethini Fetih Ordusu’nun ve Halep’in sadık, mücahid evlâtlarının eliyle getirdi. Allah’tan dileriz ki bunu onlardan kabul buyursun ve bu apaçık fethi onlara tamamlasın.

Şeyh Abdullah, şu anda Rus uçaklarının altında çekimimizi gerçekleştiriyoruz. Bu bize gösteriyor ki bugün tüm kâfir topluluklar bizim aleyhimize birleşmişler. İran, Rusya, rafizilerin hepsi, Hizbullât… Bunların hepsi ehli-sünnete karşılar. Ama aynı şekilde Büyük Halep Melhame’si tüm ümmetle gerçekleşti. Çocuklar dahi tekerlekleri ve şambrelleri yakarak yuvarladılar Rus uçaklarını engellemek. Kadınlar çatılardaydı ve âlimler ve hocalar beyanlar yayınladılar, çağrılar yaptılar. Medyacılar bu savaşı gündem etmeye çalıştılar. Bu hayır yarışının sırrı nedir?

Öncelikle Halep ilerledi ve öne çıktı. Baskının sonucunda neticeye ulaşıldı. Halep bombalandı. Halep yıkıldı. Ve Halep kandan kırmızıya boyandı. Hastaneleri bombalandı sabretti. Boyun eğmediler, teslim olmadılar, anlaşmaya yanaşmadılar. Halep için ümmetin şeyhleri medyacılar, sağlık çalışanları birlik oldular. Ve bunun sonucunda tüm ümmet Halep için hayır yarışına girdi. Halep için girilen bu hayır yarışı büyük bir konudur. Hocalar, âlimler… Hatta öncesinden bu yarışa katılmayanlar itibâr ettiğimiz hocalar bu yarışa katıldı. Onlar bu ümmettendir. Sâdıklar, medyacılar, medyacılar hatta tüccarlar… Vallahi bu işe hiç yanaşmayacağını düşündüğüm tüccarlar benimle irtibâta geçip yardımlar gönderdiler.

Hakikaten saha, ve ümmet bu hayır yarışına katıldı. Ve bu hayır yarışının neticesinde Allah, bize bu büyük fethi gösterdi. Ümmet, tıpkı büyük Halep savaşında olduğu gibi başka savaşlarda da hayır yarışında olacaktır.

Ey Şeyh İbrahim, belki garipseyebileceğiniz bir soru soracağım size. Geçtiğimiz 27 içinde değerli ve kıymetli olan şeyi soracağım. Hatta bu şeyi siz bize ikram etmiştiniz. Hatta bazı Halepli kardeşler bu şeyi görünce tekbirler getirdi. Banadura[Suriye lehçesinde domates] ya da domates?

Gün domates günüdür Rabbimizin hayret veren işlerindendir. Ebu Müsenna her zaman gizli şeyleri araştırır kurcalar. İlk gün Şeyh’i ziyaret ettim: ‘Sırları ifşa edeceğiz’ dedim. Halep’e ilk girdiğimizde elhamdülillah ilk girecek olan domates kamyonuyla ben de girdim. Sonra Şeyh’le ilk görüştüğümüzde dört tabak domates ikram ettiler bana. Ben de dedim ki: “Şeyh kahvaltıda sırf domates mi var?” Yemek tepsisi, kuşatma tepsileri. “Domates, domates!” Elhamdulillah.

Şeyhimiz, domates gibi birçok temel yaşam malzemelerinden mahrum kaldınız. Şeyhimiz, insanların kuşatma altındaki halet-i rûhiyesi nasıldı? Yâni kuşatmanın kırılmasıyla ilgili ziraatler.

Vallahi şeyh, domates meselesi ve bu meseleler şüphe yok ki biz bu duruma şahit olduk. Pazarlarda sebze, meyve ve temel gıda maddelerinden yoksundu. Ancak gerçekten bizim meselemiz domates meselesi değildi. Salatalık, kavun, patates ve benzerleri de değildi. Meselemiz din meselesiydi. Domates, salatalık, kavun ve patatesi kaybettiğimiz doğrudur. Kurubaklagiller ve şeker… Evet. Lakin hamd olsun dinimizi, akidemizi ve gençlerimizi bulduk. Gerçekten Allah’ın fazlıyla ümmetimizi bulduk. Hayırlarımızı bulduk.

Bu mesele Halep’in önceki hâli gibi yâni her şeyin bitmesi, temel gıdalardaki eksiklik, bir vardı ama Allah’ın fazlıyla ve kahramanlar mücahitlerin fazlıyla, Halep halkının gösterdiği sabır ve sebâtın fazlıyla giderildi. İnsanlar 5 sene, varil bombalarına, ve hava saldırılarına karşı sabretti. Dirençlerini domateslerin yokluğu veya herhangi bir gıdanın yokluğu kıramaz. Çünkü onlar, din için savaşıyorlar. La İlâhe İllallah için savaşıyorlar. İnsanlar gıda maddelerinin yokluğundan çok rejimin bölgeye girmesinden korkuyorlardı. Zulümler ve ırzlara geçmelerden dolayı. İnsanlar işte bunlardan korkuyorlardı. Yiyecek veya içecek yokluğundan korkmuyorlardı. Biz de insanların arasındaydık ve onlara sabrı ve sebâtı tavsiye ettik. Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellemi örnek verdik. Sizin için mübârek bir rol vardı. Bu gibi durumlarda ilim ehlinin rolü çok önemli. Onlarla birlikte kaldık. Rasulullah’ın zamanını hatırlattık. Mekke muhasarasını ve Ahzab olayını. Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem hendekte iken kayaya vurduğunda onları, Fars’ın Kaleleri ile, Samin Kaleleri ile ve Yemen’in Kalelerinin fethi ile müjdelediğini hatırlattık. (Hani münâfıklar ve kalplerinde hastalık olanlar, “Allah ve Resûlü bize, ancak aldatmak için vaatte bulunmuşlar” diyorlardı.) fakat müminler Ahzab ordularini gördüklerinde, bu söz Halep ehli icinde gecerli. Müminler, ahzabı gördükleri zaman: “İşte bu, Allah’ın ve Resulü’nün bize vaad ettiği şeydir. Allah ve Resulü doğru söyledi.” dediler. Bu onların imanını ve teslimiyetini artırmaktan başka bir şey yapmadı.

Önceki sözlerimde de belirttiğim gibi insanların durumu rejim taraftarlarının medya yoluyla yaydıkları yüzünden bu hale varmıştı. Rejim bir medya oyunu olarak insâni çıkış yolu açtığını söylediğinde insanların sebat ve sabrını ellerinden almak istiyordu. İnsanların arasında güzel zamanların yaklaştığını yayıyordu. Çıkış yolları denildiği gibi açıldı. Ama Allah’ın fazlıyla bir tek sivil dahi çıkmadı. Sivil halktan bir tek kişi bile çıkmadı. Nasıl çıksın ki? Bu ilanın yapıldığı gün çıkış yollarından biri şiddetli bombardımana tutuldu. Nasıl çıksınlar? İnsanlar kendilerini ve namuslarını nasıl olur da bunları çalan düşmanları olan katil rejime teslim eder? İnsanlar rejimi bitirmiştir. Rejim, insanların kalbinden çıkmıştır. Rejim düşmüş beli kırılmıştır. Ona Halep’te de yer yoktur ve Şam Diyarı’ında da yer yoktur. Kendilerini ona nasıl teslim ederler? Bu insanlar füzelerin varil bombalarının altında kalmış sabretmiş direnmiş ve ”Allah içindir” demiştir. Kendisini şebbiha nusayri ve rafızilere teslim eddecekleri düşünülür mü? Vallahi hayır. Kesinlikle Hayır. Allah’ın fazlıyla bu aşamayı geçtik nizamı yıldırma yoluyla. Rejim çok kıymetsiz yardımlar göndermeye başladı.

Düşün ey Şeyh Abdullah, çocuk bezleri gönderiyor. Herkes kudreti nispetinde insanlara verir. Çok güzel söyledin. İnsanlara çocuk bezi dağıtılır mı? Çocuk bezlerinin arasında bir az bisküvi ve eşyalar. Halep’in insanları bu kıymetsiz eşyalar icin haysiyetlerini satarlar mı? İnsanlar bu malzemeleri topladılar ve çöpe attılar. Hatta Allah’ın fazlı ile yaktılar sonradan bu eşyaları.

Aynı şekilde Şeyhimiz, olağanüstü hâldeki insanların sebatlarının en önemli sebeplerinden biri de muhasaraya alındıktan 48 saat sonra hızla operasyon hazırlıklarına başlamanızdır. Bizi bu eyleminiz hakkında bilgilendirir misiniz? Evet, güzel kardeşim Arapların dediği gibi “Dirhemin himayesi yüz ilaçtan iyidir.” Samimiyetle söylüyorum, biz Halep’in evlatları mücahitlerin arasında, yani bizde sahayı kavrayabilecek kâbiliyet bulunuyor. Rejimin ilerlediğinden bu yana ve Kastillo yoluna bombardımanını yoğunlaştırdığında “Durumun farkına vardınız?” “Evet.” Allah’ın fazlı ile muhasaranın başında beri krizi idare etmek için kriz merkezleri başladık. Halep’te bulunan depoları idare etme amaçlı kurulan bir kriz merkezi. 4 ila 6 ay arası bir plan ürettik. Un için bir komite, gıda malzemeleri için bir komite, yardımlar icin bir komite ve sonuç olarak tüm bu kriz merkezleri bir merkezde buluşturduk. Ve bütün insanlara yani 350.000 kişiye âdil ve güzel bir şekilde dağıtılacak şekilde. Ayrıca Allah’ın fazlı ile fiyatları ve satışları muhafaza eden komiteler kuruldu. Allah’ın izni ile 6 aylık hayırlı bir plan hazırladık ve Allah bize fazlıyla ikramda bulundu, muhasara hızlı bir şekilde sabreden Halep halkımızın akil edemeyeceği bir şekilde kırıldı.

Muhasara kırıldı Allah’ın fazlı ile ve hayat çok iyi ve güzel bir şekilde devam ediyor. Yalnızca bazı malzemeler eksik ve bunlar pek de önemli şeyler değil. Muhasara kırıldı ve bütün hayati malzemeler hazır bulunmakta ve dediğim gibi Allah’ın fazlı ile bazı sebzeleri ekmeye başladık. Bazı ekinler ektik. İnşallah fetihlerde bitecek olan.

Şeyh İbrahim size soruyorum, Halep’te birçok grup bulunmakta lakin tek başlarına fazla bir şey elde edememekteler. Bu grupların Fetih ordusuna katılmaları daha mantıklı olmaz mı?

Bu herkesin isteği, samimiyetle, Allah’tan dileğimiz bunun gerçekleşmesidir. Herkesin isteği bu doğrultudadır. Halep ehli ve tüm ümmet, fetihleri ve kazanımları Allah’ın Fetih Ordusu’nun eliyle ikram ettiğine şahit olduktan sonra, bu bütün herkesin ve insanların ve bütün Müslümanların dileği olmuştur. Bütün grupların tek bayrak altında birleşmeleri, Fetih Ordusu olsun ve yeni bir oluşum olsun çünkü bu Allah’ın da istediği bir şey: ”Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı sarılın, parçalanıp bölünmeyin.” [Ali İmran 103] Buradan bütün gruplara tek çatı ve bayrak altında birleşmeleri için sesleniyorum. Allah’tan bu birleşmenin Halep’in fethi için bir sebep olmasını diliyoruz.

Soruyu sormadan önce Halep’teki grupların liderlerine bir mesajım var: “Gerçekten ey Halep’teki grup liderleri, Allah sizi korusun ve hayrınızın karşılığını verir. Maşallah Fetih Ordusu’ndaki askeri kazanımı gördük ve siz de en iyilerin en hayırlılarısınız, Ümmeti Fetih ordusuna katılımla ferahlatın. Fetih Ordusu tamamen bir birleşme değil. Askeri bir birleşme. Bırakın Halep’teki gruplar Fetih ordusuna katılsınlar ki bir tek Fetih Ordusu kalsın ve bütün sahayı kontrol etsin. Bu askeri bir birliktir. Saha ve Müslümanlar icin bu adımınız hayırlı olur. Bu bütün Şam ehlinin, âvâmın isteğidir. Kiminle karşılaştıysam Fetih Ordusu’na Allah fetih verdi. Askeri olarak güzel bir tertip oldu maşallah. Gruplarınızın isimleriyle girin ki Fetih Ordusu olsun ve altında büyük gruplar bulunsun ve birinci planınız bulunsun. Başarılı bir tecrübe. Fetih Ordusu şöyle, gruplar şöyle dememize gerek kalmasın. Fetih ordusu altında bütün gruplar bulunsun. Fetih Ordusu bir grup değil, birçok grubun birleşmesidir. Daha çok kuvvet gelecektir. İlim ehli ve bilginler inşallah safları birleştirmek icin çalışıyorlar, gâyeleri de ümmetin geleceği için.

Fetih Ordusu, Halep muhasarasını kırdı. Halep’i komple kurtarmaya gücü yeter mi? Bu tabii ki bir söz. Hamd olsun. Allah subhanehu ve teala nusayrilere Fetih Ordusu korkusunu verdi. Nusayrilere Fetih Ordusu geldi denildiğinde ilk nereden kaçacaklarını düşünüyorlar. Fetih Ordusu İdlib şehrine girdi ve dört günde tüm İdlib’i fethetti. Sonraki iki ay içerisinde İdlib’ten Gab Ovasına kadar fethetti. Halep’e geldiler ve beş günde muhasarayı kırdılar. Ve yakında Allah’ın izni ile Halep tamamen fethedilecek ve başka bölgelerde Fetih ordusu operasyonlara başlayacak. Askeri olarak hakkında konuşamadığım şeyler var. Ve denklem tamamıyla değişecek. Allah’tan dileğimiz ümmet için hayırlara vesile olmasıdır. Fetih Ordusu İdlib’e gitti. Allah subhanehu ve teala onların elleriyle İdlib’i kurtardı sonra Eriha, sonra Cisr Eşşuğur. Birçok kardeş bunu diyor. Fetih Ordusu’nun sihirli bir asası yok, hayır ama onlarda safları birleştirme var. Hatta kardeşler soruyor Fetih Ordusu ne yapıyor diye, Fetih ordusu mücahitleri ve grupları birleştirdi ve askeri tertibi ve dağıtımı daha yerinde. Düşün bütün gruplar Fetih Ordusunda olsalar ne olurdu? Allah’ın izniyle Vaer, Dariyya, Guta ve başka yerleri kurtarmaları uzun sürmezdi. Ümmetin gençlerinden birçoğu etkileniyor ve birlikte fetih ve kurtarma operasyonlarına katılmak istiyorlar.

Gerçekten, izninle Ebu Musenna bir şeye değinmek istiyorum. Oturumun başında dedik ki, eğer “Eğer Beşar orayı kuşatırsa, sihri onu boğacaktır.”Gerçekte sihir gâlip gelmez. Hayır. Biz Halep’te rejimi muhasaraya almadık. Kardeşler diyor ki geçişler açın. Hayır, hayır geçişler açık. Tam tersine biz diyoruz ki gıda yollarını kesmeyin çünkü Halep’te ki ehlimiz bizim ehlimiz. Halep’te 3 kısım insan var, şebbihalar var ve sevgili halkımız orada mecbur bırakılarak kalıyorlar ve insanlar ki devrimcilerin hakikatini bilmiyorlar. Rejime bağlılar ama şebbiha değiller. Diyorlar ki rejim şu mücahitlerden daha iyi. Çünkü onlar ‘Dünya’ kanalını ve şu bu kanalı izliyorlar. Allah’ın izni ile onların orada olduğumuzda rahmeti göreceklerdir.

Ey kardeşim, şebbiha fırına kibirli bir şekilde giriyor ve sıra falan beklemeden alabiliyor ve insanlarla kibirli konuşuyor vs. İşte onlar Allah’ın izni ile Mücahitlerin adetlerini ve rahmetlerini görünce, Mücahitlerin yardımcıları olacaklardır. Ve bütün işgâl altındaki Halep halkımız için de burada belirtelim. Yakında inşallah sizlerin yanında olacağız. Bunlar size karşı sevgimizden, kanlar sizin için ve size karşı rahmetimizden başka bir şey için akmadı. Yalnızca Halep’teki Müslüman halkımıza değil, Halep’teki Hristiyanlara da ne bir sıkıntı dokunacak ne de bir kötülük. Bizim operasyonumuz ne şunlarla veya bunlarla bizim operasyonumuz rejimle ve rejimin yanında duranlarla. Rejimle olanları öldüreceğiz, esir alacağız ve dizeceğiz Allah’ın izni ile. Esad’ın şebbihalarına diyoruz ki bu onların son saatleri, şu an orada basit bir geçit var. Kendilerini kurtarıp kaçmazlarsa şimdiden, bekleyin onlarca ve yüzlerce dizilecek. İdlib kurtarıldığında 1200’den fazla esir düşmüştü. Halep’te 3000 esir düşecektir. Bu son mesaj, ey beni dinleyen ben şebbiha, anneni seviyor isen ve evlatlarını seviyor isen ve yaşamayı temenni ediyorsan şimdi hemen kaç. Seninle bu İranlılar ve bu Lübnanlılar oynamasın ki İran’a hizmetten dolayı esir düşesin. Sen Suriye insanısın, onları bırak ve rejimi terk et. Bu senin için hem dünyada hem de ahirette daha hayırlıdır. Ama eğer diliyorsan bize esir ol, yarın bekleyen için yakındır.

Allah sizi hayırla mükâfatlandırsın Şeyh Abdullah. Allah sizi de hayırla mükâfatlandırsın Şeyh İbrahim ve sevgili seyirciler. Beşar’a haber verin. Hasan Zummeyra’ya haber verin. Kâsım Süleymâni’ye haber verin ve Rusya’ya haber verin ki Halep’te gördükleriniz Fetih Ordusu’nun gücünün yüzde yirmisiydi. Bir dahaki programımızda, bu fetihlerden daha büyük fetihlerde buluşmak üzere. Essalamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuhu.

Abdullah Muhaysini

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Abi bir şey soracağım. Şeyh Muhaysini ceyşu'l Fetih'e mi bağlı yoksa bağımsız mı? Ben bağımsız diye biliyordum. Kendisi de bağımsız olduğunu açıklamıştı ama sonradan Ceyşu'l Fetih'in başına mı geçti? Herhangi bir bilgin var mı?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Seyh muhaysını ıcın grupların bır onemı yok o sadece alım ama normal olarak oranın bası sayılabılır.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Seyh muhaysını ıcın grupların bır onemı yok o sadece alım ama normal olarak oranın bası sayılabılır.

Onu biliyorum abi de merak ettim sadece. Kendisinin amacı zaten grupları tek bir çatı altında toplamaktı bu yüzden de bir gruba bağlı değildi, bağımsızdı. O yüzden sordum.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onu biliyorum abi de merak ettim sadece. Kendisinin amacı zaten grupları tek bir çatı altında toplamaktı bu yüzden de bir gruba bağlı değildi, bağımsızdı. O yüzden sordum.

anladım akhı :)
Muhaysının gozbebegı Fetih ordusu ustune ayrı bır tıtremekte cunku mucahıdler bır araya gelınce gerçekten muthıs bır guc hıssedılıyor.ALLAH ın yardımı ıle
Gercekten bırlık olmak sart lakın bır kac sorun var ve oyle böyle degıl Seyh ın bır sohbetınde bahsettıgını hatırlıyorum.
Yıne gündem olan bır sorundu bu bazı STK lar topladıkları yardımları kendı yanlarındakı muhalıf gruplara dağıtıp onlara ıstedıklerını yaptırtmaya çalışıyorlarmış bu cok uzucu 10 a yakın Stk soylemıslerdı.Ve kaybolan para mılyon dolar akhım gerçekten bu durumda bıle çıkarcı menfaatcı rezıl ve ınsanları kullananlar da cıkıyorya vallahı ateslerı bol olacak.
Onun ıcın yardım yaparken yaptığınız yerlerı araştırın ve emın olduğunuz kimselere kısılere buyuk kuruluşlara bu yardımlarınızı ulaştırın.

Üst Ana Sayfa Alt